Kursy AP a Dual Credit: co jest najlepsze dla uczniów szkół średnich?

17.02.2021
Category: Ważne Jest

Dostępność zajęć na poziomie uczelni jest priorytetem dla wielu rodziców badających szkoły średnie dla swoich dzieci. Chociaż na początku różne rodzaje kursów wydają się podobne, istnieją różnice, które mogą sprawić, że niektóre kursy będą bardziej lub mniej atrakcyjne dla Ciebie lub Twojego dziecka. Szczególnie interesujące dla wielu uczniów i rodzin, którzy prowadzą badania w szkołach średnich, są kursy AP i dual kredytowe.

Zarówno kursy AP, jak i dual kredytowe mogą być cennymi zasobami dla profili akademickich studentów.

Aby zrozumieć, która opcja jest najlepsza dla uczniów szkół średnich, klas AP lub podwójnych zaliczeń, ważne jest, aby przeanalizować każdy rodzaj kursu indywidualnie:

Advanced Placement („AP)Kursy AP to dobry sposób na wprowadzenie studentów w zajęcia na poziomie uczelni. Kursy AP, czyli zaawansowane kursy, zostały stworzone w latach pięćdziesiątych XX wieku przez College Board, aby umożliwić uczniom szkół średnich ukończenie podstawowej pracy w college’u. College Board to szanowana organizacja non-profit, która również przeprowadza egzamin SAT.

Zajęcia odbywają się w klasie licealnej i wraz z wykładowcami. Po zakończeniu zajęć studenci podchodzą do wszelkich egzaminów państwowych lub lokalnych niezbędnych dla przedmiotu, oprócz specjalnego egzaminu AP. Zamiast w skali od 0 do 100, egzaminy AP są oceniane w skali od 1 do 5. Niektóre uczelnie i uniwersytety w Stanach Zjednoczonych (a nawet na całym świecie) mogą przyjmować określone oceny w tej skali jako ukończenie odpowiednich zajęć na poziomie uczelni. W rezultacie uczniowie, którzy osiągają najwyższe oceny z kursów AP, mogą zaoszczędzić czas i pieniądze po ukończeniu studiów.

Podwójny kredytW pewnych okolicznościach studenci mogą nawet zdjąć kursy w kampusie. Oprócz naszego własnego programu nauczania, LuHi współpracuje ze szkołami internetowymi dla uczniów, którzy chcą wziąć udział w kursie, który nie jest oferowany w LuHi w danym roku szkolnym.

LuHi współpracuje z Colorado Christian University, Grand Canyon University i Concordia University Wisconsin w celu zapewnienia podwójnych kursów online. Pełna dostępność kursów z tych uniwersytetów jest dostępna dla luterańskich studentów wyższych (o ile spełnione są warunki wstępne kursu).

Nasza współpraca z Colorado Christian University (CCU) jest szczególnie wyjątkowa. Oprócz kursów online, uczniowie, którzy chcą bardziej tradycyjnej klasy, mają możliwość dwóch zajęć w naszym kampusie LuHi przez naszych nauczycieli. Obecnie oferujemy tę opcję dla studentów, którzy zarejestrują się na nasze zajęcia z literatury AP i języka AP. W takich przypadkach, zamiast brać kurs jako tradycyjny kurs zaawansowany z egzaminem na zakończenie kursu, studenci biorą udział w kursie CCU i otrzymują zaliczenie z oceną pozytywną.

Jeśli Twoje dziecko chce uczęszczać na kursy z podwójnym zaliczeniem z innej akredytowanej uczelni lub uniwersytetu, zachęcamy również do tego. Ty i Twoja rodzina możecie zechcieć przejrzeć katalogi kursów online dla innych szkół, jeśli wśród wymienionych powyżej szkół nie widzicie zajęć, które mogłyby zainteresować Państwa dziecko.

Największe różnice między kursami AP i dualnymi
  • Koszt. Kursy z dwoma zaliczeniami wymagają dodatkowej opłaty, ponieważ Twoje dziecko będzie technicznie „zapisywane na kursy w miejscowej szkole wyższej. Niektóre kursy AP mogą wiązać się z niewielką opłatą za egzaminy; jest jednak niższy niż koszt kursów z podwójnym kredytem.
  • Kredyt College. Kursy z podwójnym zaliczeniem są akceptowane prawie wszędzie, podczas gdy kursy AP wypadły w ostatnich latach z łask wielu kolegiów i uniwersytetów. Kilka dekad temu wiele uczelni akceptowałoby minimalny wynik „3 na egzaminach AP, aby przyznać zaliczenie. Obecnie, jeśli uczelnie w ogóle akceptują egzaminy AP, wymagają co najmniej „4 lub „5. Bardziej prestiżowe szkoły nie akceptują nawet „5. Najnowocześniejszy materiał. Program zajęć i egzaminów AP jest ustalany przez College Board i może być powolny. Kursy podwójnego kredytu; są jednak w stanie dostosowywać się do postępów w obszarach tematycznych. Oferują znacznie bardziej dynamiczną możliwość uczenia się, szczególnie w obszarach nauki i technologii.LuHi z dumą przygotowuje Twoje dziecko do trudów college’u.Chociaż oferujemy szereg kursów z podwójnymi punktami i AP, które zapewniają zrównoważony program nauczania, zapewnienie satysfakcjonującego doświadczenia w szkole średniej jest jednym z naszych największych priorytetów. Rodzina LuHi wita nowych uczniów z otwartymi ramionami i zapewnia im niezapomnianą czteroletnią edukację. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wycieczkę lub dowiedzieć się więcej o życiu w LuHi.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy