Trzech największych akcjonariuszy HSBC

17.02.2021
Category: Całym Świecie

HSBC Holdings PLC (HSBC) to międzynarodowy bank inwestycyjny i instytucja świadcząca usługi finansowe. Siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii. Jej amerykańska spółka zależna, HSBC Bank USA, ma swoją siedzibę operacyjną w Nowym Jorku, a jej nominalna siedziba znajduje się w McClean w stanie Wirginia. Firma prowadzi działalność w 64 krajach i terytoriach, w tym w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej. Firma ma ponad 40 milionów klientów, a na całym świecie zatrudnionych jest łącznie 235 000 pełnoetatowych pracowników.

Kluczowe wnioski
 • HSBC Holdings PLC to międzynarodowy bank inwestycyjny i instytucja świadcząca usługi finansowe.
 • Zakres działalności firmy obejmuje bankowość detaliczną i zarządzanie majątkiem, bankowość komercyjną, globalną bankowość i rynki oraz globalną bankowość prywatną.Do największych udziałowców należy kilka głównych światowych instytucji inwestycyjnych, takich jak Dimensional Fund Advisors, Renaissance Technologies i JP Morgan Securities.Zakres działalności firmy obejmuje bankowość detaliczną i zarządzanie majątkiem, bankowość komercyjną, globalną bankowość i rynki oraz globalną bankowość prywatną. Na dzień 12 czerwca 2020 r. Kapitalizacja rynkowa firmy wyniosła 95,802 miliarda USD. Wśród jej największych udziałowców jest kilka dużych światowych instytucji inwestycyjnych, które są bardzo zainteresowane spółką i jej pozycją w sektorze bankowym. W chwili pisania tego tekstu są to trzej najwięksi akcjonariusze HSBC Holdings PLC na podstawie liczby posiadanych akcji.

  Dimensional Fund Advisors (DFA) LP

  Na dzień 12 czerwca 2020 r. Dimensional Fund Advisors (DFA) LP posiadała około 9,6 miliona akcji HSBC, łącznie 0,24% wyemitowanych akcji. Ten udział jest wart około 220,3 miliona dolarów.

  Dimensional Fund Advisors LP to prywatna firma inwestycyjna z siedzibą w Austin w Teksasie. Oprócz centrali w Stanach Zjednoczonych firma posiada oddziały w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Australii, Singapurze i Japonii. DFA została założona w 1981 roku przez Davida G. Bootha, Rexa Sinquefielda i Larry’ego G. Klotza. Firma koncentruje się na funduszach indeksowych; była to jedna z pierwszych firm, która skupiła się na funduszach indeksowych, a obecnie oferuje ponad 100 funduszy inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych o stałym dochodzie. Na dzień 31 marca 2020 r. DFA zarządzał aktywami o wartości 454 mld USD. Filozofia inwestycyjna DFA jest zakorzeniona w hipotezie efektywnego rynku.

  Renaissance Technologies LLC

  Na dzień 12 czerwca 2020 r. Renaissance Technologies LLC posiadała około 8,98 akcji HSBC, łącznie 0,22% akcji pozostających w obrocie. Wartość tego udziału wynosi około 207,19 mln USD.

  Renaissance Technologies LLC to fundusz hedgingowy z siedzibą w East Setauket w stanie Nowy Jork. Firma specjalizuje się w systematycznym handlu i wykorzystuje modele ilościowe wywodzące się z analiz matematycznych i statystycznych. Firma została założona w 1982 roku przez Jamesa Simonsa, wielokrotnie nagradzanego łamacza kodów i matematyka z czasów zimnej wojny, a obecnie jest uważana za jeden z odnoszących największe sukcesy funduszy hedgingowych na świecie. W 1988 roku firma utworzyła swój najbardziej dochodowy portfel – Fundusz Medalionów. Fundusz ten jest odpowiedzialny za około 10 miliardów dolarów z około 10 miliardów dolarów zarządzanych aktywów Renaissance. Ten konkretny fundusz również zapewniał średni wzrost opłat po postoju w wysokości 38% rocznie od 1988 r. Renaissance stosuje strategię inwestycyjną zorientowaną ilościowo, co oznacza, że ​​opiera się wyłącznie na modelowaniu matematycznym i statystycznym.

  JP Morgan Securities LLC

  Na dzień 12 czerwca 2020 r. JP Morgan Securities LLC posiadał około 5,83 miliona akcji HSBC, łącznie 0,14% wyemitowanych akcji. Wartość tego udziału wynosi około 134,56 miliona dolarów.

  JP Morgan Securities jest oddziałem bankowości inwestycyjnej większej instytucji bankowej JP Morgan Chase & Co. Posiada biura w wielu miastach USA, w tym w Nowym Jorku, Chicago, Los Angeles, Bostonie i Atlancie. Głównymi klientami firmy są duże przedsiębiorstwa i inwestorzy instytucjonalni. Świadczy ona usługi w zakresie subemisji dłużnych i kapitałowych, fuzji i przejęć (M&A), restrukturyzacji przedsiębiorstw, obrót papierami wartościowymi i usługi maklerskie oraz realizację transakcji. Dla osób fizycznych firma oferuje również usługi planistów finansowych i doradców inwestycyjnych.

  Podsumowanie

  Pozycja HSBC w sektorze bankowym jest bardzo interesująca dla tych trzech firm. W 2019 roku HSBC był siódmym co do wielkości bankiem na świecie według raportu S&P Global Market Intelligence, w którym uszeregowano banki na podstawie ich aktywów, którymi zarządzają (bez uwzględniania różnych praktyk księgowych).

  Na dzień 12 czerwca 2020 r. Zysk HSBC na akcję (EPS) wyniósł 0,89, a wskaźnik P / E 26,79. Marża zysku spółki wyniosła 10,10%. Beta (pięć lat) wyniosła 0,51. HSBC osiągnął dochód netto w wysokości 13,7 mld USD przy 86,1 mld USD przychodów w roku podatkowym 2018.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy