Pisanie listu motywacyjnego do pracy w finansach – przewodnik krok po kroku na rok 2020

17.02.2021
Category: Możesz Zrobić

W tradycyjnym ujęciu CV jest uważane za najpotężniejsze narzędzie w Twoim arsenale, umożliwiające zdobycie pożądanej pracy. Ale w ostatnich latach rola listu motywacyjnego w poszukiwaniu pracy wzrosła. Skuteczny list motywacyjny do pracy w finansach może być jednym z głównych czynników, dzięki którym kandydat, który odniósł sukces, może zrobić kolejny krok w swojej karierze finansowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz do czynienia z setkami innych wykwalifikowanych kandydatów na kilka stanowisk menedżera finansowego lub analityka finansowego.

Wielu specjalistów ds. Rekrutacji miałoby trudności z przeglądaniem stron z życiorysami finansowymi i CV, a proces ten może przebiegać szybciej, jeśli zeskanują przykłady listów motywacyjnych dotyczących finansów, zanim jeszcze zaczną pisać główną treść życiorysów.

Jednak napisanie dobrego listu nie jest łatwe. Wszędzie dostępne są ogólne szablony życiorysów i listów motywacyjnych, a wystarczy wypełnić puste pola.

Problem w tym, że… są one ogólne .

To jest powód, dla którego musisz napisać unikalny list motywacyjny wraz ze swoim życiorysem finansowym. A jeśli priorytetem jest dotarcie na szczyt listy rozmów kwalifikacyjnych, zdecydowanie powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy amerykańskiej usługi pisania CV, takiej jak ProfessionalResumeWriters.com.

Życiorys można również sformatować ze względów stylistycznych, ale list motywacyjny wymaga nieco więcej wysiłku niż wypełnienie luk i sformatowanie. Nie ryzykuj tworzenia słabego listu, który uniemożliwi czytelnikowi zajrzenie do twojego CV, bez względu na to, jak profesjonalne jest twoje CV.

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia skutecznego listu motywacyjnego dotyczącego finansów:

1. Przedstaw się i omów, dlaczego dobrze pasujesz.

Odpowiedni i zawierający informacje list motywacyjny dotyczący finansów powinien być dostosowany do potrzeb firmy, do której chcesz dołączyć. Opisz swoje mocne strony i bądź na tyle konkretny, aby wskazać, jaką rolę odegrają twoje umiejętności w sukcesie firmy.

Pisząc list, wypisz swoje umiejętności na stanowiskach finansowych i wybierz, które z nich będą dla Twojego pracodawcy atrakcyjne. Wybór umiejętności do zaprezentowania może zależeć od stanowiska, o które się ubiegasz. Ponownie, dostosuj swoje wyjaśnienie do potrzeb pracodawcy. Przeczytaj opis w ogłoszeniu o zatrudnieniu, który mają i powiąż go ze swoim doświadczeniem.

Twoim celem jest wyróżnienie się spośród innych kandydatów, co oznacza, że ​​musisz ujawnić, jaki aspekt Twojego doświadczenia zawodowego i osobowości sprawiłby, że byłbyś najlepszym wyborem. Spójrz na ten potężny przykład listu motywacyjnego do finansów…

2. Wyjaśnij, w jaki sposób zmieniłeś swoją poprzednią pracę.Umiejętności w pracy to wspaniała rzecz, ale powinieneś także ujawnić, w jaki sposób te umiejętności przyczyniły się do sukcesu Twoich pracodawców w przeszłości. Po wprowadzeniu wypisz umiejętności, które uczyniły cię atutem w twojej poprzedniej firmie. Skoncentruj się na umiejętnościach, które pomogły firmie lub poprzednim pracodawcom osiągnąć ich cele. Jest to lepsze niż wymienianie twoich umiejętności i nadzieja, że ​​twój pracodawca zda sobie sprawę, że twoje umiejętności są odpowiednie na stanowisko w finansach. Pamiętaj, że Twoi konkurenci prawdopodobnie wymieniają w listach wszystkie swoje umiejętności bez zbytniego wyjaśnienia, w jaki sposób te umiejętności mogą pomóc firmie.

3. Tu nie chodzi o ciebie, chodzi o nich.Menedżer ds. Rekrutacji prawdopodobnie poświęci mniej niż minutę na przeczytanie Twojego listu, zwłaszcza jeśli jest to list motywacyjny na staż finansowy. W ciągu tej jednej minuty kierownik ds. Rekrutacji będzie szukał tylko jednej rzeczy i właśnie w ten sposób możesz się dla niego przydać. Jeśli wystarczy, że wykorzystasz przestrzeń, aby porozmawiać o sobie, żaden kierownik ds. Rekrutacji nie poświęci więcej niż trzydzieści sekund na przeczytanie Twojego listu w całości. Bycie niejednoznacznym i nadzieja, że ​​menedżer ds. Rekrutacji zda sobie sprawę, że jesteś dobrym złowrogiem, jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić.

4. Jak zakończyć list motywacyjny wezwaniem do działania.Bądź asertywny i powiedz im dokładnie, jak możesz im pomóc. Zapoznaj się z opisem stanowiska i wykorzystaj te informacje, aby utworzyć główną treść listu motywacyjnego. Opis stanowiska podsumowuje, czego oczekują od wybranego kandydata. Dobrze jest umieścić dane kontaktowe pod swoim nazwiskiem u dołu listu. Ale to nie wystarczy. Musisz zakończyć swój list motywacyjny konkretną propozycją lub wezwaniem do działania.

W przypadku sześciocyfrowych specjalistów finansowych możesz rozważyć usługę pisania CV dla kadry kierowniczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy