Jak wymienić samochód: 5 prostych kroków do wykonania

17.02.2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 3 wrz 2020 /
 • 3 minuty czytaniaAndrei Stanescu / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajZanim kupisz nowy samochód, prawdopodobnie będziesz musiał najpierw odpowiedzieć na inne pytanie: Co zrobić ze starym?

  Możesz spróbować sprzedać go samemu, ale musisz być przygotowany do wykonania pracy dealera samochodowego. Oznacza to tworzenie reklam, spotkania z potencjalnymi nabywcami i negocjowanie ceny. Jeśli ten proces brzmi przytłaczająco, rozważ wymianę samochodu.

  Jak działa handel samochodem? Wykonaj poniższe kroki, aby transakcja przebiegła sprawnie.

  5 kroków do wymiany samochodu

  1. Dowiedz się, ile wart jest Twój samochód

  Handel samochodem polega na negocjowaniu w celu uzyskania uczciwej ceny. Ale co jest sprawiedliwe?

  Zamiast czekać, aby dowiedzieć się, co myśli dealer, poszukaj informacji w domu, aby poznać aktualną wartość samochodu. Istnieje wiele narzędzi do wyceny online, takich jak Kelley Blue Book, które pomogą Ci określić wartość Twojego samochodu. Zamiast polegać na podstawowych szczegółach – marce, modelu, roczniku i przebiegu – skorzystaj z narzędzia, które może zaoferować głębsze zrozumienie kwoty, jaką Twój samochód będzie wydawał w oparciu o dodatkowe funkcje.

  Weźmy na przykład pod uwagę ocenę TrueCar dotyczącą Toyoty Camry V6 XSE z 2016 roku. Czarny jest bardzo poszukiwanym kolorem, który dodaje 150 dolarów do wartości pojazdu, a dach księżycowy zwiększyłby wartość o kolejne 500 dolarów. Nie chodzi też tylko o Twój samochód. Kelley Blue Book zwraca uwagę, że na wartość mogą mieć również wpływ czynniki zewnętrzne. Jeśli ceny benzyny są wysokie, bardziej pożądany może być samochód o dużym przebiegu na paliwo niż przewymiarowana ciężarówka.

  2. Spójrz na swoje konto bankoweHandel samochodem to coś więcej niż tylko ocena pojazdu. Będziesz także musiał ocenić stan swoich finansów, aby wiedzieć, na co Cię stać po drugiej stronie transakcji.

  Jeśli handlujesz samochodem z pożyczką, ustal, czy wartość wymiany wystarczy na spłatę pozostałej części pojazdu. Podczas gdy dealer może zaoferować spłatę pożyczki, w końcu dodasz tę kwotę do nowej pożyczki na następny pojazd.

  3. Zacznij pytać o ofertyNie musisz iść do sprzedawcy, aby rozpocząć proces wymiany. Zamiast tego możesz skłonić dealerów do zakupu z ceną. Wiele kalkulatorów wartości online, takich jak Kelley Blue Book i TrueCar, jest połączonych z dealerami, którzy będą rozszerzać oferty w oparciu o informacje, które udostępniasz o swoim samochodzie.

  Rozsądne może być również rozpoczęcie negocjacji w miejscu, w którym samochód rozpoczął swoją podróż.

  „Jeśli konsument będzie mógł udać się do tego samego dealera, w którym kupił samochód, może być w stanie wynegocjować lepszą ofertę, ponieważ ma z nim relacje i historię – mówi Meghan Davlin, dyrektor ds. Komunikacji w Illinois Automobile Dealers Association.

  4. Oczyść swój samochódGdybyś miał rozmowę o pracę, ubrałbyś się tak, aby osiągnąć sukces. Potraktuj spotkanie w zamian za rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą twojego samochodu, a przedstawicielem dealera jest osoba zatrudniająca. Mimo że przesłałeś imponujące CV, nadal musisz sfinalizować umowę z równie imponującym osobistym występem.

  „Upewnij się, że Twój samochód jest czysty i prezentujesz go tak, jak chciałbyś go otrzymać, gdybyś go kupował – mówi Alain Nana-Sinkam, wiceprezes ds. Rozwoju korporacyjnego i strategii w TrueCar. „Ponadto, jeśli były jakieś drobne wady, które planowałeś naprawić przed transakcją, upewnij się, że je wykonałeś, aby samochód został dostarczony do sprzedawcy zgodnie z zgłoszeniem i zgodnie z oczekiwaniami.

  5. Umów się na spotkanieSalony samochodowe mogą być ruchliwe, więc Davlin zaleca umówienie się na spotkanie, aby zaoszczędzić czas. Dealer oceni Twój samochód, aby sprawdzić, czy wszystkie informacje przesłane online są prawidłowe.

  „Zapytaj, czy możesz być obecny z rzeczoznawcą, aby móc zadawać mu pytania dotyczące tego, w jaki sposób określają wartość Twojego pojazdu – mówi Joe McCloskey, prezes McCloskey Motors w Colorado Springs w Kolorado. „Większość dealerów udostępni Ci te informacje, a posiadanie tych informacji pomoże Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego dealer ceni wartość Twojego pojazdu.

  Pamiętaj, aby przynieść dowód rejestracyjny pojazdu, tytuł i wszystkie komplety kluczyków. Jeśli nie masz tytułu, ponieważ handlujesz samochodem z pożyczką, przygotuj dane pożyczkodawcy do przekazania.

  „Przynieś również dokumentację serwisową, jeśli regularnie konserwowałeś pojazd – mówi McCloskey. „Dobrze utrzymany pojazd będzie miał lepszą cenę.

  Plusy i minusy handlu samochodem

  Handel samochodem może uchronić Cię przed stresem i kłopotami związanymi ze sprzedażą samochodu na własną rękę, a także może pomóc uniknąć płacenia dużego podatku.

  „W większości stanów istnieje również korzyść podatkowa przy kupowaniu i handlowaniu w salonie, mówi Nana-Sinkam, „ponieważ w tych stanach pobierają podatek tylko od różnicy między wartością sprzedanego pojazdu a ceną nowego pojazdu zamiast płacenie pełnego podatku od pełnej ceny zakupu nowego pojazdu .

  Jednak handel samochodem ma jedną poważną wadę. Prawdopodobnie nie zarobisz tak dużo pieniędzy, jak gdybyś sam sprzedał pojazd. Salon samochodowy chce osiągnąć zysk, odsprzedając używany samochód innemu kierowcy, więc przegapisz tę dodatkową część pieniędzy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy