Umorzenie kredytu studenckiego podczas koronawirusa: wszystko, co musisz wiedzieć

Umorzenie kredytu studenckiego podczas koronawirusa: wszystko, co musisz wiedzieć
16.10.2020
Category: Dzięki Czemu

Ustawa CARES może wpłynąć na sposób podejścia do spłaty federalnego kredytu studenckiego. (iStock)

Federalna ustawa o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie ekonomicznym w związku z koronawirusem (CARES) przyniosła Amerykanom bardzo potrzebną pomoc finansową, w tym specjalne przepisy dla osób posiadających federalne pożyczki studenckie. Kwalifikujący się federalni pożyczkobiorcy pożyczkobiorcy otrzymali tymczasową zwłokę na pożyczkę studencką i stawkę 0%, z których oba mają wygasnąć pod koniec września, chyba że zostanie wydany dekret prezydenta Trumpa o przedłużeniu go do końca roku.

Kontynuuj czytanie poniżej

Warto zauważyć, że opcja umorzenia pożyczek studenckich jest opcją w przypadku federalnych pożyczek studenckich – ale trudniej jest o prywatne pożyczki studenckie. Na przykład, możesz być w stanie uzyskać świadczenia z tytułu spłaty kredytu studenckiego lub zwrot kosztów za pośrednictwem swojego pracodawcy, ale nie wszystkie firmy to oferują.

Jedyne, co możesz zrobić, to zastanowić się, czy refinansowanie kredytu studenckiego ma sens. Refinansowanie może pomóc obniżyć stopę procentową, co może również obniżyć miesięczne płatności, czyniąc prywatne pożyczki studenckie bardziej przystępnymi.

Aby łatwo porównać stawki refinansowania kredytów studenckich w Internecie, sprawdź Credible. Możesz uzyskać notowania stawek refinansowania od wielu pożyczkodawców bez negatywnego wpływu na zdolność kredytową. Może to ułatwić znalezienie najlepszej opcji refinansowania kredytu studenckiego dla Twoich potrzeb i budżetu.

Pomocne może być sprawdzenie liczb refinansowania za pomocą internetowego kalkulatora refinansowania kredytu studenckiego, aby zobaczyć, ile można zaoszczędzić przy niższej stopie procentowej i płatności miesięcznej. Pamiętaj jednak, że jeśli masz ograniczony lub słaby kredyt, możesz potrzebować cosigner pożyczki studenckiej, aby kwalifikować się do najlepszych stawek.

Jednak ta sama rada nie dotyczy osób posiadających federalne pożyczki studenckie. Jeśli ubiegałeś się o umorzenie pożyczki studenckiej na pożyczki federalne przed pandemią koronawirusa, możesz się zastanawiać, jak może wpłynąć na Ciebie przerwa w płatnościach. Ponieważ świadczenia z tytułu pożyczki studenckiej na podstawie ustawy CARES wygasają, dobrze jest wiedzieć, co będzie dalej, jeśli starasz się zakwalifikować do programu PSLF (Public Service Loan Forgiveness).

Zawieszenie płatności liczy się do umorzenia niektórych pożyczek

Dobra wiadomość jest taka, że ​​tymczasowa zwłoka w spłacie kredytu studenckiego na mocy ustawy CARES nie będzie Cię obciążać za umorzenie kredytu studenckiego. Według Consumer Financial Protection Bureau zawieszone płatności nadal liczą się do umorzenia kredytu studenckiego, o ile spełnione są wszystkie inne warunki programu wybaczania.

Ważne jest, aby pamiętać, że aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, musisz najpierw mieć odpowiednią pożyczkę. Obecnie tylko bezpośrednie pożyczki kwalifikują się do umorzenia pożyczki studenckiej w ramach programu. Tak więc, jeśli miałeś bezpośrednie pożyczki, które spłacałeś przed wprowadzeniem ustawy CARES, wszelkie zawieszone płatności w ramach federalnego okresu karencji nie będą Cię obciążać.

Zamiast tego te nieodebrane płatności będą traktowane tak, jakbyś je sam dokonał, pomagając ci pozostać na dobrej drodze do 120 kolejnych terminowych płatności wymaganych do wybaczenia pożyczki na usługi publiczne. Zakłada się, że nadal jesteś zatrudniony na pełny etat na kwalifikującej się posadzie w służbie publicznej w okresie zwłoki, powiedział Fred Amrein, założyciel i dyrektor generalny PayForEd.

Musisz ponownie poświadczyć zatrudnienie w PSLF

Zgodnie z warunkami federalnego umorzenia pożyczek studenckich, musisz poświadczyć swoje zatrudnienie, aby nadal kwalifikować się do programu. Oznacza to pracę dla zatwierdzonego pracodawcy w sektorze usług publicznych. Ponowna certyfikacja ma kluczowe znaczenie w tym roku, powiedział Amrein, ponieważ tak wielu pożyczkobiorców straciło lub zmieniło pracę z powodu koronawirusa.

Jeśli Twój status zatrudnienia lub pracodawca zmienił się z powodu pandemii COVID-19, będziesz musiał ponownie poświadczyć swoje zatrudnienie w celu wybaczenia pożyczki publicznej. I nawet jeśli nie nastąpiły żadne poważne zmiany w zatrudnieniu, nadal będziesz musiał raz w roku odnowić certyfikat, aby pozostać w programie.

Niezbędny formularz można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej Departamentu Edukacji. Pamiętaj, że musisz go wydrukować i poprosić pracodawcę o jego podpisanie przed zwróceniem go do Ministerstwa Edukacji. Po otrzymaniu zaświadczenia o zatrudnieniu sprawdzamy, czy nadal kwalifikujesz się do PSLF.

Musisz ponownie poświadczyć dochód, aby spłacić go na podstawie dochodów

Wybór planu spłaty opartego na dochodach przy jednoczesnym dążeniu do wybaczenia kredytu studenckiego ma sens z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli pracujesz w służbie publicznej, możesz nie zarabiać wystarczająco dużo, aby spłacić federalne pożyczki studenckie, zgodnie ze standardowym planem spłaty. Poza tym spłata uzależniona od dochodów może pomóc obniżyć twoją płatność, dzięki czemu możesz zmaksymalizować kwotę umorzonych pożyczek studenckich.

Jeśli korzystasz już z planu spłaty opartego na dochodach, będziesz musiał co roku odnawiać swoje dochody. Departament Edukacji korzysta z Twojej ponownej certyfikacji, aby śledzić wszelkie zmiany w Twoim dochodzie lub wielkości rodziny, które mogą mieć wpływ na Twoje uprawnienia do planu spłaty uzależnionego od dochodów.

Możesz zalogować się na stronie internetowej Departamentu Edukacji, aby rozpocząć proces ponownej certyfikacji. Jeśli Twoje dochody znacznie spadły z powodu utraty pracy związanej z koronawirusem, możesz również złożyć wniosek o ponowne obliczenie miesięcznych płatności.

Jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, powiedział Amrein, to to, że w tym roku będziesz mieć więcej czasu na recertyfikację.

Ustawa CARES umożliwia federalnym pożyczkobiorcom pożyczki studenckie skorzystanie z przedłużenia o sześć miesięcy. „Może to mieć znaczący wpływ na niektóre osoby, ponieważ może zmienić wykorzystywane wartości dochodów, które będą najnowszym zeznaniem podatkowym”.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy