Dlaczego pracodawca miałby zostać dodany do twojego raportu kredytowego?

17.02.2021

post Stacie Smart

Na dzisiejszym trudnym rynku pracy pracodawcy częściej niż kiedykolwiek zwracają się do raportów kredytowych jako narzędzia do sortowania puli kandydatów. Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi 60 procent pracodawców korzysta z raportów kredytowych podczas wypełniania ofert pracy, w porównaniu z 35 procentami w 2003 roku. Oznacza to, że kandydat musi być lepiej poinformowany o swoim raporcie kredytowym i jego informacjach. potencjalni pracodawcy.

Chociaż raporty kredytowe, z których korzystają potencjalni pracodawcy, nie mogą ujawnić Twojego numeru FICO lub Empirica (jest to numer, który tak często słyszysz jako ocena kredytowa), mogą one powiedzieć pracodawcy kilka rzeczy o Twoich osobistych nawykach, stabilności finansowej i ogólnym charakterze. Raport kredytu pracowniczego zazwyczaj zawiera następujące elementy:

  Byli pracodawcy: (zwykle jeden lub dwóch ostatnich pracodawców długoterminowych)

Windykacja: (konta, takie jak karty kredytowe, na których saldo sprzedano agencjom windykacyjnym)

Upadłości, zastawy podatkowe i przejęcia:

Dostępność kredytu: (pozostała kwota kredytu do wykorzystania)

Konta odnawialne: (konta takie jak karty kredytowe z różnymi saldami)

Konta ratalne: (konta z określonymi kwotami do spłaty, takie jak kredyty samochodowe lub studenckie)

Rachunki hipoteczne: (hipoteki mieszkaniowe, drugie kredyty hipoteczne i pożyczki pod zastaw domu)

 • Wcześniejsze zapytania: (lista firm, które wyciągnęły Twoją historię kredytową lub zdolność kredytową w ostatnich miesiącach)
 • Uwaga dotycząca wcześniejszych zapytań: Niektóre firmy mogą wyszukiwać ograniczone informacje, takie jak sama ocena kredytowa, bez Twojej zgody, zwykle w przypadku ofert wstępnej akceptacji. Nie przejmuj się więc, jeśli zobaczysz nieznane firmy wyświetlane jako ostatnie zapytania.

  Dostępność kredytu pokazuje, jaką część całkowitego kredytu odnawialnego wykorzystujesz w momencie zapytania. Ogólna zasada jest taka, że ​​im niższy jest ten procent, tym lepiej wygląda to dla Twojego pracodawcy. Pracodawcy mogą również sprawdzić, czy płatności na którymkolwiek z Twoich kont są opóźnione o 120 dni i czy zostały wysłane do windykacji. Twój raport wyświetli szczegółową historię płatności dla każdego konta, która wskaże ogólną tendencję do terminowego regulowania długów lub zwyczajowo się spóźniasz. Twój raport kredytowy będzie wskazywał, jak długo masz otwarte każde konto. Pracodawcy często postrzegają kilka nowych kont kart kredytowych, na których znajdują się spore salda w ciągu ostatniego roku, jako sygnał ostrzegawczy.

  Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że (wbrew powszechnemu przekonaniu) raport o stanie zatrudnienia nie wpłynie na faktyczną zdolność kredytową. Takie zapytania są uważane za „delikatne zapytania i nie będą negatywnie wpływać na Ciebie. Dlatego możesz mieć pewność, że jeśli ubiegasz się o kilka stanowisk z historią kredytową, nie wpłynie to negatywnie na Twój wynik.

  Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby się chronić, jest otrzymywanie informacji. Udaj się na http://www.annualcreditreport.com/ (oryginalną stronę internetową skonfigurowaną w celu zapewnienia konsumentom bezpośredniego dostępu do ich historii kredytowej), aby wyświetlić raport za darmo we wszystkich trzech biurach, aby upewnić się, że wszystkie podane informacje są dokładne i aktualne spotykać się z kimś. W przypadku znalezienia błędów, zgodnie z prawem obowiązkiem biura informacji kredytowej jest zbadanie tych błędów i odpowiednie zaktualizowanie raportu.

  Jeśli byłeś bez pracy przez kilka miesięcy, a Twój raport kredytowy został trafiony, zawsze bądź z góry i szczery z potencjalnym pracodawcą. Lepiej, żeby wiedzieli, co zobaczą, zanim zobaczą twoją historię, niż być tym zaskoczonym. Pracodawca może również wziąć pod uwagę pełną historię Twojego zgłoszenia, w przeciwieństwie do niedawnych wad.

  Możesz zapytać: jakie są najczęstsze czynniki, które powodują, że pracodawcy podnoszą brew na twój raport kredytowy? Niektórzy ludzie automatycznie myślą o takich sprawach, jak bankructwa i przejęcia domów, ale nie zawsze tak jest. W rzeczywistości pracodawcy muszą zachować ostrożność, jakie kryteria stosują, aby wyeliminować potencjalnego kandydata ze stanowiska pracy na podstawie słabego raportu kredytowego. Chociaż sprawdzanie zdolności kredytowej jest legalne, można je uznać za dyskryminujące, jeśli nieproporcjonalnie wykluczają mniejszości, kobiety lub osoby powyżej 40. roku życia lub nie są niezbędne do podjęcia decyzji o zatrudnieniu.

  Mając to na uwadze, pracodawca może ocenić Twoje cechy osobiste na podstawie Twojej skłonności do terminowego regulowania rachunków. Jeśli często spóźniasz się o 30 lub więcej dni z kilkoma płatnościami, mogą uznać to za nieodpowiedzialne zachowanie. Jeśli Twoja praca obejmuje zarządzanie pieniędzmi dla firmy lub jej klientów, jest to uzasadniony powód, aby Cię zdyskwalifikować. Mogą również przyjrzeć się całkowitemu obciążeniu długiem i kredytem, ​​które masz do dyspozycji. Pracodawcy mogą postrzegać kogoś, kto ma duże zadłużenie i mało dostępnego kredytu, jako większe ryzyko kradzieży w celu związania końca z końcem.

  Jednak nie pozwól, aby martwiła Cię każda skaza kredytu. Coś takiego jak rachunek kablowy wysłany do windykacji lub kilka nieodebranych płatności w długim okresie najprawdopodobniej zostanie przeoczony, jeśli reszta raportu pokazuje ogólnie odpowiedzialną obsługę zadłużenia.

  Teraz, gdy odrobiłeś pracę domową, podejmij wszelkie możliwe kroki, aby zapoznać się z własnym raportem kredytowym i dokonać napraw, jeśli to możliwe. Następnym razem, gdy podpiszesz formularz upoważnienia do sprawdzenia przeszłości kandydata do strasznej kontroli przed zatrudnieniem, nie będziesz miał się czym martwić.

  Ty, poinformowany wnioskodawca, teraz wiesz, że to zapytanie kredytowe nie wpłynie na twoją zdolność kredytową i już zebrałeś własne informacje z raportu kredytowego za darmo. Poprawiłeś wszelkie uzasadnione błędy i poinformowałeś pracodawcę o wszelkich możliwych negatywnych wynikach. Teraz wróć do gry bez obawy o sprawdzenie zdolności kredytowej przed zatrudnieniem!

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy