Jak ustawić bezpośrednią wpłatę

17.02.2021
Category: Jeśli Nie Masz

Zdjęcie: Emily Newman The Balance 2019

Podczas wysyłania lub otrzymywania płatności masz kilka opcji. Wśród tych opcji możesz użyć gotówki, czeków lub płatności elektronicznych. Większość organizacji preferuje ten ostatni wybór – nazywany również bezpośrednią wpłatą. W rzeczywistości czasami musisz skorzystać z bezpośredniego wpłaty. Na szczęście jest to bezpieczna i niedroga opcja płatności dla wszystkich zaangażowanych stron.

Co to jest wpłata bezpośrednia?

Bezpośredni depozyt to płatność elektroniczna z jednego konta bankowego na drugie. Na przykład pieniądze mogą zostać przelane z konta bankowego pracodawcy na konto bankowe pracownika, chociaż istnieje kilka innych sposobów korzystania z wpłaty bezpośredniej. Do realizacji przelewów banki korzystają z sieci Automated Clearing House (ACH), która koordynuje te płatności pomiędzy instytucjami finansowymi. Wcześniejsze 

W pełni automatyczne transakcjeKiedy otrzymujesz środki za pośrednictwem bezpośredniej wpłaty, saldo Twojego konta automatycznie wzrośnie po nadejściu płatności. Nie musisz akceptować płatności ani wpłacać środków na swoje konto, co byłoby wymagane w przypadku otrzymania gotówki lub czeku. Podobnie, gdy płacisz przelewem bezpośrednim, saldo rachunku bieżącego automatycznie się zmniejsza, gdy płatność opuszcza bank.

Wspólna metoda płatnościBezpośredni depozyt staje się coraz bardziej popularny, ponieważ eliminuje niepotrzebną papierkową robotę. Każdego roku realizowane są miliardy płatności ACH. Na przykład jednostki rządowe, takie jak Social Security Administration, nie drukują już czeków. Zamiast tego wymagają, abyś otrzymywał środki elektronicznie – poprzez bezpośredni depozyt na konto czekowe lub za pomocą doładowywanej karty debetowej. Pracodawcy każdej wielkości cieszą się łatwością dokonywania płatności zarówno na rzecz pracowników, jak i sprzedawców poprzez bezpośrednie wpłaty.

Powody, dla których warto dokonać zmiany

Istnieje kilka powodów, dla których zarówno firmy, jak i konsumenci korzystają z wpłaty bezpośredniej.

Automatyczne wpłaty są wygodneW przypadku otrzymania środków za pomocą bezpośredniego depozytu, środki są dodawane na Twoje konto bez żadnych działań z Twojej strony. Niezależnie od tego, czy jesteś poza miastem, czy jesteś zbyt zajęty, aby dotrzeć do banku, Twoje konto zostanie zasilone. Wcześniejsze 

Cyfrowe rozwiązania oszczędzają pieniądze i zasobyDzięki płatnościom elektronicznym nie musisz drukować czeków ani płacić, aby je wysłać. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze firmy, jednocześnie chroniąc zasoby związane z drukowaniem czeków i ich transportowaniem. Generalnie otrzymywanie płatności jest bezpłatne, a wysyłanie środków przez ACH jest często tańsze niż w przypadku innych opcji.

Dokumentacja elektroniczna nie zapełni szafek na aktaW przypadku bezpośredniej transakcji depozytowej każdy ma zapis płatności. Łatwo jest zobaczyć, co się stało w historii transakcji na Twoim rachunku bieżącym. Ta transakcja będzie dostępna zawsze, gdy będziesz musiał się do niej odwołać. Nie musisz ręcznie zapisywać szczegółów dotyczących płatności, zapisywać odcinków wypłat w szafce na dokumenty ani w inny sposób śledzić dokumentów.

Płatności cyfrowe są bezpieczniejszeNikt nie może ukraść czeku, zmienić go ani próbować go zrealizować, gdy płatność jest dostarczana cyfrowo. Środki płynnie przechodzą z jednego rachunku bieżącego na drugie. Jeśli chodzi o przelanie pieniędzy z jednego konta bankowego na drugie, bezpośrednie wpłaty należą do najbezpieczniejszych sposobów zakończenia transakcji.

Bezpośrednie wpłaty Szybkie kończenie transakcjiOsoby otrzymujące płatność za pomocą bezpośredniego depozytu często otrzymują płatność przed otrzymaniem płatności czekiem papierowym. Wpłata bezpośrednia może wpłynąć na konto jednego odbiorcy, zanim inny odbiorca otrzyma pocztą czek papierowy. Nawet jeśli dotrą w tym samym czasie, odbiorca czeku papierowego będzie musiał wykonać dodatkowy krok polegający na zdeponowaniu czeku i oczekiwaniu na rozliczenie tych środków.

Konfiguracja bezpośredniej wpłaty w celu otrzymywania płatności

Aby otrzymywać płatności drogą elektroniczną, musisz podać informacje o koncie bankowym organizacji, która Ci płaci. Mogą wymagać, abyś użył określonego formularza (na przykład formularza bezpośredniej wpłaty) lub mogą poprosić cię o przedstawienie unieważnionego czeku. W niektórych przypadkach musisz podać informacje o swoim koncie online.

Aby otrzymywać płatności, musisz podać poniższe szczegóły organizacji, która będzie Ci płacić.

 • numer konta bankowego
 • Numer rozliczeniowyRodzaj konta (zazwyczaj rachunek bieżący)Nazwa i adres banku – możesz skorzystać z dowolnego oddziału banku lub unii kredytowej, z której korzystaszNazwiska posiadaczy rachunków wymienionych na rachunkuWiększość tych informacji można znaleźć na dowolnym czeku osobistym. Numer rozliczeniowy zwykle znajduje się na przedniej stronie czeku w lewym dolnym rogu. Numer konta będzie po prawej stronie. Alternatywnie możesz zadzwonić do swojego banku i poprosić o informacje dotyczące bezpośredniego wpłaty. Szczegóły są często dostępne również online, ale najlepiej jest zalogować się na swoje konto, aby uzyskać dokładne informacje.

  Twój numer konta bankowego i numer konta to poufne informacje, więc nie podawaj nikomu tych numerów, chyba że naprawdę im ufasz.

  Konfiguracja przelewu bezpośredniego może zająć od kilku dni do kilku tygodni. Zapytaj swojego pracodawcę, czego się spodziewać, abyś nie szukał płatności w niewłaściwym miejscu.

  Gdy wszystko zostanie skonfigurowane, Twoje płatności pojawią się automatycznie na Twoim koncie bankowym. Pamiętaj, aby sprawdzić dostępne saldo na koncie rozliczeniowym, zanim spróbujesz wydać jakiekolwiek z tych pieniędzy. Płatności rządowe, takie jak zwrot podatku i świadczenia z ubezpieczenia społecznego, są zwykle dostępne natychmiast, podobnie jak płatności od pracodawców, chociaż zależy to od banku. Inne płatności mogą zostać wstrzymane na kilka dni.

  Wysyłanie płatności z bezpośrednią wpłatą

  Aby wysyłać płatności drogą elektroniczną, potrzebujesz relacji z instytucją finansową, która zapewnia płatności ACH. Biznesowe konta bankowe, popularne usługi księgowe i dostawcy list płac mogą oferować tę usługę – więc zapytaj sprzedawców, z którymi już pracujesz, zanim zaczniesz szukać nowych zasobów.

  Gdy masz już sposób na wysyłanie płatności ACH, wystarczy zebrać informacje o swoich pracownikach. Uwzględnij wszelkie ujawnienia wymagane przez lokalne i federalne przepisy w komunikacji z odbiorcami. Jeśli nie masz pewności co do przepisów obowiązujących w Twojej okolicy, skontaktuj się z księgowym.

  Inne zastosowania wpłaty bezpośredniej

  Istnieje wiele zastosowań bezpośredniego wpłaty, poza otrzymywaniem wypłat lub płaceniem pracownikom.

  Niezależni wykonawcyTwoja firma może płacić niezależnym kontrahentom bezpośrednim depozytem. Twoje oprogramowanie księgowe lub obecny dostawca listy płac powinien być w stanie dość łatwo uwzględnić te płatności, chociaż koszt może być wyższy niż koszt zapłacenia pracownikom W-2.

  Plusy opieki socjalnejPocząwszy od 2013 r. Social Security Administration wymagała, aby beneficjenci otrzymywali płatności drogą elektroniczną. Aby zarejestrować się w celu korzystania z płatności elektronicznych, odwiedź witrynę Go Direct Departamentu Skarbu USA. Możesz również zmienić istniejące instrukcje dotyczące przelewów bezpośrednich na stronie www.SSA.gov. Wcześniejsze 

  Alimenty i alimenty na dzieciAby otrzymywać lub wysyłać alimenty i alimenty drogą elektroniczną, należy skontaktować się z wydziałem swojego stanu odpowiedzialnym za obsługę tych płatności. Wcześniejsze  

  Zwrot podatkuPieniądze otrzymasz szybciej, jeśli do zwrotu podatku użyjesz wpłaty bezpośredniej. Poinformuj podatnika, że ​​wolisz wpłatę bezpośrednią, lub podaj informacje o swoim koncie bankowym rządowi podczas składania deklaracji. Możesz nawet podzielić zwrot pieniędzy, aby pieniądze trafiły na kilka kont, co ułatwi zaoszczędzenie części pieniędzy ze zwrotu. Aby przekazać instrukcje dotyczące przelewu bezpośredniego, skorzystaj z sekcji Zwrot środków (wiersz 21b-d) na formularzu 1040. Możesz również podzielić swój bezpośredni depozyt na wiele kont, korzystając z formularza 8888. 

  Dobrym pomysłem jest skonfigurowanie alertów, aby otrzymywać e-maile lub wiadomości tekstowe za każdym razem, gdy na którymkolwiek z Twoich kont pojawi się depozyt lub wypłata.

  RachunkiJako konsument możesz skorzystać z tej samej technologii, aby uniknąć korzystania z czeków, płacenia za pocztę i terminowego dostarczania rachunków do poczty. Aby to zrobić, możesz skonfigurować płatność rachunków online w swoim banku lub skonfigurować płatności ACH z kimkolwiek chcesz.

  Sprawdzaj okresowo swoje wpłaty bezpośrednie

  Nawet po pomyślnym otrzymaniu lub wysłaniu bezpośrednich wpłat warto okresowo sprawdzać swoje konta bankowe. W ten sposób wykryjesz wszelkie błędy lub oznaki kradzieży tożsamości. Jeśli przechodzisz z papierowej kasy czekowej, będziesz musiał dostosować się do zmiany sposobu wyświetlania wszystkiego online, ale nie ma powodu, dla którego nie możesz nadal saldować swoich kont, tak jak robiłeś to w przeszłości.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy