Oto, kto inwestuje w Bitcoin: Byki, Niedźwiedzie i Puryści

17.02.2021
Category: Istnieje Kilka

Kto inwestuje w bitcoin? Kto używa Bitcoin? Śledzenie tych informacji może być trudne; danych jest niewiele, ale to zrozumiałe. Bycie pseudoanonimową walutą może to zrobić, ale jest miejsce na wnioski.

Zacznijmy od kilku ciekawych miejsc:

 1. W łańcuchu blokowym znajduje się ponad24 000 000 adresów Bitcoinz czego 49,14% zawiera mniej niż 0,001 BTC (około 6,50 USD). Trzy najbogatsze portfele mieszczą prawie 500000 BTC, z których każdy jest własnością giełdy kryptowalut.
 2. 8% Amerykanów posiada Bitcoiny.Z tych, którzy ich nie mają, kolejne 8% planuje kupić.Prawie18% millenialsów posiada bitcoinyi 3% pokolenia wyżu demograficznego.Wśród ośmiu procent Amerykanów używających bitcoinów i milionów adresów na całym świecie, użytkowników bitcoinów najłatwiej podzielić na dwie kategorie.

  Pierwsza, stanowiąca lwią część, reprezentuje inwestorów i HODLers. Druga, znacznie mniejsza grupa, to osoby, które wydają, zarabiają i żyją na bitcoinie lub w jego najbliższej wersji.

  W obu grupach jest kilka znanych nazwisk, które wysuwają się na pierwszy plan rozmowy. Osoby, które przyczyniły się do powstania bitcoina na różne sposoby, albo jako pierwsi użytkownicy i inwestorzy, albo być może jako ewangeliczni puryści. Te osoby to ludzie, którzy inwestują w bitcoin, ludzie, którzy używają bitcoina, a często ludzie, którzy rozpowszechniają bitcoiny.

  Kto inwestuje w Bitcoin? Poznaj byki i niedźwiedzie

  Społeczność inwestorów Bitcoin może być głośnym otoczeniem. Byki zwiastują nadejście nowej ery i rzucają cień na niepohamowaną ekscytację. Istnieją jednak osoby, które wznoszą się ponad nieszczęście i zasługują na nieco więcej naszego czasu i uwagi niż ogólny hałas.

  Oto mała kolekcja najgłośniejszych byków i najbardziej okrutnych niedźwiedzi grasujących w społeczności Bitcoin.

  Bitcoin BullByki: inwestorzy bitcoin z optymistycznym spojrzeniem na to, gdzie pójdzie cena BTC. Niektóre znane nazwiska posunęły się tak daleko, że przewidywały cenę, a nawet kiedy można się spodziewać księżyca. Jednak nie wszystkie byki bitcoinów kwantyfikują swoje prognozy, ale nadal mają pozytywną perspektywę na przyszłość bitcoin i blockchain.

  Tom Lee@fundstrat

  Założyciel i szef działu badań Fundstrat, firmy doradztwa finansowego, Tom Lee ugruntował optymistyczne podejście do Bitcoina. Tom Lee został oskarżony o bycie stałym na Wall Street, co może wpłynąć na jego obecne nastroje na temat Bitcoina. Jednak niezależnie od tego, czy jest zwyżkowy, czy nie, Tom Lee może pochwalić się solidnymi strategiami i badaniami podczas pracy w JP Morgan, a teraz w Fundstrat.

  Kiedy księżyc?25 000 USD do końca 2018 r

  Tim Draper@TimDraperTim Draperpionier w

  dziedzinie kapitału podwyższonego ryzyka z Doliny Krzemowej, był jednym z pierwszych inwestorów w firmach takich jak Skype, Hotmail, Baidu i Overture, aby wymienić tylko kilka. Draper kontynuował swoje przedsięwzięcie inwestycyjne, koncentrując się na rozsiewaniu rozwijającej się technologii i ułatwianiu reformy edukacji.

  Kiedy księżyc?250 000 dolarów do 2022 roku

  Tyler i Cameron Winklevoss@winklevoss

  Prawdopodobnie najbardziej znani z dramatycznego zerwania z Facebookiem, bliźniacy Winklevoss są reklamowani jako pierwsi na świecie miliarderzy bitcoinów. Bracia zajmują obecnie dużą pozycję w kosmosie jako właściciele giełdy kryptowalut Gemini i twierdzą, że posiadają aż jeden procent wszystkich BTC w obiegu.

  Kiedy księżyc?320 000 $ za 10-20 lat

  Nie wszystkie byki bitcoinów publikują prognozy cenowe, ale pozostają one równie przygotowane na rewolucję. Istnieje wiele inwestycji w bitcoiny, które nie obejmują bezpośrednio zakupu BTC. Inwestorzy i zarządzający pieniędzmi zaufali setkom projektów, które mają na celu ulepszenie i rozszerzenie ekosystemu bitcoin.

  Blythe Masters@blythemasters

  Obecny dyrektor generalny Digital Assets Holdings i były dyrektor wykonawczy w JPMorgan Chase. Masters i Digital Assets Holdings koncentrują się na narzędziach do przetwarzania opartych na szyfrowaniu, które poprawiają wydajność, bezpieczeństwo, zgodność i szybkość rozliczeń obrotu papierami wartościowymi, takimi jak bitcoin.

  Michael Novogratz@novogratz

  Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital. Novogratz po opuszczeniu Gwardii Narodowej New Jersey początkowo zaciął zęby, pracując z Goldmanem Sachsem. Później pracował w Fortress Investments i został zaliczony do innych miliarderów w 2007 i 2008 roku przez Forbes. Novogratz pozostaje optymistyczny na bitcoinie i stwierdził, że „[jest] prawie niezbędne, aby każdy inwestor posiadał co najmniej 1% do 2% swojego portfela [w kryptowalutach] w wywiadzie dla pieniędzy CNN.

  Dan Morehead@dan_pantera

  Aktywny dyrektor generalny firmy Pantera Capital, która obecnie posiada w swoim portfelu inwestycyjnym ponad 50 projektów związanych z bitcoinami i blockchainem. Od momentu otwarcia sklepu w 2013 roku firma Morehead doprowadziła firmę Pantera do ponad 23000% zwrotów dla inwestorów.

  Niedźwiedzie BitcoinNiedźwiedzie: osoby, które jeszcze nie sprzedały przyszłości bitcoina i jego ceny. Niedźwiedzie często mogą być po prostu przeciwnikami wyceny BTC i niekoniecznie w połączeniu z pesymistycznym spojrzeniem na samą technologię bitcoin lub blockchain. Ich sceptycyzm bywa często racjonalny i służy jako zdrowa równowaga dla szarżujących byków na rynku.

  Jamie Dimon, CEO of JP Morgan Chase, has not been shy in his opposition on bitcoin, going so far as to call it a fraud and comparing it to the Dutch tulip bubble. Dimon has been skeptical about where the value of BTC comes from, saying in an interview with Reuters : The currency isn’t going to work. You can’t have a business where people can invent a currency out of thin air and think that people who are buying it are really smart. More recently, Dimon did back-pedal a small amount when he admitted that he now believes the blockchain is real in an interview with CNBC .

  Bill Harris, były dyrektor generalny Paypal i Intuit wśród innych prestiżowych stanowisk. Harris używa mocnych słów, aby utrwalić swoje niedźwiedzie nastawienie do bitcoina w samodzielnie napisanym artykule zatytułowanym „Bitcoin to największe oszustwo w historii. W swoim artykule Harris zaprzecza temu, że bitcoin ma wartość ze względu na jego zalety w przetwarzaniu płatności lub jest opłacalnym magazynem wartości. Harris stanowczo ostrzega, że ​​bitcoin jest wspólnym oszustwem i jest „kolosalnym schematem typu pump-and-dump, jakiego świat nigdy nie widział.

  Charles Munger, miliarder i wiceprezes Berkshire Hathaway, widzi niewielki potencjał w bitcoinie i wolałby raczej, aby został on wykorzystany. Munger powiedział: „To po prostu obrzydliwe. Bitcoin to trująca trucizna . Legenda inwestowania stanowczo sprzeciwia się idei bitcoina i innych projektów kryptograficznych i podziela to podejście ze swoim CEO, Warrenem Buffetem. Ich wspólne uczucia prawdopodobnie powstrzymają bitcoin z portfela Berkshire Hathaway.

  Kto używa Bitcoin? Poznaj lojalistów

  Poza inwestycjami, rzeczywiste przypadki użycia są nadal dość niszowe w porównaniu do ich tradycyjnych alternatyw. Istnieje kilka projektów, które sprawiają, że kryptowaluty stają się bardziej użyteczne na co dzień dzięki integracji handlowców i opcjom płatności dla konsumentów. Duzi detaliści, tacy jak Microsoft, Steam i Pornhub, mają zintegrowane opcje płatności kryptograficznych, ale nadal są one rzadko używane.

  Indywidualne sposoby wydawania i zarabiania bitcoinów są obecnie rozproszone i często są włączane zamiast opcji domyślnej. Wydawanie bitcoinów wykracza poza możliwości doraźne dostępne dla większości z nas. Puryści Bitcoin lub ci, którzy najbliżej żyją wyłącznie życiem Bitcoin, są wczesnym dowodem koncepcji masowej adopcji. Osoby te wystawiają bitcoina na próbę, integrując go ze swoim życiem i podejmując ryzyko zastąpienia fiat.

  Dopóki bitcoin nie jest domyślny, zastępujący lub współpracujący z fiat, ci pionierzy adoptujący są najlepszymi przykładami bitcoinów na wolności, poza giełdami.

  Andreas M. Antonopoulos(@aantonop), zdeklarowany orędownik bitcoinów, aktywnie planował swoje życie tak, aby używać bitcoina zamiast fiat. Antonopoulos od czasu wprowadzenia go na rynek w 2012 r. Słynie z tego, że żyje z Bitcoina tak bezpośrednio, jak to tylko możliwe. Wykorzystał nawet ten fakt jako podstawę, dlaczego uważa, że ​​bitcoin to prawdziwe pieniądze, pomimo wysiłków niektórych ludzi, aby go obalić. Antonopoulos powiedział: „Dlaczego pieniądze bitcoinowe? Ponieważ inni ludzie myślą, że to pieniądze. Możesz napisać kilkanaście doktoratów. rozprawy wyjaśniające dokładnie, dlaczego bitcoin to nie pieniądz, [ale] żyję na nim od dwóch lat. Dlatego nie ma znaczenia, co mówi twoja rozprawa, ponieważ dla mnie to są pieniądze .

  Olaf Carlson-Wee(@polychaincap) jest obecnie najbardziej znany z tego, że jest założycielem Polychain Capital, firmy zajmującej się kryptograficznymi inwestycjami, która zmieniła 4 miliony dolarów w ponad 1 miliard dolarów. Jednak przed polychainem Olaf żył na bitcoinie przez trzy lata. Olaf zaczął otrzymywać wynagrodzenie wyłącznie w bitcoinach po tym, jak dołączył do młodej giełdy kryptowalut Coinbase i został jej pierwszym pracownikiem. Dla niego „… główną korzyścią z otrzymywania płatności w Bitcoinie [była] zmiana sposobu myślenia.

  Wniosek

  Kto używa bitcoinów? Wśród nich byli inwestorzy i spekulanci z kilkoma zwykłymi użytkownikami. Indywidualnie najczęstszymi właścicielami są młode pokolenie tysiąclecia. Spośród właścicieli, inwestowanie i spekulacje to większość działań związanych z bitcoinem i większością kryptowalut.

  Więc nawet jeśli rynki są niestabilne, a przypadków użycia jest niewiele, prawdziwą zabawą może być dramat i historie, które rozwijają się między bykami, niedźwiedziami i osobowościami wszechświata bitcoin – spekulacje księżycowe, zdrowy sceptycyzm i pionierowie użytkownicy .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy