Co to jest zwłoka w spłacie kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Przykład Jeśli

Z wyrozumiałością mamy do czynienia, gdy osoba obsługująca lub pożyczkodawca pozwala tymczasowo spłacić kredyt hipoteczny przy niższej spłacie lub wstrzymuje spłatę kredytu hipotecznego. Będziesz musiał spłacić redukcję płatności lub wstrzymane płatności z powrotem później.

Wytrwałość może pomóc Ci uporać się z trudnościami, na przykład jeśli Twój dom został uszkodzony w wyniku powodzi, przeżyłeś chorobę lub uraz spowodował wzrost kosztów opieki zdrowotnej lub straciłeś pracę. Forbearance nie usuwa kwoty, jaką jesteś winien za swój kredyt hipoteczny. Będziesz musiał zwrócić wszelkie nieodebrane lub obniżone płatności.

Jak poprosić o wyrozumiałość

Zadzwoń do swojego serwisu i natychmiast poinformuj go o swojej sytuacji. Zapytaj ich, jakie opcje „wyrozumiałości lub „trudności mogą być dostępne.

Niektórzy serwisanci będą wymagać prośby o wyrozumiałość lub inną pomoc w określonym czasie po katastrofie lub innym zdarzeniu kwalifikującym.

Opcje spłaty kredytu hipotecznego

Wytrwałość jest skomplikowana. Nie ma „jednego rozmiaru dla wszystkich, ponieważ opcje zależą od wielu czynników. Czynniki te obejmują:

 • Rodzaj pożyczki
 • Wymagania właściciela lub inwestora dotyczące kredytu hipotecznegoTwój serwisantW przypadku każdego rodzaju wyrozumiałości należy rozważyć kluczowe kwestie. Będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób Twój serwisant oczekuje, że spłacisz wszelkie nieodebrane lub zmniejszone spłaty kredytu hipotecznego.

  Oto kilka przykładów wyrozumiałości, które mogą Cię poprowadzić

  Opcja wstrzymanych płatności – opłacona podczas istniejącego kredytu hipotecznego:Twój serwisant pozwala Ci na zaprzestanie dokonywania płatności przez sześć miesięcy, ale musisz spłacić wszystko odrazugdy płatności będą ponownie wymagalne.

  Co wziąć pod uwagę:

  • Możesz być winien duży rachunek, który będzie należny od razu. Na przykład, jeśli twój serwisant pozwolił ci nie spłacać kredytu hipotecznego przez sześć miesięcy, pod koniec okresu zwłoki możesz być winien wszystkie sześć nieodebranych spłat kredytu hipotecznego w ciągu jednego miesiąca.
  • Odsetki od wstrzymanych kwot będą naliczane do momentu ich spłaty.Opcja redukcji spłaty kredytu hipotecznego:Twój serwisant pozwala Ci zmniejszyć miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 1000 $ o połowę przez trzy miesiące. Po upływie trzech miesięcy masz rok na spłatę kwoty obniżki.

   Co wziąć pod uwagę:

   • Kwota obniżki zostanie rozłożona na 12 miesięcy i dodana do spłaty kredytu hipotecznego po upływie okresu redukcji. Oznacza to, że Twój miesięczny kredyt hipoteczny wzrośnie w tym rocznym okresie. Korzystając z powyższego przykładu, zapłaciłbyś 500 $ za trzy miesiące, a począwszy od czwartego miesiąca musiałbyś płacić 1125,00 $ (1000 $ + 1500 $ / 12) każdego miesiąca przez następne 12 miesięcy.
   • Odsetki od wszelkich obniżonych kwot będą naliczane do momentu ich spłaty.Opcjawstrzymanej płatności – spłacana zpowrotem na koniec kredytu hipotecznego:Twój serwisant umożliwia wstrzymanie płatności na jeden rok, a kwota ta jest spłacana przez dodanie jej na koniec kredytu hipotecznego lub zaciągnięcie oddzielnej pożyczki.

    Co wziąć pod uwagę:

    • Możesz przedłużyć okres spłaty pożyczki na pewien czas, aby spłacić wstrzymane płatności lub zaciągnąć oddzielną pożyczkę.
    • Przedłużenie pożyczki oznacza, że ​​nieodebrane płatności zostaną dodane na koniec pożyczki. Na przykład, jeśli otrzymałeś dwunastomiesięczny okres, w którym nie musiałeś spłacać kredytu hipotecznego, do dnia, w którym miała zostać spłacona Twoja pożyczka, zostaną dodane dwanaście miesięcy spłat.Przedłużenie za pomocą oddzielnej pożyczki oznacza, że ​​w momencie spłaty kredytu hipotecznego będziesz musiał również spłacić tę oddzielną pożyczkę. To jest jak płatność balonowa, która jest jedną dużą płatnością należną pod koniec Twojej pożyczki.Odsetki od utraconych kwot będą naliczane do momentu ich spłaty.aby uzyskać więcej informacji o tym, jak uniknąć wykluczenia.

     Gdzie szukać pomocy

     Aby uzyskać pomoc w zbadaniu dostępnych opcji, skontaktuj się z doradcą mieszkaniowym. Skorzystaj z narzędzia CFPB „Znajdź doradcę, aby uzyskać listę agencji doradczych zatwierdzonych przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD). Możesz także zadzwonić na infolinię HOPE , czynną 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, pod numerem (888) 995-HOPE (4673).

     Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia w stanie należącym do federalnego funduszu Hardest Hit Fund

     , możesz kwalifikować się do uzyskania pomocy.

     Programy funduszu Hardest Hit różnią się w zależności od stanu i mogą obejmować:

     • Pomoc w spłacie kredytu hipotecznego dla bezrobotnych lub niepełnoletnich właścicieli domów
     • Główna redukcjaPomoc dla właścicieli domów w przenoszeniu się z domów do bardziej przystępnych cenowo domówAby uzyskać więcej informacji na temat programu w swoim stanie, skontaktuj się z agencją finansowania mieszkań w swoim stanie

      Jeśli masz odwrócony kredyt hipoteczny, możesz skontaktować się z agencją doradztwa mieszkaniowego

      zatwierdzone przez HUD.

      Jeśli grozi Ci wykluczenie lub otrzymałeś dokumenty prawne, powinieneś skonsultować się z prawnikiem. Pomoc prawną możesz znaleźć w bezpłatnym programie pomocy prawnej w swoim regionie lub terytorium.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy