Dlaczego stopy refinansowania są wyższe niż stopy kredytu hipotecznego?

17.02.2021

Pytania i odpowiedzi z Dottie Herman

Pytanie: Dlaczego stopy refinansowania są wyższe niż oprocentowanie kredytów hipotecznych?Odpowiedź: Jeśliwszystko jest równe, stawki refinansowania i zakupu są takie same. Jednak w czasie boomu na refinansowanie ze stopami procentowymi na najniższym w historii poziomie, tak jak obecnie, zdarzają się dwie rzeczy:

1) Objętość refinansowania dramatycznie wzrasta. Ponieważ transakcje zakupu mają sztywne terminy – daty zamknięcia itp. – refinansowanie może często wpływać na zdolność banków do dostarczania kredytów w celu dotrzymania tych sztywnych terminów. Oprocentowanie refinansowania nieznacznie wzrasta, aby podyktować wielkość przychodzącego wolumenu w stosunku do możliwości banków w celu utrzymania wysokiego poziomu obsługi transakcji zakupu.

2) Widzimy skoczków. Kiedy klient składa wniosek o refinansowanie, nie zawsze ma gwarancję, że kredyt zostanie zamknięty:

 • Mogą wystąpić problemy z wyceną, w przypadku których wartość nie osiągnie wartości docelowej.
 • Jeśli stawki spadną w trakcie procesu, klient może opuścić pożyczkodawcę i udać się do innego pożyczkodawcy, który oferuje niższą stawkę, pozostawiając pierwotnego pożyczkodawcę z opłatami za blokadę.
 • Klient może zdecydować o anulowaniu transakcji w dowolnym momencie, jeśli zmieni zdanie i nie uzna dostatecznych korzyści po złożeniu wniosku o refinansowanie.

  Więcej czynników może niekorzystnie wpłynąć na transakcję refinansowania, co kosztuje bank tysiące dolarów opłat z góry. Mogą pobierać wyższą stawkę ze względu na nieodłączną zmienność.

  Pytanie: Czy posiadanie energii słonecznej w domu zwiększa jego wartość, gdy idziesz do sprzedaży?

  Odpowiedź:W wielu przypadkach jest jeszcze wcześnie, aby koszty instalacji zostały rozpoznane przez rynek, często dlatego, że wiele instalacji paneli słonecznych jest faktycznie wynajmowanych i nie jest uznawanych za część nieruchomości. Z biegiem czasu, a na pewno w określonych sytuacjach, istnieje możliwość wzrostu wartości.

  Pytanie: Obok mojego domu znajduje się dom, który, jak sądzę, jest obecnie własnością banku. Jak ktoś mógłby się zabrać do uzyskania informacji o cenie oferty i zakupie nieruchomości? Nie wiem, jak znaleźć jakieś informacje.

  Odpowiedź:Rozmowa telefoniczna lub wizyta w biurach Twojej miejscowości może dostarczyć informacji o stanie nieruchomości. Adres oraz informacje o bloku i parceli mogą być również pomocne przy wyszukiwaniu, kto posiada akt własności, a także informacje dotyczące kredytu hipotecznego, ponieważ informacje te są zwyczajowo rejestrowane.

  Pytanie: Czy istnieje średni czas potrzebny na sprzedaż domu? A może zależy to od miasta, miejscowości, rodzaju domu itp.?

  Odpowiedź:Sprzedaż domu zależy od wielu zmiennych – z których wiele wspominasz, ale najważniejszym czynnikiem jest cena. Domy, które są odpowiednio wycenione, sprzedają się szybciej niż te, które są zawyżone. Ponieważ większość kupujących rozpoczyna wyszukiwanie domu w Internecie, są oni na ogół na bieżąco z porównywanymi sprzedażami, a zatem są bardziej poinformowani i wnikliwi.

  Pytanie: 8 tygodni temu wystawiłem swój dom na sprzedaż. Mieliśmy pokazy i dni otwarte, a nie jedną ofertę. Mój agent powtarza, że ​​zainteresowanie jest dobre, ale chętnie sprzedamy i kupimy większy dom. Czy powinniśmy obniżyć cenę? Jak możemy uzyskać konstruktywną informację zwrotną?

  Odpowiedź:Twój dom jest dostępny na rynku przez wystarczającą ilość czasu i prawdopodobnie byłoby wskazane, aby porozmawiać z profesjonalistą z branży nieruchomości, aby omówić korektę ceny i więcej szczegółów na temat opinii na temat perspektyw cech Twojego domu, o których mogą chcieć ulepszyć, aby przezwyciężyć zastrzeżenia. Poprawienie prezentacji w domu może zmienić pierwsze wrażenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy