Zwrot gotówki a kredyt na wyciągu: czy to coś zmienia?

17.02.2021

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. Ta rekompensata od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zawierać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcą karty kredytowej.

Karty kredytowe typu cash back to jedne z najpopularniejszych wśród konsumentów kart z nagrodami. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że karty cash back dzielą się na małe podkategorie. Dwie główne grupy to prawdziwy zwrot gotówki i kredyt na wyciągu. Poznaj różnicę między nimi i sposób ich działania, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z następnej karty, na którą się zarejestrujesz.

Zwrot gotówki a kredyt na wyciągu: poznaj różnicę

Zwrot gotówki może być czasami trochę mylący. Nie wszystkie karty kredytowe typu cash back zapewniają rzeczywiste nagrody pieniężne. W rzeczywistości większość ofert kończy się przyznaniem punktów posiadaczom kart. Można je następnie wymienić na kilka rzeczy. Wśród tych opcji wykupu może się okazać, że „zwrot gotówki jest jedną z dostępnych opcji. Jednak w pewnych okolicznościach karta może nie dawać opcji zwrotu gotówki i zamiast tego umożliwiać wymianę punktów na środki na wyciągu. Oznacza to, że wykorzystasz swoje nagrody, aby spłacić dług na rachunku. To ważne rozróżnienie, które należy zrozumieć. Wyobraź sobie, że decydujesz się przestać korzystać z karty kredytowej Rewards – niezależnie od tego, czy zmieniasz metodę płatności na inną, czy lepszą kartę. Jeśli masz prawdziwą kartę kredytową typu cash back,możesz otrzymać czek pocztą lub wpłacić pieniądze na konto bankowe. Jeśli jednak jedyną opcją jest kredyt na wyciągu, nie możesz wykorzystać tych punktów, chyba że dokonasz więcej zakupów kartą. Dlatego Twoje punkty premiowe zablokują Ci możliwość dokonywania dalszych zakupów. Otrzymasz wtedy więcej punktów za te zakupy i prawie na pewno otrzymasz pulę nagród, których nigdy nie wykorzystasz. Może nie być opcji „wypłaty.

Zwykle można dowiedzieć się, czy karta kredytowa umożliwia wymianę nagród na kredyt na wyciągu lub gotówkę w warunkach i zasadach. Jeśli to rozróżnienie ma dla Ciebie znaczenie, przeczytaj je przed złożeniem wniosku.

Czy zwrot gotówki jest zawsze najlepszą opcją?

Załóżmy, że rejestrujesz się w celu uzyskania karty kredytowej, która popycha Cię do wymiany punktów w formie zwrotu gotówki – czy to za pośrednictwem materiałów marketingowych, czy innych sugestii. Czy to oznacza, że ​​powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami? Niekoniecznie. Zawsze pamiętaj o swoich opcjach i ich potencjalnej wartości. Nigdy nie wiadomo, czy inny sposób wykorzystania punktów może przynieść lepszy zwrot.

W szczególności powinieneś rozważyć opcje wymiany na produkty lub usługi specyficzne dla marki. Niektórzy emitenci mogli zawrzeć umowy z niektórymi sklepami lub sprzedawcami detalicznymi, aby zapewnić posiadaczom kart nieco lepsze zyski z działalności, którą im zapewniają. Może to obejmować takie rzeczy, jak karty podarunkowe, a nawet transfery do niektórych programów lojalnościowych linii lotniczych lub hoteli.

Użyj poniższej sztuczki, aby znaleźć najlepszą możliwą wymianę punktów:

 • Weź niezbędną liczbę punktów potrzebnych do wykupu i podziel ją przez wartość w dolarach. Na przykład, jeśli potrzebujesz 1000 punktów, aby otrzymać zwrot gotówki w wysokości 10 USD, wartość pojedynczego punktu wynosi 10 USD / 1000 = 0,01 USD.
 • Powtórz powyższy proces dla wszystkich opcji dostępnych dla Twojej waluty nagród.Wyobraź sobie, że jedyną naszą inną opcją była wymiana punktów na kartę podarunkową o wartości 20 USD u Twojego ulubionego sprzedawcy. Potrzebujesz 500 punktów do tego wykupu. To daje 20/500 = 0,04 USD za punkt. Cztery razy lepiej niż wykorzystałeś swoje nagrody w ramach zwrotu gotówki.Powyższe ćwiczenie jest na tyle proste do wykonania, a jak widać, może mieć ogromny wpływ na końcowe wyniki. Potrzebujesz tylko kartki papieru i kalkulatora. Jeszcze lepiej, wystarczy raz przejrzeć tę matematykę. Zainwestowanie 10-20 minut w ustalenie wartości wszystkich opcji wykupu może mieć ogromny wpływ na to, jak wykorzystasz swoje nagrody w nadchodzących latach.

  Joe Resendiz jest byłym analitykiem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs, gdzie zajmował się finansowaniem sektora publicznego i infrastruktury. Podczas swojego pobytu na Wall Street Joe ściśle współpracował z zespołem rynków kapitałowych instrumentów dłużnych, co pozwoliło mu uzyskać unikalny wgląd w rynek kredytowy. Joe jest obecnie analitykiem zajmującym się kartami kredytowymi i branżą płatności. Uzyskał tytuł licencjata na University of Texas w Austin, gdzie specjalizował się w finansach.

  Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

  Ujawnienie reklamodawcy: produkty wyświetlane w tej witrynie mogą pochodzić od firm, od których ValuePenguin otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). ValuePenguin nie obejmuje wszystkich instytucji finansowych ani wszystkich produktów oferowanych na rynku.

  Jak obliczamy nagrody: ValuePenguin oblicza wartość nagród, szacując wartość w dolarach wszelkich punktów, mil lub premii uzyskanych za pomocą karty, pomniejszoną o wszelkie powiązane opłaty roczne. Szacunki te dotyczą wyłącznie ValuePenguin, a nie wystawcy karty i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez wystawcę karty kredytowej.

  Przykład, w jaki sposób obliczamy stawki nagród: gdy wymieniamy je na podróż przez Ultimate Rewards, punkty Chase Sapphire Preferred są warte 0,0125 $ każdy. Karta przyznaje 2 punkty za podróże i posiłki oraz 1 punkt za wszystko inne. Dlatego mówimy, że karta ma 2,5% stawki za jedzenie i podróże (2 x 0,0125 USD) i 1,25% stawki za wszystko inne (1 x 0,0125 USD).

 • Dom
 • Karty kredytoweAby otrzymać wycenę ubezpieczenia komunikacyjnego przez telefon, zadzwoń: (855) 760-0699 | Agenci dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy