Co to jest uczciwa ocena kredytowa?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

Kiedy musisz ubiegać się o nowy rodzaj finansowania, niezależnie od tego, czy jest to karta kredytowa, czy pożyczka samochodowa, możesz zacząć zwracać uwagę na rodzaj posiadanej zdolności kredytowej.

W końcu pożyczkodawcy używają tego numeru, aby określić, czy jesteś zatwierdzony, a jeśli tak, to jakie oprocentowanie zostanie naliczone.

Myślisz, że masz uczciwy kredyt?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to znaczy mieć uczciwy kredyt i jak możesz zacząć ulepszać swoją historię kredytową, aby uzyskać dostęp do lepszych stawek i warunków finansowania.

Co jest uważane za uczciwą zdolność kredytową?

FICO, najpowszechniej stosowany system oceny zdolności kredytowej w kraju, wykorzystuje zakres oceny kredytowej od 300 do 850 w celu określenia oceny kredytowej konsumentów. Przy zastosowaniu tej skali przyjmuje się, że „uczciwa ocena kredytowa mieści się w przedziale od 580 do 669.

Istnieje kilka różnych sposobów sprawdzenia zdolności kredytowej. Najpierw sprawdź, czy Twój bank lub karta kredytowa oferuje bezpłatny czek FICO. Wiele instytucji finansowych oferuje tę bezpłatną usługę swoim członkom.

Jeśli nie masz dostępu do darmowego wyniku, możesz go kupić bezpośrednio w FICO. Istnieją również bezpłatne oceny kredytowe online, których możesz użyć jako punktu odniesienia, ale generalnie różnią się one od prawdziwego wyniku FICO, ponieważ używają różnych algorytmów.

Jakie są cechy kogoś, kto ma uczciwy kredyt?

Nie ma opublikowanych kryteriów określających, na czym dokładnie polega uczciwy kredyt, ale eksperci ustalili, że ten typ konsumenta ma następujące cechy:

 • Przynajmniej jedna karta kredytowa lub pożyczka
 • Nie więcej niż 5000 USD w liniach kredytowychNie więcej niż jedna opóźniona płatność o ponad 60 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcyCo to oznacza dla uczciwych kredytobiorców?

  Aby podnieść swoją zdolność kredytową do „dobrego zakresu, musisz usunąć zaległości trwające ponad 60 dni lub mieć ponad 12 miesięcy.

  Ponadto zazwyczaj będziesz potrzebować około trzech lat historii kredytowej, aby podnieść swój wynik. Kiedy zdobędziesz 670 punktów, będziesz uważany za należącego do dobrego przedziału i będziesz mieć lepsze możliwości kredytowe.

  Czy uczciwe i średnie oceny kredytowe są takie same?

  Przeciętny wynik Amerykanina wynosi do 700 punktów w zakresie FICO. To więcej niż 30 punktów powyżej górnej granicy „fair, więc na pewno nie oznaczają tego samego. Zazwyczaj dolna część zakresu ocen jest uważana za złą, a następnie uczciwą, dobrą, bardzo dobrą i doskonałą. Większość Amerykanów ma więc dobry kredyt.

  Twój kredyt może wpłynąć na wiele aspektów Twojego życia, nawet poza oprocentowaniem produktów finansowych. Niektórzy pracodawcy mogą poprosić o dostęp do raportu kredytowego podczas procesu ubiegania się o pracę.

  Potencjalni właściciele mogą zrobić to samo, gdy próbujesz wynająć nowy dom lub mieszkanie. Innym ukrytym kosztem posiadania kredytu poniżej średniej są wyższe składki ubezpieczeniowe.

  Oczywiście ważne jest, aby wiedzieć, jak budować i utrzymywać kredyt, niezależnie od tego, gdzie obecnie znajdujesz się w spektrum.

  Jak uniknąć przejścia od godziwego do słabego kredytu?

  Jeśli chcesz zwiększyć swój kredyt, najpierw musisz wiedzieć, jak go utrzymać. Unikaj dokonywania opóźnionych płatności (więcej o tym wkrótce) i nie zamykaj żadnych kart kredytowych, chyba że płacisz roczną opłatę.

  Czemu? Wiek Twojej historii kredytowej jest czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Kiedy zamkniesz stare konta, w końcu stracisz tę długą historię w raporcie kredytowym.

  Unikaj też zwiększania zadłużenia. Zaoszczędź fundusz awaryjny, abyś nie musiał używać swoich kart kredytowych jako zabezpieczenia finansowego.

  Wreszcie, unikaj jakichkolwiek publicznych rejestrów, takich jak orzeczenie, zastaw podatkowy lub upadłość. Może to spowodować dramatyczny spadek wyniku i prawdopodobnie przeniesie Cię z kategorii uczciwej do kategorii złych kredytów.

  Wydostanie się ze złego kredytu może być niezwykle trudne, nie wspominając o wszystkich ograniczeniach, które napotkasz, próbując uzyskać jakikolwiek nowy rodzaj finansowania. Nawet jeśli kwalifikujesz się do pożyczki lub karty kredytowej ze złym kredytem, ​​będzie to kosztować dużo odsetek, opłat i potencjalnie depozytów zabezpieczających.

  Jak zamienić uczciwy kredyt w doskonały kredyt?

  Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zacząć podnosić swoją zdolność kredytową z poziomu uczciwego do następnego. Oto krótki przegląd różnych taktyk, z których niektóre mogą szybko zwiększyć Twój wynik, podczas gdy inne mogą zająć więcej czasu.

  Zakwestionuj nieścisłościPo otrzymaniu trzech raportów kredytowych od Experian, Equifax i TransUnion, sprawdź każdy z nich pod kątem dokładności. Jeśli zauważysz jakieś błędy, zgłoś spór do odpowiedniego biura informacji kredytowej.

  Alternatywnie możesz również skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się naprawą kredytów, aby zarządzać procesem za Ciebie. Tak czy inaczej, usunięcie nieprawidłowych pozycji z raportu kredytowego może zająć trochę czasu. Ale kiedy już to zrobisz, możesz zobaczyć duży skok w swoim wyniku.

  Dokonywanie płatności na czasNajwiększym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest historia płatności. Wszelkie płatności opóźnione o więcej niż 30 dni mogą zostać zgłoszone do biur informacji kredytowej przez wierzycieli.

  Jeśli masz negatywne oferty i są one dokładne, być może będziesz musiał trochę poczekać, aż się zestarzeją, aby wpływ na wynik był mniejszy. Idąc dalej, upewnij się, że płacisz rachunki za priorytet, tak aby były one na czas każdego miesiąca.

  Spłać swój długJeśli szukasz szybkiej wygranej kredytowej, rozważ spłatę dużej części swojego długu, jeśli to możliwe. W zależności od tego, ile jesteś winien, Twój wynik może naprawdę wzrosnąć, obniżając kwotę zadłużenia. Dotyczy to zwłaszcza kart kredytowych, które szkodzą Twojemu kredytowi bardziej niż pożyczki ratalne.

  Utrzymuj niskie wykorzystanie kredytuInną istotną kwestią podczas spłaty zadłużenia jest to, ile kredytu wykorzystujesz w ramach każdej linii kredytowej. Jeśli masz więcej niż 30% limitu kredytowego obciążonego kartą, Twój wynik spadnie.

  Dlatego decydując się na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej, rozważ spłatę każdego z nich do 30% progu. Na przykład na karcie z limitem 10 000 $ nie powinieneś nosić więcej niż 3000 $ salda w żadnym momencie.

  Podsumowanie

  Posiadanie uczciwego kredytu z pewnością nie jest najgorszym rodzajem kredytu. Ale tak jak w przypadku większości rzeczy w życiu, z pewnością jest miejsce na poprawę.

  Po ustaleniu, gdzie Twój kredyt jest niewystarczający, możesz następnie zaplanować jego zwiększenie. W ten sposób możesz zbudować lepszą przyszłość finansową dzięki konkurencyjnym stopom procentowym i warunkom pożyczki dostosowanym do własnych potrzeb.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy