Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego do posiadania domu w 6 prostych krokach

17.02.2021
Category: Domu Możesz

Dla wielu nabywców domu wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego jest pierwszym krokiem do zakupu domu. Ale nie powinieneś stawiać nóg po pierwszym kroku i oczekiwać, że wszystko po prostu się ułoży: jest jeszcze wiele do zrobienia. Oto prosty przewodnik dotyczący inteligentnego przejścia od wstępnie zakwalifikowanego kupującego do właściciela domu.

Krok 1: Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego

Proces wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego jest szybki i bezpłatny. Powinno to zająć mniej niż godzinę. Podczas tego procesu rozmawiasz z doradcą ds. Pożyczek i odpowiadasz na pytania dotyczące Twojej sytuacji finansowej.

Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego pozwoli Ci oszacować, na ile domu możesz sobie pozwolić. To nie jest wiążąca umowa – to po prostu coś, czego możesz użyć do oceny swoich możliwości zakupowych.

Powiązane artykuły
 • Wstępnie zatwierdzony a wstępnie zakwalifikowany: co kupujący kredyt hipoteczny powinni wiedzieć
 • Co to jest wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego? Uzyskaj przewagę podczas zakupów w domuDlaczego wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego ma znaczenie: przewodnik dla kupujących w domuWstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego może być szczególnie przydatna, jeśli nie masz pewności, czy stać Cię na kredyt hipoteczny.

  Krok 2: Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego

  Po wstępnej kwalifikacji następnym krokiem jest uzyskanie wstępnej akceptacji. To jest dogłębny proces. Będziesz musiał dostarczyć pożyczkodawcy dokumenty dotyczące dochodów, majątku, historii zatrudnienia i statusu zamieszkania.

  Uzyskanie wstępnej zgody jest prawie jak ubieganie się o prawdziwą pożyczkę, ale dzieje się to zanim wybierzesz dom.

  Krok 3: Zakupy do domu

  Teraz czas na zabawną część: zakupy w domu. Używając kwoty wstępnie zatwierdzonej jako wskazówki, kupuj domy w ramach swojego budżetu.

  Ponieważ sprzedawcy i pośrednicy w handlu nieruchomościami bardziej przychylnie oceniają wstępnie zatwierdzonych kupujących, rób zakupy z pewnością. Będziesz postrzegany jako znacznie poważniejszy nabywca niż jakikolwiek niezatwierdzony wcześniej konkurent.

  Krok 4: Złóż ofertę kupna domu

  Gdy już znajdziesz dom, który chcesz kupić, kolejnym krokiem będzie złożenie oferty. Jeśli Twoja oferta zostanie zaakceptowana, będziesz musiał złożyć wniosek o pożyczkę. Proces kredytu hipotecznego może zająć trochę czasu, ale ponieważ zostałeś wstępnie zatwierdzony, proces może być szybszy, ponieważ pożyczkodawca będzie miał wszystkie lub prawie wszystkie potrzebne dokumenty.

  Jeśli jednak minęło zbyt dużo czasu od momentu wstępnej akceptacji, musisz dostarczyć nowe wyciągi bankowe i aktualizacje dokumentów.

  Krok 5. Utrzymuj swój profil finansowy

  Pamiętaj, że zmiany w Twojej sytuacji finansowej mogą wpływać na wstępne zatwierdzenie. Gdy jesteś w trakcie uzyskiwania pożyczki, nie wykonuj następujących czynności:

  • Możesz zaciągać nowe długi lub dokonywać dużych zakupów.
  • Zmień pracę.Zmień karierę.Dokonaj dużych zmian życiowych, które mogą zagrozić Twoim możliwościom finansowym.Jeśli chcesz zmienić pracę lub kupić coś drogiego, poczekaj do zamknięcia.

   Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zostaniesz upoważniony do zamknięcia – co oznacza, że ​​jesteś w pełni zatwierdzony. Otrzymasz datę zamknięcia. Podczas zamknięcia podpiszesz i dwukrotnie sprawdzisz dokumenty hipoteczne.

   Jeśli coś wygląda inaczej, niż obiecałeś, nie bój się wycofać; Lepiej zostawić złą ofertę, niż być w niej zamkniętym.

   Krok 6: Zdobądź klucze

   Po podpisaniu tych dokumentów możesz wziąć nowe klucze. Teraz jesteś właścicielem domu do wynajęcia. Gratulacje!

   Czas przenieść media, wprowadzić się i stworzyć własny dom.

   Zaktualizowano z wcześniejszej wersji Laury Sherman.

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy