Logo witryny MarketWatch Łącze przenoszące z powrotem do strony głównej.

Logo witryny MarketWatch Łącze przenoszące z powrotem do strony głównej.
16.03.2021
Category: Konto Bankowe
 • Ustawienia konta
 • Zaloguj sie
 • Zapisz się

Deficyt handlowy USA zwiększył się w sierpniu do 67,1 mld USD

Trump White House unieważnia zaktualizowane wytyczne FDA dotyczące zatwierdzania szczepionek

 1. Dom
 2. Rynki
 3. USA i Kanada
 4. Market Extra

Market Extra

Oto cztery powody, dla których inwestorzy mogą przyciągać obligacje o ujemnej rentowności

Sunny Oh,

Joy Wiltermuth

Inwestorzy z USA walczyli, aby poradzić sobie z ujemnym oprocentowaniem długu

 • Ikona wiadomości e-mail
 • Ikona Facebooka
 • Ikona Twittera
 • Ikona Linkedin
 • Ikona Flipboard
  Ikona drukowania Ikona zmiany rozmiaru

Odnośne symbole

Amerykańscy inwestorzy z niedowierzaniem patrzyli na prawie 17 bilionów dolarów obligacji przynoszących ujemne dochody na całym świecie w obliczu globalnych obaw gospodarczych i łatwiejszej polityki pieniężnej banków centralnych.

Sama podręcznikowa teoria finansów ma trudności z wyjaśnieniem, dlaczego inwestorzy mogą chcieć wiązać swoje pieniądze w długu, który utrzymywany przez cały okres swojego istnienia dałby z powrotem mniej pieniędzy niż zainwestowane, powiedziała Kathryn Kaminski, zarządzająca portfelem w AlphaSimplex.

Niemniej jednak analitycy twierdzą, że istnieją powody, dla których inwestorzy i handlowcy kupują obligacje o zerowej rentowności. Oto tylko kilka z nich:

Torby na torby

Inwestorzy, którzy zgarną obligacje przynoszące ujemne dochody, stawiają na wartość papierów wartościowych, aby nadal rosnąć, w efekcie stawiając na innych „posiadaczy toreb”.

Ponieważ oczekuje się, że Europejski Bank Centralny ponownie uruchomi program skupu aktywów, europejscy nabywcy obligacji mogą polegać na banku centralnym, który przejmuje ich portfele papierów wartościowych przynoszących ujemne dochody.

Chociaż inwestorzy kupujący obligacje o niższych stopach procentowych płacą w rzeczywistości za przywilej zatrzymania inwestycji, koszt ten może być więcej niż zrównoważony, jeśli cena papieru wartościowego wzrośnie.

W lipcu aukcja 10-letnich niemieckich obligacji rządowych TMUBMUSD 10Y za 4 mld euro, 0,785% została sprzedana z ujemną rentownością 0,26%, ale po cenie premium 102,6 centów za euro. Benchmark odniesienia jest obecnie sprzedawany po cenie 106,9 centów za euro, co oznacza, że ​​inwestorzy, którzy zaciągnęli dług na aukcji w zeszłym miesiącu, osiągnęliby zysk w wysokości około 4% z samego wzrostu ceny.

„Każdy kupuje te rzeczy jak szalony, ponieważ w systemie jest finanso za dużo pieniędzy z luzowania ilościowego i za dużo pieniędzy trafia na obligacje rządowe” – powiedział Jim Bianco, założyciel Bianco Research, w wywiadzie dla MarketWatch.

Z drugiej strony uczestnicy rynku twierdzą, że nie jest jasne, czy kupowanie papierów wartościowych o stałym dochodzie w oczekiwaniu na dalsze wzrosty cen pozostanie trwałym trendem.

Bezpieczne aktywa

Uczestnicy rynku twierdzą, że istnieje kilka otworów na śruby, które są w stanie przetrwać degradację amerykańskiej gospodarki i napięcia geopolityczne. W przypadku wyprzedaży aktywów ryzykownych kwestia ujemnych rentowności obligacji rządowych może zostać przyćmiona ich udowodnioną zdolnością do wzrostu w okresach niepokojów na rynku.

„Uświadomienie sobie, że w portfelach o stałym dochodzie ważne jest, aby mieć wysokiej jakości dochody, wywołało na rynku mini-panikę” – powiedział Thanos Bardas, współprzewodniczący globalnej oceny inwestycyjnej w Neuberger Berman, podkreślając, że od zeszłego tygodnia wszystkie terminy zapadalności niemieckich Bundów były notowane z ujemnymi rentownościami.

Zabezpieczenie walutowe

Ujemne zyski nie oznaczają dla niektórych ujemnych dochodów.

W przeciwieństwie do inwestorów europejskich i japońskich, inwestorom amerykańskim często płaci się za zabezpieczenie przed wahaniami kursów walut obcych, ponieważ stopy procentowe w USA są znacznie wyższe niż na innych rynkach rozwiniętych, takich jak Europa i Japonia.

Z tego powodu amerykańscy zarządzający funduszami mogą nadal zarabiać na posiadaniu europejskich obligacji rządowych o ujemnym dochodzie. Według Jensa Vanbrabanta, starszego zarządzającego portfelem w Wells Fargo Asset Management, hedging walutowy może zapewnić dodatkowy roczny zwrot w wysokości 3% dla amerykańskich inwestorów kupujących dług denominowany w euro.

Staczać się w dół

Innym sposobem, w jaki inwestorzy mogą zarabiać pieniądze nawet w kontekście stóp procentowych poniżej zera, jest wykorzystanie nachylenia krzywej dochodowości, które wciąż może być strome nawet w przypadku rynków obligacji przynoszących ujemne dochody w Niemczech i Japonii.

Krzywa dochodowości przedstawia lukę między rentownościami krótkoterminowymi i długoterminowymi, przy czym stroma krzywa wskazuje na dużą różnicę.

Na przykład trader może kupić 3-letnią obligację przynoszącą ujemne dochody i sprzedać ją po roku. Ponieważ ceny długu zmieniają się w przeciwnym kierunku niż rentowności, wartość 3-letniej obligacji powinna być wyższa niż, powiedzmy, 2-letniej obligacji, przy czym wszystko inne powinno być równe.

Tak długo, jak stopy procentowe dla obligacji krótkoterminowych są bardziej ujemne niż ich długoterminowe odpowiedniki, cena obligacji długoterminowych powinna zasadniczo rosnąć, gdy zbliża się termin wykupu, powiedział Michael Chang, strateg w Société Générale.

Ostrzegł, że zarabianie pieniędzy na „rolowaniu krzywej dochodowości” jest strategią krótkoterminową, a inwestorzy muszą sprzedać obligację na długo przed terminem wykupu, ponieważ po wygaśnięciu papier wartościowy będzie sprzedawany tylko po wartości nominalnej.

Pimco twierdzi, że globalni inwestorzy dłużni często stosowali tę taktykę, aby zarabiać na skromnym japońskim rynku obligacji skarbowych.

Czytaj dalej

Czytaj dalej

Akcje FuelCell Energy spadają, ponieważ firma zajmująca się krótką sprzedażą twierdzi, że utraciła kontrakty

Akcje FuelCell Energy undefined spadły o 10%, ponieważ firma zajmująca się krótką sprzedażą, Night Market Research, twierdziła, że ​​firma straciła dwa kontrakty w swoim portfelu zaległości i nie ujawniła tego podczas pozyskiwania funduszy zakończonych w zeszłym tygodniu. Umowy w zaległościach, które rzekomo zostały anulowane, dotyczyły PSEG Long Island. Wiadomości do FuelCell Energy i PSEG Long Island nie zostały natychmiast zwrócone. Akcje wzrosły o 488% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy