Kto akceptuje Bitcoin w 2020 roku? Pełna lista (17 największych firm)

17.02.2021

Ostatnia aktualizacja 18 marca 2020 r

Więc zastanawiasz się, kto akceptuje Bitcoin?

W takim razie jesteś we właściwym miejscu.

Widzisz, istnieją dziesiątki artykułów z ogromnymi listami firm, które akceptują Bitcoin…

JEDNAK większość z nich nie jest w ogóle aktualizowana i całkowicie niedokładna.

Postanowiliśmy rozwiązać ten problem.

Bez dalszych ceregieli zanurzmy się w tym!

Największe firmy, które akceptują Bitcoin

1. Microsoft

Wyceniany na 900 miliardów dolarów Microsoft jest jedną z największych firm na świecie. Gigant technologiczny zaczął akceptować Bitcoin na początku 2014 roku, kiedy cena Bitcoina wciąż oscylowała wokół 300 USD.

Chociaż Microsoft na krótko przestał akceptować Bitcoin po tym, jak opłaty transakcyjne gwałtownie wzrosły pod koniec 2017 roku, ponownie umożliwił płatności BTC na zakup filmów, gier i aplikacji w sklepach Windows i Xbox.

2. PełnoziarnisteFirma WholeFoods, należąca do giganta handlu elektronicznego Amazon, zaskoczyła cały świat po ogłoszeniu, że teraz akceptuje płatności Bitcoin.

Osiąga się to dzięki partnerstwu z aplikacją płatniczą Flexa, która również wprowadziła na pokład wielkie nazwiska, takie jak GameStop i Nordstrom, do swojej bramki płatności Bitcoin.

Po publicznym ogłoszeniu WholeFood natychmiast zaczęły się spekulacje, czy jego firma macierzysta, Amazon, również pójdzie w ich ślady.

Należy jednak zauważyć, że te plotki są bezpodstawne, ponieważ Amazon nie zasugerował jeszcze żadnej potencjalnej integracji kryptowalut.

3. AT&TGigant telekomunikacyjny o wartości 200 + miliardów dolarów ogłosił niedawno, że zacznie akceptować płatności Bitcoinami za rachunki telefoniczne. Firma dokonała tej zmiany w odpowiedzi na fakt, że wielu jej klientów korzysta z kryptowaluty i chcą zaoferować klientom „możliwość płacenia preferowaną metodą.

Płatności Bitcoin w AT&T są przetwarzane przez procesor płatności „BitPay.

4. OverstockW chwili pisania tego tekstu Overstock jest wyceniany na 650 milionów dolarów, a jego głównym przedmiotem działalności jest odsprzedaż online marek projektantów i artykułów gospodarstwa domowego.

Kiedy Bitcoiner jest pytany, kto akceptuje Bitcoin, bardzo często Overstock będzie pierwszą firmą, która przyjdzie na myśl.

W styczniu 2014 roku Overstock stał się jednym z pierwszych sprzedawców detalicznych na świecie, który zaczął akceptować Bitcoin, którego użytkownicy mogą nadal używać do kupowania dowolnego produktu na platformie.

Firma jest również dobrze znana z innych przedsięwzięć w obszarze blockchain, a mianowicie z tokenizowanej giełdy papierów wartościowych „tZero i aktywnego wsparcia kryptowaluty „Ravencoin.

5. MetroW listopadzie 2013 r. Pierwszy sklep Subway zaczął akceptować płatności w Bitcoinach. Sklep ma siedzibę w Moskwie i od tamtej pory przyjmuje BTC.

Ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko decyzja pojedynczego sklepu i w tej chwili nie ma planów, aby wszystkie sklepy franczyzowe Subway zaczęły akceptować Bitcoiny.

6. WikipediaUznana przez Alexę za 5. najpopularniejszą witrynę internetową na świecie, Wikipedia jest kluczowym składnikiem samej struktury internetu. Encyklopedia internetowa jest organizacją non-profit, która jest finansowana wyłącznie z darowizn od jej użytkowników.

Wikipedia podała wiadomości w 2014 roku, kiedy ogłosiła na swoim blogu, że zacznie teraz przyjmować darowizny w bitcoinach.

Chociaż dokładna liczba darowizn w bitcoinach nie jest publicznie ujawniana, na stronie darowizn jest bardzo dobrze widoczna informacja „Przekaż Bitcoin.

7. NamecheapZ ponad 10 milionami domen w zarządzaniu, Namecheap jest jednym z największych rejestratorów domen na świecie. Firma została założona w 2001 roku i obecnie generuje ponad 100 milionów dolarów rocznych przychodów.

Po dodaniu obsługi płatności Bitcoin w lipcu 2013 roku Namecheap stała się jedną z pierwszych firm, które akceptują Bitcoin. Firma również z dumą udostępniła to ogłoszenie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Zaakceptowanie kryptowaluty było logicznym kolejnym krokiem dla firmy, która jest dobrze znana ze wspierania kilku inicjatyw na rzecz wolności w Internecie, takich jak Electronic Frontier Foundation i Fight for the Future, na które w ciągu ostatnich kilku lat przekazała ponad 300 tysięcy dolarów.

8. eGiftereGifter jest jedną z największych firm oferujących karty podarunkowe i całkowicie zburzyła ten rynek, umożliwiając użytkownikom łatwe kupowanie kart podarunkowych online, bez konieczności odwiedzania lokalnego sklepu.

Chociaż nigdy nie było oficjalnego ogłoszenia, eGifter od lat akceptuje Bitcoin. Użytkownicy eGifter mogą kupować setki kart podarunkowych za pomocą Bitcoin, w tym ogromne marki, takie jak Adidas, Domino’s Pizza, Nike, a nawet Walmart.

9. CheapAir.comCheapAir.com to amerykańskie internetowe biuro podróży, które zostało założone w 1980 roku. Chociaż firma nie jest tak popularna jak inni tytani podróży, tacy jak Expedia, nadal obsłużyła blisko 5 milionów podróży w 2015 roku (najnowsze publicznie dostępne statystyki ).

CheapAir.com zaczął akceptować Bitcoin w 2013 roku, zarówno w przypadku rezerwacji lotów, jak i hoteli.

Po krótkim wstrzymaniu opcji płatności w kwietniu 2018 r. Z powodu zamknięcia przez Coinbase usługi powierniczej, firma wkrótce potem zaczęła ponownie przyjmować płatności Bitcoin z pomocą innego dostawcy.

10. KFC CanadaW styczniu 2018 roku, wśród masowego szumu i histerii hossy kryptowalut, KFC Canada ogłosiło, że oferuje produkt o nazwie „Bitcoin Bucket przez ograniczony czas.

Ten „Bitcoin Bucket kosztował około 20 USD i można go było kupić za Bitcoin bezpośrednio na stronie internetowej KFC. KFC posunął się nawet do tweetowania, że ​​jeśli Satoshi Nakamoto ujawni swoją tożsamość, firma da mu darmowy „Bitcoin Bucket.

11. Virgin GalacticVirgin Galactic to firma zajmująca się podróżami kosmicznymi, która należy do grupy Virgin Group, która w chwili pisania tego tekstu jest warta na północ od 7 miliardów dolarów.

W blogu opublikowanym w listopadzie 2013 roku Richard Brandson (dyrektor generalny Virgin Group) ogłosił, że firma będzie teraz akceptować Bitcoiny jako formę płatności.

W ogłoszeniu firma poinformowała również, że jeden klient dokonał już zakupu na przyszłą podróż kosmiczną za pomocą Bitcoin.

12. Sklepy ShopifyShopify to niezwykle popularne oprogramowanie do handlu elektronicznego, które zostało wprowadzone na rynek w 2004 roku. Od tego czasu ponad 500 000 sklepów internetowych skorzystało z Shopify, generując ponad 40 miliardów dolarów przychodu dla firmy.

Chociaż Shopify w tej chwili nie akceptuje Bitcoin do zakupu własnego oprogramowania, umożliwia ponad 500 000 klientom integrację płatności Bitcoin w ich sklepach internetowych.

Osiąga się to dzięki partnerstwu, które firma zawarła z procesorem płatności Bitcoin BitPay. Według ich strony internetowej tysiące sprzedawców Shopify już akceptuje Bitcoin.

13. 4Chan4Chan to anonimowa społeczność tworząca tablice informacyjne, która powstała w 2003 roku. Witryna znana jest z kontrowersyjnych tematów dyskusji i wielu skandali, które były koordynowane za pośrednictwem platformy.

Jednym z godnych uwagi przykładów jest sytuacja, gdy w październiku 2008 roku społeczność 4Chan była bezpośrednio odpowiedzialna za spadek kursu akcji Apple o 10% po rozpowszechnieniu fałszywych plotek o śmierci Steve’a Joba.

Mimo to 4Chain odnotowuje 22 miliony odsłon miesięcznie, co stawia go wśród jednych z najpopularniejszych witryn internetowych na świecie. Platforma oferuje „przepustkę, zasadniczo członkostwo premium, które można kupić tylko za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.

14. NeweggZ rocznymi przychodami w wysokości 2,7 miliarda dolarów, Newegg jest nie tylko wielkim sprzedawcą sprzętu komputerowego, ale także jedną z największych prywatnych firm w USA.

Firma zaczęła akceptować płatności Bitcoinami już w 2014 roku, u dołu drugiego dużego rynku niedźwiedzi Bitcoin i od tego czasu zachęca swoich użytkowników do korzystania z BTC.

Należy zauważyć, że płatności Bitcoin na Newegg są obecnie dostępne tylko dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

15. WikiLeaksChociaż Wikileaks nie jest firmą, zasługuje na to, aby znaleźć się na liście miejsc, które akceptują Bitcoin. WikiLeaks to globalna organizacja non-profit, która umożliwia anonimowym źródłom publikowanie tajemnic, o których ludzkość powinna wiedzieć.

Podobnie jak większość organizacji non-profit, WikiLeaks jest prawie w całości wspierana z darowizn.

Niestety, PayPal i wszystkie główne firmy obsługujące karty kredytowe szybko zablokowały WikiLeaks korzystania z ich narzędzi.

W związku z tym Bitcoin był jedyną opcją pozostałą dla WikiLeaks.

Co ciekawe, odkąd WikiLeaks zaczęli przyjmować darowizny w bitcoinach w 2010 roku, kiedy cena bitcoina wynosiła zaledwie grosze, organizacja ma teraz ogromną skrzynię wojenną, która umożliwi jej kontynuowanie w dającej się przewidzieć przyszłości.

16. PlayBoyZałożony w 1953 roku PlayBoy jest jednym z najstarszych magazynów rozrywkowych dla dorosłych. W ostatnich latach, wraz z ciągłym upadkiem branży drukowanych czasopism, firma skupiła się również na treści online.

Firma zyskała szerokie zainteresowanie mediów po ogłoszeniu w marcu 2018 r., Że wkrótce będzie akceptować płatności kryptowalutowe na swojej platformie.

Początkowo płatności kryptowalutowe będą obsługiwane tylko w przypadku kupowania funkcji premium w „PlayBoy TV, ale planuje się rozszerzyć tę metodę płatności również na pozostałe oferty online, jeśli będzie popyt.

17. PornHubZ około 3 miliardami odsłon miesięcznie, PornHub znajduje się wśród 30 najpopularniejszych witryn na świecie. Witryna oferuje subskrypcję premium, która podobno wielu użytkowników waha się kupić za pomocą karty kredytowej ze względu na prywatność.

Aby rozwiązać ten problem, PornHub zdecydował się zacząć akceptować kryptowaluty. Początkowo jedyną kryptowalutą akceptowaną przez tę sieć rozrywki dla dorosłych była „Verge, po zawarciu umowy z zespołem programistów.

Jednak wkrótce potem firma dodała również obsługę Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

BONUS: BadooBadoo, serwis randkowy z 200 milionami zarejestrowanych użytkowników, ogłosił w 2015 roku, że zacznie akceptować płatności Bitcoin za swoje funkcje premium.

To powiedziawszy, chociaż firma bardzo szybko zintegrowała Bitcoin, odbywa się to kosztem, że niektórzy użytkownicy mają problemy z płatnościami BTC na platformie.

Mówiąc słowami sfrustrowanego użytkownika Reddita: „Używają naprawdę zepsutego, okropnego systemu i po 3-4 próbach i łącznie 10 dolarów w błocie zrezygnowałem.

Ilu sprzedawców akceptuje Bitcoin?

Obliczenie dokładnej liczby sklepów, które akceptują Bitcoin, jest trudne, ponieważ procesory płatności Bitcoin bardzo skrywają statystyki swoich użytkowników.

CoinGate, średniej wielkości procesor płatności Bitcoin, powiedział, że z jego narzędzia korzysta obecnie 4500 kupców.

Ponieważ Bitpay, Coinbase Commerce i BTCPay są znacznie bardziej popularne niż CoinGate, można uczciwie założyć, że całkowita liczba handlowców akceptujących Bitcoin wynosi dziesiątki tysięcy.

Czy Amazon akceptuje Bitcoin?

Po tym, jak Amazon kupił 3 nazwy domen związane z kryptowalutami pod koniec 2017 roku, pojawiły się spekulacje, że tytan e-commerce może wkrótce zacząć akceptować Bitcoin do płatności na swojej platformie.

Plotka ta została szybko obalona przez wiceprezesa Amazon Pay, Patricka Gauthiera, który potwierdził, że Amazon nie ma krótkoterminowych planów akceptacji Bitcoin i że rejestracje domen były prawdopodobnie dokonywane tylko dla Amazon w celu ochrony swojej marki.

Tak więc Amazon na razie nie dołączy do tej listy firm, które akceptują Bitcoin.

To powiedziawszy, chociaż Amazon obecnie nie akceptuje płatności Bitcoin, nie powstrzymuje to entuzjastów Bitcoinów przed używaniem ich monet do kupowania produktów na Amazon, pośrednio.

Najpopularniejszym sposobem na to jest użycie Purse.io, który zasadniczo działa przez inne osoby składające dla Ciebie zamówienia na Amazon, w zamian za to, że płacisz im w Bitcoin.

Doświadczenie jest płynne i porównywalne z kupowaniem bezpośrednio na Amazon, z tą różnicą, że płacisz w Bitcoin.

Jak zapłacić Bitcoinem?

Teraz, gdy wiesz, kto akceptuje Bitcoin, następnym krokiem jest nauczenie się, jak faktycznie płacić za pomocą Bitcoin.

Płacenie za pomocą Bitcoin jest proste i wymaga tylko jednego kliknięcia, jeśli masz już trochę Bitcoinów i portfel Bitcoin w telefonie.

Gdy jesteś na stronie kasy i klikniesz „Zapłać za pomocą Bitcoin, zostaniesz przekierowany na stronę podobną do poniższej:

Należy pamiętać, że dokładny układ różni się nieco w zależności od witryny, ponieważ istnieje wielu różnych dostawców płatności Bitcoin.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zeskanować kod QR za pomocą aplikacji portfela Bitcoin, potwierdzić transakcję na telefonie i to wszystko!

Jeśli nie masz jeszcze żadnego Bitcoina, zapoznaj się z tym przewodnikiem po najlepszych giełdach kryptowalut dla początkujących, aby dowiedzieć się, gdzie możesz je zdobyć.

Ponadto, jeśli szukasz portfela Bitcoin, który jest idealny do płatności, sprawdź aplikację Blockchain Wallet. Jest dostępny na iOS i Androida.

Co możesz kupić za Bitcoin?

Jak już pokazałem, przedstawiając wszystkie główne firmy, które akceptują Bitcoin, za Bitcoin można kupić o wiele więcej rzeczy, niż podają główne media.

Oprócz oprogramowania, elektroniki, żywności, biletów lotniczych i innych towarów konsumpcyjnych, Bitcoin może być również używany do kupowania / uzyskiwania / wypożyczania:

 • Nieruchomość
 • Freelancerzy onlineProdukty finansoweJak zaakceptować płatność Bitcoin?

  Akceptowanie Bitcoin jako płatności jest proste i dostępne są dwie główne opcje: użycie własnego adresu Bitcoin lub użycie procesora płatności Bitcoin.

  Przeanalizujmy szybko zalety i wady każdej opcji

  Korzystanie z własnego adresu BitcoinGdy używasz własnego adresu Bitcoin do akceptowania płatności, rozpoczęcie jest tak proste, jak utworzenie portfela Bitcoin i dodanie adresu portfela do swojej witryny internetowej.

  Tak by to wyglądało:

  Jest to bardzo proste w konfiguracji i nie musisz polegać na żadnych zewnętrznych procesorach płatności (co pozwala zaoszczędzić trochę opłat).

  Jednak znacznie utrudnia to zarządzanie fakturami i płatnościami, ponieważ będziesz musiał ręcznie przypisywać każdą płatność do klienta.

  Dlatego nie jest to opłacalna opcja, jeśli otrzymujesz kilka zamówień dziennie i jest odpowiednia tylko dla małych firm lub stron internetowych, które chcą przyjmować darowizny.

  Korzystanie z procesora płatności BitcoinDrugą opcją jest skorzystanie z procesora płatności Bitcoin, takiego jak Bitpay, CoinPayments lub Coinbase Commerce. Te procesory płatności oferują nie tylko funkcje fakturowania i zarządzania zamówieniami, ale także bardzo intuicyjny interfejs użytkownika umożliwiający klientom dokonywanie zakupów.

  Zainstalowanie procesora płatności Bitcoin nie różni się zbytnio od dodania opcji płatności, takiej jak PayPal, a wspomniane powyżej procesory płatności z przyjemnością pomogą Ci w konfiguracji.

  Główną wadą korzystania z procesora płatności Bitcoin jest to, że będziesz musiał zapłacić niewielką opłatę transakcyjną na rzecz dostawcy usług. Jednak ta niewielka opłata jest zdecydowanie warta zapłaty, ponieważ alternatywa jest znacznie bardziej uciążliwa, jeśli otrzymujesz więcej niż kilka płatności dziennie.

  Stale aktualizujemy artykuł. Więc jeśli myślisz, że przegapiliśmy dużą firmę, która akceptuje Bitcoin, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

  Pascal Thellmann jest traderem algorytmicznym, który koncentruje się głównie na tworzeniu rynku. Możesz skontaktować się z Pascalem na LinkedIn lub Twitterze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy