Jaki rodzaj oprocentowania kredytu hipotecznego mogę uzyskać z wynikiem 750 kredytowym?

17.02.2021
Category: Wynik Fico

W tym artykule:

 • Czy 750 to dobry wynik kredytowy?
 • Średnia stopa procentowa kredytu hipotecznego z oceną kredytową 750Jakie dodatkowe czynniki wpływają na oprocentowanie kredytu hipotecznegoPrzygotuj się i poznaj swój kredyt przed złożeniem wnioskuJak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt hipotecznyJeśli Twój wynik kredytowy wynosi 750 lub więcej, gratulacje są w porządku. Twój wynik jest uważany za „bardzo dobry i może pomóc w uzyskaniu dostępu do pożyczek, które oferują najkorzystniejsze warunki pożyczki. Jeśli chodzi o uzyskanie kredytu hipotecznego, wynik 750 lub wyższy może zrobić wrażenie na kredytodawcach – ale twoja ocena kredytowa nie jest jedyną rzeczą, która wpływa na twoją zgodę i wysokość oprocentowania.

  Oprocentowanie zależy od wielu czynników, w tym lokalizacji domu i rodzaju kredytu hipotecznego, o który się ubiegasz. Dobra ocena kredytowa z pewnością pomoże Ci uzyskać korzystniejszą stopę procentową, ale potrzeba więcej, aby uzyskać najlepsze warunki.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki może być Twój wynik kredytowy 750 i co jeszcze możesz wnieść do tabeli, aby uzyskać niski oprocentowanie kredytu hipotecznego.

  Czy 750 to dobry wynik kredytowy?

  W modelach scoringowych używanych przez większość pożyczkodawców hipotecznych wyniki kredytowe mieszczą się w zakresie od 300 do 850. Ten zakres wyników jest dalej podzielony na poziomy, co może pomóc ci zrozumieć, jak pożyczkodawcy i inni mogą zobaczyć Twój wynik. Wyniki FICO ® ☉, najczęściej używany wynik wśród pożyczkodawców, dzielą się na pięć następujących zakresów:

  • 300 do 579 jest uważane za „bardzo słabe
  • 580 do 669 jest uważane za „uczciwe670 do 739 jest uważany za „dobry740 do 799 jest uważane za „bardzo dobre800 do 850 jest uważane za „wyjątkoweWynik 750 mieści się w bardzo dobrym przedziale i pokazuje, że w przeszłości wykonałeś dobrą robotę, zarządzając swoim długiem zgodnie z ustaleniami. Rozważając wniosek o pożyczkę, pożyczkodawcy wykorzystują Twoją zdolność kredytową, aby ocenić prawdopodobieństwo, że spłacisz swój dług w terminie. Wyższa ocena kredytowa zwykle przewiduje większe prawdopodobieństwo, że spłacą swój dług bez emisji.

   Średnia stopa procentowa kredytu hipotecznego z oceną kredytową 750

   Ponieważ oceny kredytowe służą jako dowód, że dana osoba dobrze zarządzała długiem w przeszłości, konsumenci z wyższymi wynikami zazwyczaj kwalifikują się do uzyskania lepszych stóp procentowych i produktów kredytowych. Wyniki kredytowe nie są jedynym czynnikiem określającym oprocentowanie kredytu hipotecznego, ale odgrywają dużą rolę. Poniżej znajduje się szacunkowa roczna stopa oprocentowania (APR), którą można uzyskać na 30-letnim kredycie hipotecznym o wartości 300 000 USD, z następującymi wynikami:

   Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych według FICO ® Score
   Wynik FICO ®
   RRSO hipoteki
   760-850 2,52%
   700-759 2,75%
   680-699 2,92%
   660-679 3,14%
   640-659 3,57%
   620-639 4,11%

   Źródło: myFICO. Na podstawie średnich stawek krajowych z sierpnia 2020 r.

   Jakie dodatkowe czynniki wpływają na oprocentowanie kredytu hipotecznego

   Oto, co jeszcze może wpłynąć na oprocentowanie kredytu hipotecznego:

   Rodzaj pożyczkiJednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj pożyczki, którą chcesz. Kredyty hipoteczne mają wiele kształtów i rozmiarów, a stawki mogą się różnić w zależności od rodzaju otrzymanej pożyczki:

    Konwencjonalne : kredyty konwencjonalne nie są objęte programami rządowymi i są udzielane przez banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i kredytodawców hipotecznych. Jeśli masz wysokie wyniki kredytowe i możesz wpłacić co najmniej 20% zaliczki, możesz uzyskać najniższe oprocentowanie, korzystając z konwencjonalnej pożyczki.
  • Ubezpieczone przez rząd : pożyczki objęte ubezpieczeniem federalnym są zabezpieczone przez rząd USA i obejmują pożyczki FHA, pożyczki VA i pożyczki USDA. Pożyczkobiorcy, którzy mogą mieć trudności z kwalifikacją do tradycyjnej pożyczki, mogą kwalifikować się do pożyczki FHA lub USDA. Pożyczki VA są przeznaczone dla członków amerykańskiej służby oraz ich współmałżonków, którzy przeżyli, i zazwyczaj oferują niższe oprocentowanie i korzystniejsze warunki niż konwencjonalne pożyczki dla osób, które się kwalifikują.
  • Stała stopa procentowa : gdy pożyczka ma stałą stopę procentową, oznacza to, że będziesz płacić tę samą stopę procentową przez cały okres jej obowiązywania. Dzięki temu możesz być spokojny, wiedząc, że nie będziesz musiał martwić się o zwiększoną miesięczną płatność, nawet jeśli zmienią się warunki ekonomiczne lub federalne stopy pożyczkowe.

   Regulowane stawki : Oprocentowanie kredytu regulowane stawki mogą ulec zmianie, która ma upsides i wady. Zazwyczaj zaczynając spłacać pożyczkę, będziesz mieć niższą stopę procentową niż w przypadku pożyczki o stałym oprocentowaniu, ale Twoja stopa może później wzrosnąć i potencjalnie spowodować pewną niestabilność finansową, jeśli zwiększy kwotę płatności.

   Zaliczka

   Twoja zadatek – ilość gotówki, jaką zapłacisz na poczet pierwotnego zakupu domu – może również zmienić wysokość oprocentowania. Wyższa zaliczka może pomóc zabezpieczyć niższe oprocentowanie, ponieważ zmniejsza kwotę pożyczki, a tym samym zmniejsza ryzyko pożyczkodawcy.

   Okres i wielkość pożyczki

   Chociaż najpopularniejszy jest 30-letni kredyt hipoteczny, niektórzy pożyczkodawcy oferują również warunki kredytu hipotecznego na 20, 15 lub 10 lat. Pożyczki krótkoterminowe mają zwykle niższe oprocentowanie, ale miesięczne płatności będą wyższe.

   Miejsce zamieszkania

   To, gdzie mieszkasz lub planujesz, ma wpływ na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Zbadaj preferowany rynek i inne, które możesz rozważyć, aby porównać stawki.

   Kupując kredyt hipoteczny, weź pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Wybór innego rodzaju pożyczki może w efekcie zaoszczędzić pieniądze, podobnie jak dokonanie większej zaliczki. Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy i nie masz dużo gotówki do dyspozycji, możesz zdecydować się na 30-letni FHA, który pozwala ci uzyskać dom za to, na co możesz sobie teraz pozwolić, nawet jeśli musisz trochę zapłacić wyższą stawkę, aby to zrobić.

   Przygotuj się i poznaj swój kredyt przed złożeniem wniosku

   Zanim zaczniesz szukać domów, zastanów się nad poproszeniem pożyczkodawcy o zatwierdzenie pożyczki. Dzięki temu dowiesz się, do jakiej kwoty pożyczki się kwalifikujesz, co będzie głównym czynnikiem przy wyszukiwaniu domu. Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego nie wpłynie na Twoje wyniki kredytowe.

   Po uzyskaniu wstępnej zgody pożyczkodawcy sprawdzą Twój kredyt i inne aspekty Twoich finansów, aby zobaczyć, na co Cię stać. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, przed rozmową z pożyczkodawcą warto to sprawdzić samodzielnie.

   Pożyczkodawcy dokładnie przejrzą Twój raport, zwracając uwagę na zapisy terminowych płatności i czy masz jakiekolwiek obraźliwe znaki na swoich raportach. Twój współczynnik wykorzystania kredytu będzie również kluczowym czynnikiem, ponieważ informuje pożyczkodawcę, ile z dostępnego kredytu aktualnie używasz.

   Wstępne zatwierdzenie nie zawsze jest wymagane, ale wielu sprzedawców nie akceptuje ofert od kupujących, którzy nie zostali wstępnie zatwierdzeni. Na ruchliwym rynku nieruchomości możesz zmniejszyć swoje szanse na zdobycie domu, którego pragniesz, jeśli go nie masz.

   Jeśli sprawdzisz swój kredyt i stwierdzisz, że Twój wynik nie jest taki, jaki chcesz, poświęć trochę czasu, aby go poprawić, zanim porozmawiasz z pożyczkodawcą.

   Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny

   Istnieje kilka sposobów na stosunkowo szybkie zwiększenie kredytu. Wykonanie kilku prostych kroków przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny może zwiększyć Twoje szanse na akceptację i może pomóc w uzyskaniu korzystnej, niskiej stopy procentowej.

   • Spłać istniejący dług. Przy obliczaniu kwoty, jaką możesz pożyczyć, pożyczkodawcy będą patrzeć na spłaty Twojego zadłużenia jako stosunek Twoich dochodów. Nazywa się to Twoim DTI lub stosunkiem zadłużenia do dochodów, a spłata zadłużenia teraz może pomóc poprawić ten wskaźnik, gdy ubiegasz się o kredyt hipoteczny. Ponadto spłata długów odnawialnych – takich jak salda na karcie kredytowej – może pomóc poprawić współczynnik wykorzystania kredytu i pomóc w szybkim poprawieniu wyniku.
   • Płać rachunki na czas. Twoja historia płatności jest najważniejszym aspektem Twojej zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy postrzegają spóźnione i nieodebrane płatności jako oznaki, że możesz nie zarządzać dobrze swoimi finansami, co może wpłynąć na ich poziom komfortu, jeśli chodzi o przyjęcie cię jako pożyczkobiorcy. Kwestionuj wszelkie niedokładne informacje. Błędy i oszustwa mogą się zdarzyć, więc jeśli zobaczysz informacje, które uważasz za niedokładne w swoim raporcie kredytowym, upewnij się, że jak najszybciej zgłoś spór z jednym lub wszystkimi trzema głównymi biurami kredytowymi (Experian, TransUnion i Equifax). Nie staraj się o nowy kredyt. Podczas procesu przyznawania kredytu hipotecznego nawet niewielkie zmiany w Twoim kredycie mogą zakłócić proces gwarantowania kredytu i uniemożliwić uzyskanie kredytu. Wszelkie wnioski o nowy kredyt pojawią się w raportach kredytowych i mogą spowodować zmianę zdania pożyczkodawcy. Wierzyciele wyciągną twoje raporty kredytowe tuż przed wystawieniem ci kredytu hipotecznego (nawet jeśli zrobili to wcześniej w celu wstępnego zatwierdzenia), dlatego ważne jest, aby nie wprowadzać drastycznych zmian prowadzących do daty zamknięcia.

    Jeśli nie jesteś pewien, na jakim poziomie znajduje się Twój kredyt, uzyskaj bezpłatną kopię raportu kredytowego i wyników od Experian, aby zrozumieć, co zobaczą pożyczkodawcy, gdy rozpatrzą Twój wniosek i jakie obszary ulepszeń możesz mieć.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy