Użyć karty debetowej? Oto 5 bardzo dobrych powodów, aby tego nie robić

17.02.2021
Category: Pomocą Karty

Data modyfikacji: 27 marca 2019 r

Według badania Money Under 30 z 2015 r. Dotyczącego nawyków wydawania młodych dorosłych, milenialsi wolą karty debetowe od kart kredytowych w stosunku prawie dwa do jednego. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że to pokolenie zajęło pierwsze miejsce w czasach kryzysu finansowego napędzanego zadłużeniem, a wielu z nich jest już obciążonych poważnymi kredytami studenckimi. Ostrożność wobec długów to dobra rzecz; poleganie na kartach debetowych zamiast kartach kredytowych przy codziennych zakupach wiąże się jednak z kosztami i ryzykiem.

Nagrody kartą kredytową są jak wbudowana zniżka

Najbardziej widocznym kosztem korzystania z karty debetowej zamiast karty kredytowej są utracone nagrody. Dla konsumentów z dobrym kredytem, ​​wiodące karty kredytowe z nagrodami gotówkowymi mogą dać od 1,5 do 2 procent zwrotu przy każdym zakupie. Niektóre karty kredytowe z nagrodami podróżnymi są jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Zdobycie tych nagród zakłada, oczywiście, że spłacasz wszystkie swoje opłaty pod koniec każdego cyklu rozliczeniowego. Jeśli masz tendencję do wydawania pieniędzy, gdy nie czujesz od razu, że gotówka opuszcza Twój portfel lub fundusze opuszczają konto rozliczeniowe, trzymaj się karty debetowej.

Jeśli jednak używasz karty debetowej tylko z przyzwyczajenia – lub przestarzałego przekonania, że ​​płacenie kartą kredytową jest z natury złe, czytaj dalej.

Karty kredytowe zapewniają lepszą ochronę przed kradzieżą

Jeśli Twoja karta kredytowa zostanie skradziona, a złodziej pójdzie na zakupy o wartości 1000 USD, jesteś objęty ochroną. Zakupy kartą kredytową są objęte ustawą Truth In Lending Act, ustawą federalną, która ogranicza odpowiedzialność konsumenta do nie więcej niż 50 USD; większość banków nie ponosi odpowiedzialności za żadne opłaty.

Z drugiej strony zakupy kartą debetową są objęte ustawą o elektronicznym transferze środków, która ogranicza Twoją odpowiedzialność do różnych kwot w zależności od tego, kiedy zgłosisz zaginięcie karty. Jeśli zrobisz to w ciągu dwóch dni od nieuczciwych opłat, Twoja odpowiedzialność jest ograniczona do tego samego, co w przypadku zakupów kartą kredytową: 50 USD. Jeśli zgłosisz to trzy dni później, potencjalne zobowiązanie wzrośnie do 500 USD. Ostatnie 60 dni, mógł być odpowiedzialny za całą kwotę.

Banki najwyraźniej chcą, aby ich klienci byli zadowoleni, a niektóre z nich mogą rozpatrywać nieuczciwe opłaty indywidualnie w każdym przypadku; ale w przeciwieństwie do kart kredytowych nie ma prawa mówiącego, że muszą.

Zyskasz również lepszą ochronę przed oszustwami z kart debetowych jeśli podpiszesz swój zakup , zamiast wprowadzać kod PIN. Chociaż prawdopodobieństwo oszustwa jest większe w przypadku podpisu niż kodu PIN, banki oferują większą ochronę za zakupy podpisów, ponieważ w ten sposób pobierają więcej opłat. (Kiedy podpisujesz, zakup jest kierowany przez sieci VISA lub MasterCard i pobierają one opłaty; kiedy używasz kodu PIN, często przechodzi on przez sieć PIN, a sieć PIN zarabia pieniądze). Niektórzy wydawcy kart debetowych również nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zakupy PIN, o ile są one przetwarzane za pośrednictwem ich sieci. Jednak posiadacz karty nie ma możliwości dowiedzenia się, który sprzedawca używa jakich sieci.

Mając kartę kredytową, nie musisz się martwić o to, ile dni minęło od pojawienia się fałszywych opłat ani o to, która sieć przetworzyła Twoją płatność. Po prostu jesteś objęty ochroną.

Jeśli złodziej wyczyści Twoje konto, nie masz gotówki na opłacenie czynszu i rachunków, dopóki bank nie usunie kradzieży i nie zwróci Ci pieniędzy. Możesz także ponieść odpowiedzialność za wszelkie opłaty za debet powstałe w wyniku kradzieży.

Zwykle wymiana zgubionej lub skradzionej karty kredytowej jest szybsza niż wymiana karty debetowej. Większość banków obsługujących karty kredytowe z dnia na dzień wymieni kartę. W przypadku karty debetowej to się różni. W niektórych bankach dostępna może być wymiana karty na noc dla niektórych klientów czeków premium. W innych bankach wymiana karty debetowej może potrwać do dwóch tygodni, co naraża Cię na ryzyko braku możliwości opłacenia rachunków i narastania opłat za opóźnienia.

Duże firmy obsługujące karty kredytowe mogą natychmiast wyłączyć skradzioną kartę (na przykład odkryj karty kredytowe, które oferują funkcję FreezeIt, która umożliwia wyłączanie i włączanie karty z poziomu aplikacji mobilnej, gdy podejrzewasz, że została naruszona).

Karty kredytowe dają więcej możliwości kwestionowania opłat

Kiedy dokonujesz dużego zakupu – na przykład nowego urządzenia lub mebli – korzystanie z karty kredytowej jest bezpieczniejsze niż karta debetowa.

Jeśli coś pójdzie nie tak z przedmiotem lub usługą dostawy, możesz zakwestionować opłaty u wystawcy karty kredytowej, która będzie współpracować bezpośrednio ze sprzedawcą lub producentem w celu rozwiązania problemu. Nie musisz płacić opłaty, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana, a jeśli sprzedawca nie rozpatrzy reklamacji w sposób satysfakcjonujący, nie płacisz w ogóle.

Dzięki karcie debetowej masz mniej zabezpieczeń, zwłaszcza że pieniądze zostały już pobrane z Twojego konta.

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe oferują również bezpłatne rozszerzone gwarancje na zakupy, ubezpieczenie wynajmu samochodu i nie tylko.

Karty debetowe często mają strome blokady

Kiedy używasz karty debetowej na stacjach benzynowych, hotelach i wypożyczalniach samochodów, sprzedawca zablokuje Twoje konto na określoną kwotę przed dokonaniem zakupu, aby zagwarantować, że Twoje konto ma wystarczające środki. Te blokady mogą obejmować ponad dwukrotność kwoty, którą kupujesz (na przykład blokada 75 USD za zbiornik paliwa o wartości 30 USD lub opłata za 500 USD za wynajem samochodu za 200 USD).

„Zablokowanie, podobnie jak blokady, spowoduje obciążenie Twojej karty kwotą całkowitej szacowanej kwoty pobytu. Jeśli więc zostajesz na pięć dni, a pokój kosztuje 100 USD za noc, hotel umieści „blok w wysokości co najmniej 500 USD (i prawdopodobnie trochę więcej, na wypadek, gdybyś zwariował na mini barze) karta debetowa. Jeśli płacisz tą kartą, opłata zastępuje blokadę. Jeśli jednak płacisz inną kartą, blokada ta może pozostać na Twojej karcie do 15 dni.

Mówiąc o wypożyczonych samochodach

Jeśli często podróżujesz do pracy lub dla przyjemności, poleganie wyłącznie na karcie debetowej może spowodować poważne kłopoty. Podczas gdy hotele stały się lepsze w akceptowaniu kart debetowych, wypożyczalnie samochodów nie są przyjazne dla kart debetowych.

W niektórych sieciach, w tym Enterprise, zgodnie z oficjalną polityką nie można zarezerwować samochodu za pomocą karty debetowej. (Choć po wypożyczeniu można zapłacić za samochód w porządku ). Inne firmy – jeden dolar – pozwolą Ci zarezerwować samochód za pomocą karty debetowej tylko wtedy, gdy poddasz się kontroli kredytowej. Najbardziej pobłażliwe firmy pozwolą Ci zarezerwować wynajem za pomocą karty debetowej, ale mogą wymagać potwierdzenia przelotu w obie strony i mocno zablokować kartę (na przykład w Alamo minimalna opłata wynosi 500 USD).

Last but not least, karty kredytowe budują kredyt

Kiedy jesteś młody, istnieje inny krytyczny powód, aby używać karty kredytowej. Aby zbudować i poprawić swoją zdolność kredytową.

To daleki od ideału system, ale twoja zdolność kredytowa ma znaczenie. Jeśli chcesz pożyczki na samochód, hipotekę, abonament na telefon komórkowy, mieszkanie, a czasem nawet pracę, ktoś sprawdzi Twój kredyt.

Karty debetowe nie wzmacniają Twojej historii kredytowej – kropka.

Z drugiej strony karty kredytowe są instrumentalnym elementem budowania dobrego kredytu. Nawet jeśli masz już pożyczki studenckie lub pożyczkę samochodową w raporcie kredytowym, Twój wynik nie wzrośnie tak wysoko, jak mógłby, chyba że masz również doświadczenie w zarządzaniu kredytem odnawialnym.

Podsumowanie

Istnieje kilka ważnych powodów, aby używać karty kredytowej zamiast karty debetowej. Kilka dobrych powodów to zwrot gotówki, uniknięcie kłopotów, jeśli chcesz zakwestionować obciążenie lub oszustwo na swoim koncie, oraz łatwiejsze podróżowanie w czasie. Oczywiście najlepszym powodem używania karty kredytowej zamiast debetowej jest budowanie kredytu. Jeśli co miesiąc spłacasz w całości swoją kartę kredytową, dobrym pomysłem może być wybranie kredytu zamiast debetu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy