Jaki rodzaj konta bankowego powinienem otworzyć?

17.02.2021
Category: Karty Debetowej

Naprawdę nie ma „najlepszego konta bankowego. Musisz tylko dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze. Przynajmniej nadal będziesz potrzebować konta czekowego. Oto krótki przegląd najpopularniejszych typów kont bankowych:

Sprawdzanie kontaSą to najbardziej podstawowe, popularne typy kont, jakie możesz mieć. Wiele osób ma konto czekowe i nie ma innego typu konta. Są tanie w utrzymaniu i pozwalają na wypłaty lub wpłaty z niewielkimi ograniczeniami lub bez nich. Na tych kontach można również wypisywać czeki. W zależności od banku mogą obowiązywać opłaty za nadmierną aktywność. Wadą jest to, że tego typu konto rzadko opłaca odsetki. Jeśli tak, jest to bardzo minimalne.

Konto oszczędnościoweJest to prawdopodobnie drugi najpopularniejszy typ konta. Możesz dokonywać wpłat i wypłat, ale zwykle jest to ograniczona liczba wypłat i nie możesz wypisywać czeków. Zarówno konta czekowe, jak i oszczędnościowe mogą pobierać opłatę, jeśli saldo spadnie poniżej minimalnego progu. Konta oszczędnościowe zwykle płacą wyższe odsetki niż rachunki czekowe, ale nie tak wysokie, jak rachunki CD lub konta rynku pieniężnego.

Oprocentowane rachunki czekoweTo jest jak zwykłe konto czekowe, ale zwykle ma więcej funkcji i jest droższy. Jak sama nazwa wskazuje, płacą odsetki. Zwykle naliczane są miesięczne opłaty za utrzymanie lub opłaty, jeśli saldo spadnie poniżej określonego poziomu (plus, w tym momencie, odsetki są prawdopodobnie tak niskie, że konto już Ci nie służy). Może również istnieć wymóg, abyś używał swojej karty debetowej określoną liczbę razy w miesiącu lub ponosił opłatę.

Rachunki depozytowe rynku pieniężnego (MMDA)Jest to opcja konta o wyższym oprocentowaniu, która jest odpowiednia, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spełnić wymóg minimalnego salda (aby uniknąć opłaty). Jest to rachunek inwestycyjny na pieniądze, w które nie planujesz często zaglądać. Zwykle ogranicza się tylko do kilku przelewów pieniędzy na konto w miesiącu. Pieniądze są inwestowane w krótkoterminowe zadłużenie, takie jak bony skarbowe.

Certyfikaty depozytowe (konta CD)Te konta są oprocentowane najwyżej, ale dzieje się tak dlatego, że pożyczasz pieniądze bankowi z obietnicą, że nie będziesz ich sam wypłacać. Nie możesz uzyskać dostępu do swoich funduszy przez okres od trzech miesięcy do sześciu lat. Jeśli spróbujesz się wycofać, zostanie naliczona wysoka opłata karna. Czasami te konta są nazywane „lokatami terminowymi. Większość banków oferuje ich szeroki wybór. Nie musisz być bogaty, aby otworzyć konto CD. Dostępne są również rachunki krótkoterminowe z niższymi stopami procentowymi. Często możesz wybrać okres tak krótki, jak 1 miesiąc – lub nawet 120 miesięcy.

Inne rodzaje rachunków bankowychIstnieją inne rodzaje kont bankowych, ale są to najbardziej popularne odmiany. Należy również pamiętać, że każdy z tych typów kont może występować w różnych odmianach. Wiele banków oferuje bankowość prywatną i biznesową. Zwykle istnieje wyższy próg minimalny dla każdego z tych typów kont, ale mogą one oferować większą funkcjonalność, a także bardziej osobistą obsługę. Sprawdź, jakie produkty oferuje bank, w którym myślisz o otwarciu konta, aby zobaczyć, które produkty mogą odpowiadać Twoim potrzebom.

powiązane postyMożesz otworzyć konto bankowe online. Wiele dużych banków, które prowadzą placówki w miastach…

Jeśli chcesz dodać kogoś do istniejącego konta bankowego, w większości przypadków…

Chociaż to godne pochwały, że chcesz dodać swoją żonę do swojego konta bankowego, aby…

Zawsze możesz spróbować złożyć wniosek o pożyczkę. Chwilówki są przeznaczone specjalnie dla…

To może być przerażające, gdy bank, w którym trzymasz pieniądze, zostaje zamknięty…

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy