Dlaczego finanse osobiste są ważne?

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać

Ten post może zawierać linki partnerskie. Przeczytaj moje zastrzeżenie, aby uzyskać więcej informacji.

* Wymienione jako źródło dla modułu finansów osobistych przez Independence University (styczeń 2020).

Czy często myślisz o tym, jak naprawdę ważne są pieniądze?

Podczas gdy na przeciętnym spotkaniu towarzyskim nie mówi się o pieniądzach, prawdopodobnie znasz znajomych lub członków rodziny, którzy wydają się zawsze borykać się z problemami finansowymi.

Bez wdawania się w głęboką filozoficzną dyskusję na temat pieniędzy i duchowości (ten wpis na blogu nie mieści się w zakresie!), Faktem jest, że potrzebujesz pieniędzy, aby pozwolić sobie na podstawowe potrzeby w życiu. Pieniądze mają wpływ na nas wszystkich, a nasze decyzje mają wpływ na nasze finanse.

Życie od wypłaty do wypłaty może być bardzo stresującym sposobem na życie. Chociaż możesz mieć pracę, która opłaca rachunki, nagły lub nieoczekiwany duży rachunek medyczny może siać spustoszenie w Twoim życiu.

Znajomość finansów jest podobna do nauki każdego innego języka. Aby zachować biegłość, musisz używać i stosować swoją wiedzę. Istnieją pewne terminy i koncepcje, których musisz być świadomy, a praktyka czyni mistrza, gdy budujesz świadomość za pomocą pieniędzy.

Bez względu na wiek, zawód czy poziom dochodów, solidne zrozumienie swojej sytuacji finansowej pomoże Ci być odpowiedzialnym za alokację zarobionych pieniędzy. Będziesz także musiał być ze sobą szczery, aby wiedzieć, ile pieniędzy potrzebujesz na prowadzenie stylu życia, który cię uszczęśliwia.

Oto kilka powodów, dla których finanse osobiste są ważne – i dlaczego nie będziesz żałować pogłębiania swojej praktycznej wiedzy na ten temat.

Posłuchaj, jak Justin porusza ten temat w 27. odcinku Optimal Living Daily.

Czy jesteś nowym słuchaczem? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o naszych podcastach!

Uzyskaj dostęp do biblioteki PDF Optimal Living Daily – naszego skarbca z listami kontrolnymi i nie tylko, aby zoptymalizować swoje życie!

Potrzeby finansowe i bezpieczeństwa

Wielu z nas nie dorastało ze zorganizowanymi zajęciami finansowymi lub programem, kiedy byliśmy w szkole.

Wiedza o sprawach finansowych wykracza poza świadomość, że większość z nas musi mieć pracę, aby opłacać rachunki.

Oto kilka kwestii finansowych, o których należy pamiętać:

 • Tworzenie i trzymanie się budżetu
 • Płacenie rachunków na czasOceny kredytowe i karty kredytoweSiła procentu składanegoPożyczkiDochód brutto vs dochód nettoOszczędzanie na emeryturęInflacjaWartość pieniądza w czasieWedług Personal Finance E. Thomasa Garmana i Raymonda E. Forgue’a zrozumienie tematów związanych z finansami osobistymi daje ludziom „większą szansę na odniesienie sukcesu w stawianiu czoła wyzwaniom finansowym, obowiązkom i szansom życiowym.

  Kroki prowadzące do sukcesu finansowego obejmują zarządzanie wydatkami, wybór odpowiedniego ubezpieczenia i planowanie inwestycji.

  Budżetowanie, oszczędzanie i wydawanie

  Planista finansowy, Jeff Rose, ma dobrze przyjęty film o 7 umiejętnościach finansowych, których chciałby się nauczyć w szkole średniej.

  Wynagrodzenie w wysokości 150 000 dolarów to niewiele, jeśli miesięczne wydatki przekraczają kwotę, którą przynosisz. Podobnie, jeśli zarabiasz jedną trzecią tej kwoty, ale dysponujesz budżetem, oszczędzasz i żyjesz w ramach swoich środków, to w rzeczywistości jesteś w mniej ryzykowny sposób. sytuacja.

  Defined Sight wspomina, że ​​uważnie obserwowany budżet może powstrzymać Cię przed nadmiernymi wydatkami na symbole statusu lub luksusy, takie jak drogie samochody. Zamiast dodawać nowe ulepszenie stylu życia, aby nadążyć za znajomymi lub sąsiadami, najpierw zapoznaj się z planem budżetowania, aby utrzymać się w granicach swoich możliwości.

  Podstawy finansowe mają wpływ na nasze codzienne życie, od rachunków za zakupy i transport po długoterminowe oszczędzanie i inwestowanie. Zamiast wydawać impulsywnie, zachowujesz kontrolę nad swoimi pieniędzmi, gdy brakuje ci tego, na co każdy zarobiony dolar idzie.

  Jeśli chcesz zacząć oszczędzać, pamiętaj o tej podstawowej wskazówce Dave’a Ramseya: „Nie wydawaj więcej, niż zarabiasz!

  Planowanie przejścia na emeryturę

  Czy przejście na emeryturę wydaje ci się bardzo odległe?

  Planowanie emerytury jest ważną rzeczą, od której należy zacząć jak najszybciej.

  Może to być ostatnia rzecz, o której myślisz, gdy masz dwadzieścia kilka lat… ale czas płynie bardzo szybko. Mógłbyś się przeprowadzić kilka razy, zmienić karierę, ożenić się i założyć rodzinę, i być po czterdziestce, zanim się zorientujesz – i będziesz się zastanawiał, dokąd poszedł.

  Na emeryturze dochody spadają i możesz chcieć spędzać czas na hobby, podróżach lub z rodziną. Lub możesz po prostu chcieć mniej się martwić i nie czuć się zależnym od pracy, jeśli chodzi o dochód, aby opłacić rachunki.

  Oszczędzanie na emeryturę jest częścią klasy finansowej wspierającej NFL Brandona Copelanda, którą nazywa „Życie 101. Poza sezonem 2019 Copeland prowadzi zajęcia na swojej alma mater (Wharton University) na temat budżetowania, oszczędzania i siły składanych odsetek.

  „Musisz zaatakować swoje zdrowie finansowe, dobre samopoczucie finansowe i zabrać się do pracy nad stworzeniem lepszej przyszłości dla siebie. – Brandon Copeland

  Dodał, że możliwość cięcia wydatków pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na zbudowanie fajnego funduszu emerytalnego.

  Podsumowując, planowanie przejścia na emeryturę nie powinno rozpoczynać się w momencie przejścia na emeryturę. Kluczem do udanego planu emerytalnego jest wczesne rozpoczęcie, ocena swoich potrzeb, wyznaczenie celów i trzymanie się planu długoterminowego.

  Pozostawanie poza długiem

  Unikanie długów jest niezbędne, jeśli chcesz dobrze zarządzać swoimi finansami i budować bogactwo.

  Jeśli jesteś oszczędny, chciałbyś również uniknąć zmiany stylu życia, aby Twoje wydatki pozostały na tym samym poziomie nawet po wzroście dochodów.

  Na przykład, jeśli zmienisz pensję z 30 000 USD rocznie na 75 000 USD, ale zwiększysz wydatki wykładniczo, możesz mieć mniej pozostałości w porównaniu z niższą pensją.

  Posiadanie kart kredytowych może być również niebezpieczne, zwłaszcza jeśli masz słabe umiejętności zarządzania finansami.

  Przy zadłużeniu konsumenckim, kredytowym i studenckim na olbrzymią skalę może się wydawać, że jest to część współczesnego społeczeństwa, od której nie można uciec.

  Możesz jednak dowiedzieć się, jak zarządzać pieniędzmi, aby wyrwać się z cyklu, nawet jeśli Twój krąg społeczny uważa dług za „normalną część codziennego życia.

  Wniosek

  Dameion Lovett, dyrektor kampusu ds. Pomocy finansowej w USF Tampa, mówi:

  „Znajomość finansów jest ważna, ponieważ jest to jedna z rzeczy, która obejmie prawie każdy aspekt życia człowieka.

  Czy wiesz, że większość Amerykanów spędza więcej czasu w mediach społecznościowych niż na swoich finansach?

  Zamiast przewijania w mediach społecznościowych zastanów się, ile możesz się nauczyć, jeśli poświęcisz trochę czasu na poszerzenie swojej wiedzy finansowej.

  Nie czekaj, aż wydarzy się coś złego lub gdy coś za duży bilet zacznie myśleć o sprawach finansowych. Jeśli poświęcasz czas na naukę o swoich finansach oraz o tym, jak poprawić i wprowadzić pozytywne zmiany, jesteś o wiele bliżej osiągnięcia wszystkich swoich celów finansowych i życiowych.

  Czy masz jakieś wskazówki dotyczące pieniędzy, którymi chciałbyś się podzielić (lub zapytać) naszych czytelników? Daj nam znać za pośrednictwem naszej bardzo przyjaznej grupy na Facebooku!

  Uzyskaj dostęp do naszej biblioteki

  Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać hasło i uzyskać dostęp do naszej biblioteki PDF zawierającej pomocne listy kontrolne i narzędzia!

  Będziesz także otrzymywać cotygodniowy e-mail, zawsze wysyłany z pozytywnymi wskazówkami i wskazówkami, jak zoptymalizować swoje życie. (Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, jeśli to nie twoja sprawa.) ☀️

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy