Co to jest otwarta karta kredytowa?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Amerykańskie Biuro Spisu Ludności szacuje, że 77 procent dorosłych Amerykanów, czyli 181 milionów ludzi, miało otwarte konta kart kredytowych w 2010 roku. Otwarte karty wpływają na Twoje finanse w różny sposób, ponieważ zapewniają dostęp do środków do wykorzystania i generują aktywność, która pojawia się w raportach kredytowych i jest używany do obliczania zdolności kredytowej.

Definicja

Karta kredytowa to sposób na uzyskanie dostępu do salda kredytu odnawialnego. Używasz karty lub numeru konta i daty ważności wydrukowanych na jej awersie, aby skorzystać z wcześniej ustalonej linii kredytowej. Możesz używać konta do kupowania rzeczy lub usług od każdego, kto akceptuje daną markę karty kredytowej. Karty ogólne, takie jak MasterCard, Visa, Discover i American Express, są powszechnie akceptowane u różnych sprzedawców, podczas gdy niektóre karty kredytowe są przypisane do określonej sieci sklepów lub stacji benzynowych.

Otwórz karty kredytowe

Otwarte saldo karty kredytowej może wynosić od zera do Twojego limitu kredytowego. Konto jest otwarte, dopóki ma dobrą opinię, nawet jeśli nie możesz dokonywać nowych zakupów, ponieważ osiągnąłeś limit wydatków. Zwalniasz dostępny kredyt, dokonując płatności co miesiąc, dzięki czemu możesz wydawać więcej pieniędzy, jeśli chcesz. Twój bank może automatycznie podnieść linię kredytową lub poprosić o wyższy limit, jeśli masz doskonałą historię konta.

Raportowanie kredytowe

Twoje rejestry biur kredytowych Equifax, Experian i TransUnion zawierają informacje o koncie karty kredytowej, w tym informacje o tym, czy karty są otwarte, czy zamknięte. Otwarte karty pokazują całkowity limit kredytowy, bieżące saldo, poprzednie wysokie saldo i daty płatności. Zamknięte karty pokazują zerowe saldo, jeśli są spłacane i zerową linię kredytową. Otwarte konta pozostają w raportach kredytowych na czas nieokreślony, podczas gdy zamknięte karty kredytowe o dobrej kondycji tracą w ciągu 10 lat, a negatywne informacje znikają po siedmiu latach – twierdzi Maxine Sweet z Experian.

Efekty

Otwarte karty kredytowe mają bezpośredni wpływ na Twoją zdolność kredytową. Utrzymujesz dobrą zdolność kredytową, płacąc zawsze na czas, według firmy oceniającej FICO, ponieważ status płatności wynosi 35% Twojego wyniku. Możesz również poprawić swój wynik, jeśli wydasz tylko 30 procent lub mniej otwartych linii kredytowych. Idealna kwota to 10 procent, radzi felietonistka MSN Money Liz Pulliam Weston, a jeśli przekroczymy 30 procent, wynik będzie zły. Zamknięcie kart kredytowych szkodzi tej równowadze, ponieważ zamknięcie eliminuje linię kredytową. Twój bank zamknie Twoje konto mimowolnie, jeśli przestaniesz dokonywać płatności lub na podstawie raportów kredytowych uzna, że ​​istnieje wysokie ryzyko.

Rozważania

Banki nie mogą pobierać opłat ani kar za otwarte, ale niewykorzystane karty kredytowe, według Rady Gubernatorów Systemu Rezerw Federalnych. Wydawcy kart mają prawo zamknąć nieaktywne konta, więc od czasu do czasu pobierają opłaty w celu wygenerowania aktywności. Kup coś taniego co kilka miesięcy i opłacaj rachunek w całości, aby nie płacić odsetek.

  • LendingTree; Pożyczki i kredyt odnawialny; Lipiec 2006
  • Indeksowe karty kredytowe; Fakty i statystyki dotyczące kart kredytowych z 2011 r. – Czy miłość do plastiku wciąż jest fantastyczna?; Richard Barrington; Styczeń 2011Experian; Usuwanie informacji; Maxine SweetMSN Money; Podnieś swój wynik do 740; Liz Pulliam Weston; Czerwiec 2010MyFICO: Jaki jest Twój wynik FICO?Barb Nefer z siedzibą w Kissimmee na Florydzie jest niezależną pisarką z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest doradcą zdrowia psychicznego, trenerem finansów i właścicielem biura podróży. Jej prace pojawiały się w takich magazynach jak „The Writer i „Grit, a także jest autorką książki „So You Want to Be Counselor.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy