Skontaktuj się z ekspertem

17.02.2021

Masz pytanie? Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów. Wypełnij formularz, a członek naszego zespołu skontaktuje się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

Dlaczego potrzebuję banków obciążenia?

Dzisiejsze przyszłe gałęzie przemysłu w dużym stopniu polegają na wykorzystaniu banków obciążenia do konserwacji, uruchamiania i testowania obwodów elektrycznych pod kątem prawidłowego działania. Bez względu na to, na czym skupia się Twoja firma, banki obciążenia stają się coraz bardziej obecne w różnych branżach.

Serwery danych, generatory diesla i rozdzielnice morskie to tylko niektóre z urządzeń, które korzystają z testów banku obciążenia w celu określenia ich sprawności i prawidłowego działania. A nowe osiągnięcia, takie jak innowacyjne zdalne sterowanie, sprawiają, że banki obciążenia są bardziej kompaktowe i bardziej dostępne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Rodzaj banku obciążenia niezbędnego do przetestowania sprawności sieciowej systemu elektrycznego zależy od zakresu wymaganych testów i związanych z nimi zastosowań. Oto kilka ważnych pytań, które należy zadać przed wyborem banku obciążenia:

  1. Jaki typ obciążenia przewidujesz podczas pracy systemu?
  2. Jak daleko jest źródło zasilania od symulowanego obciążenia?
  3. Jak często zasilacze są zasilane i tymczasowo uruchamiane w celu sprawdzenia systemu?
  4. Czy obciążenie jest rezystancyjne, bierne / indukcyjne czy pojemnościowe?

Po ustaleniu parametrów projektu możesz rozpocząć wybieranie najlepszego banku obciążenia dla zadania.

  • Rezystancyjne banki obciążenia prądu stałego (DC) mogą być używane do testowania systemów UPS i generatorów prądu stałego, podczas gdy banki obciążeń prądu przemiennego (AC) są używane do testowania różnych systemów zasilania o mocy do 5 MW i mogą być łączone do 100 MW.
  • Rezystancyjne banki obciążeń są najpowszechniejszym typem banku obciążeń używanym w testowaniu instalacji elektrycznych. Obciążenia rezystancyjne opisują prądy elektryczne, które przekształcają prąd w różne rodzaje energii.
  • INDUKCYJNE (REAKTYWNE). Testowanie indukcyjnego banku obciążenia jest stosowane w przypadku silników elektrycznych, transformatorów i elektromagnesów. W połączeniu z rezystancyjnymi bankami obciążeń, rozwiązania banków obciążenia biernego / indukcyjnego mogą symulować rzeczywiste mieszane obciążenia komercyjne, na które składają się oświetlenie, ogrzewanie, silniki, transformatory i dławiki. Innymi słowy, jesteś w stanie ocenić wydajność całego systemu zasilania, w tym generatorów, regulatorów napięcia, przewodów, rozdzielnic i innego sprzętu.
  • Pojemnościowe banki obciążenia są często używane w telekomunikacji i systemach komputerowych. Pojemnościowy bank obciążenia jest podobny do banku obciążenia indukcyjnego pod względem oceny i przeznaczenia. Jednak lekko obciążone zasilacze impulsowe (stosowane w celu zmniejszenia prądów harmonicznych) i długie przebiegi kabli powodują pobór systemu, wiodący współczynnik mocy, umożliwiający dostarczenie mocy biernej z tych obciążeń do systemu i poprawę współczynnika mocy.

Dlaczego potrzebujesz banków obciążenia?

Banki obciążeń są ważnym narzędziem wykorzystywanym przez wykonawców do przygotowania dużych systemów elektroenergetycznych do włączenia do głównej sieci energetycznej. Aby odpowiedzieć na pytanie „dlaczego i zrozumieć wartość testów banków obciążenia dla różnych branż, oto trzy przykłady tego, jak banki obciążenia pomagają firmom w rozwoju ich działalności.

Załaduj banki dla centrów danych

Każde z miliardów urządzeń podłączonych do chmury opiera się na ogromnej infrastrukturze obliczeniowej w postaci centrów danych na skalę użytkową. Rząd za rzędem szafek elektrycznych, z których każda jest wypełniona wieloma serwerami, generuje ciepło. Systemy chłodzenia pochłaniają energię elektryczną na masową skalę. Zasilacze bezprzerwowe (UPS) zapewniają zarówno awaryjne zasilanie awaryjne krytycznych systemów w centrum danych, jak i ochronę przed wahaniami obciążenia lub chwilowymi przerwami w dostawie. Banki obciążenia są używane przez wykonawców do testowania każdego zasilacza UPS pod kątem potencjalnych słabych punktów i do zapewnienia, że ​​centrum danych będzie działało w przypadku awarii systemu lub przerwy w zasilaniu.

Banki obciążenia elektrownie fotowoltaiczne

Dla menedżerów słonecznych elektrowni fotowoltaicznych i wielomegawatowych farm słonecznych emulacja sieci przy użyciu generatorów i banków obciążenia dostarcza cennych informacji na temat sprawności falowników w sieci i połączeń elektrycznych. Prawidłowe działanie systemu można zasymulować poprzez emulację sieci i banki obciążenia, które mogą określić, czy obwód jest dostatecznie przygotowany do pracy w sieci.

Banki obciążeniowe do obsługi projektów morskich

Generatory morskie i projekty przybrzeżne wymagają bardzo dużo od swoich systemów elektrycznych. Gdy Twój projekt znajduje się w odległości od dziesiątek do tysięcy mil od najbliższego portu, przygotowanie odpowiedniego sprzętu do testowania tych systemów jest kwestią sukcesu lub porażki misji. Generatory zapasowe, systemy dystrybucji energii i rozdzielnice awaryjne wymagają „rutynowej konserwacji i testów operacyjnych, zgodnie ze standardami ustanowionymi przez National Fire Prevention Association (NFPA). Aby spełnić te standardy, do symulacji do stu dziesięciu procent typowego obciążenia wykorzystuje się przenośne banki obciążeń. Zaawansowane technologicznie cyfrowe piloty z interfejsami z ekranem dotykowym umożliwiają teraz pełną personalizację podczas testów.

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie wybierania banku obciążenia do testowania, uruchomienia, czy regularnej konserwacji systemu elektrycznego, eksperci firmy ComRent ds. Banku obciążenia przeprowadzą Twój zespół przez bezpłatną kompleksową ocenę potrzeb w zakresie bankowości obciążenia.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie banku ładowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy