Najlepszy sposób na inwestowanie w zagraniczne akcje

17.02.2021
Category: Twoje Wyniki

Akcje zagraniczne mogą pomóc zdywersyfikować Twój portfel i zwiększyć zwroty z inwestycji.

Akcje zagraniczne mogą być dobrym dodatkiem do twojego portfela, ponieważ mogą pomóc ci zabezpieczyć się przed kursami walutowymi i uzyskać ekspozycję na kraje, których gospodarki rozwijają się szybciej niż nasza. Jednak zamiast kupować pojedyncze zagraniczne akcje, większość inwestorów decyduje się na uzyskanie ekspozycji na zagraniczne akcje za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub ETF.

Dlaczego warto inwestować w zagraniczne akcje?

Istnieje kilka istotnych powodów, dla których wszyscy inwestorzy giełdowi powinni zainwestować część swoich pieniędzy w akcje zagranicznych spółek.

Źródło obrazu: Getty Images.

Głównym powodem inwestowania w zagraniczne akcje jest dywersyfikacja. Prawdopodobnie znasz koncepcję dywersyfikacji swoich inwestycji. Na przykład nie powinieneś lokować 100% swoich pieniędzy w akcje banków, ponieważ każda słabość sektora finansowego może zniszczyć Twój portfel. Podobnie, bycie w 100% zależnym od jednego obszaru geograficznego nie jest dobrym pomysłem, ponieważ każda lokalna słabość lub zawirowania gospodarcze mogą być katastrofalne.

Inwestowanie w zagraniczne akcje dywersyfikuje również Twoją ekspozycję walutową. Na przykład, powiedzmy, że wartość dolara amerykańskiego spada o 50% w stosunku do euro. Jeśli 100% firm, w które inwestujesz, zarobi w dolarach, zostaniesz zmiażdżony. Z drugiej strony, jeśli znaczna część Twojego portfela jest prowadzona w innych walutach, wpływ będzie prawdopodobnie znacznie mniejszy.

Ponadto niektóre z najlepszych światowych marek mają siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi i nie są notowane na głównych giełdach w USA ( doskonałe przykłady to Nestle i Nissan ). Po co inwestować w amerykańskie firmy spożywcze lub producentów samochodów, skoro można inwestować w najlepszych z całego świata?

Ze względu na odwrotne relacje walutowe (wzrost w USA, spadek kursów walut obcych), a także pewne inne czynniki, akcje amerykańskie i zagraniczne mają tendencję do nadrabiania wzajemnych słabości w wynikach, co w rzeczywistości może przynosić lepsze zwroty z inwestycji w czasie. W rzeczywistości Fidelity ustaliło, że portfel akcji w 100% w USA przyniósłby 11,3% rocznych zwrotów w ciągu ostatnich 50 lat, podczas gdy 100% akcji zagranicznych zwróciłoby 10,9%. Jednak portfel mieszany na poziomie 70% / 30% portfela amerykańskiego i zagranicznego pokonałby oba, uzyskując 11,4% średnich rocznych zwrotów.

Wreszcie, wiele zagranicznych gospodarek rozwija się w szybszym tempie niż Stany Zjednoczone, więc inwestowanie na arenie międzynarodowej pozwala to wykorzystać. W szczególności kraje znane jako rynki wschodzące mają znacznie większy potencjał wzrostu, więc inwestowanie w akcje z tych krajów może przynieść znaczne zyski, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Najlepszy sposób na inwestowanie w zagraniczne akcje (dla większości ludzi)

Wybór zagranicznych akcji może być trudny i ryzykowny, zwłaszcza na rynkach wschodzących. Wiele z tych firm może być trudnych do przeanalizowania i zawsze trudno jest wybrać długoterminowych zwycięzców w nierozwiniętych gospodarkach.

Z tego powodu większości amerykańskich inwestorów lepiej jest uzyskać ekspozycję na zagraniczne akcje za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych lub ETF. Gwarantuje to, że twoje zagraniczne udziały są zdywersyfikowane, więc twoje wyniki inwestycyjne nie będą zbytnio zależne od żadnej zagranicznej firmy.

Należy również wspomnieć o różnicy między zagranicznymi, międzynarodowymi i globalnymi funduszami giełdowymi. Jeśli fundusz jest oznaczony jako „zagraniczny lub „międzynarodowy, zazwyczaj inwestuje swoje aktywa wyłącznie w spółki spoza USA. Z drugiej strony „globalny lub „światowy fundusz akcyjny inwestuje w krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych

Próbka zagranicznych funduszy ETF wartych obejrzenia

Generalnie wolę ETF-y od funduszy inwestycyjnych ze względu na ich natychmiastową realizację transakcji i niższe ceny akcji, więc oto lista ośmiu moich ulubionych zagranicznych funduszy ETF, wymienionych w przypadkowej kolejności. Jeśli wolisz fundusze inwestycyjne lub inwestujesz za pośrednictwem 401 (k), możesz ogólnie znaleźć fundusze, które osiągają te same cele.

Nazwa funduszu

Symbol

Aktywa ogółem

Stopa dywidendy

Współczynnik kosztów

Rodzaj inwestycji

ETF iShares Core MSCI Emerging Markets

IEMG

ETF Schwab Emerging Market Equity

SCHE

ETF iShares Core MSCI Europe

IEUR

Vanguard FTSE Developed Markets ETF

VEA

Mieszanka zagranicznych spółek o dużej kapitalizacji

ETF iShares MSCI EAFE Growth

EFG

Wzrost zagranicznych spółek o dużej kapitalizacji

ETF Schwab Fundamental International Large Co.

FNDF

Wartość zagranicznych spółek o dużej kapitalizacji

Fundusz ETF Vanguard FTSE All-World Ex-US Small Cap

VSS

Mieszanka zagranicznych spółek o małej kapitalizacji

Fundusz ETF Vanguard Global ex-US Real Estate

VNQI

Nieruchomości zagraniczne

Ile należy inwestować w zagraniczne akcje?

To zależy od twojej tolerancji na ryzyko. Chociaż dodaje to dywersyfikacji do Twoich inwestycji, rynki zagraniczne mogą być bardziej niestabilne niż Stany Zjednoczone, zwłaszcza jeśli chodzi o rynki wschodzące. Zasadniczo sugeruję przeznaczenie od 15% do 30% twojego portfela na wysokiej jakości międzynarodowe fundusze ETF, takie jak te wymienione tutaj. Jeśli masz mniejszą tolerancję na ryzyko, trzymaj się dolnej granicy tego przedziału, a jeśli możesz znieść dodatkowe ryzyko, przydziel trochę więcej zagranicznym gospodarstwom.

Pstrokaty głupiec powraca

Stock Advisor uruchomiony w lutym 2002. Zwroty na dzień 10.10.2020.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy