Co się stanie, jeśli przegapisz spłatę kredytu studenckiego?

17.02.2021
Category: Twoim Raporcie
Przewodnik po pożyczkach studenckich

Ulga na COVID-19 może wpłynąć na informacje na tej stronie. Poznaj swoje możliwości przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Jeśli przegapisz spłatę pożyczki studenckiej, nie jesteś sam: ponad 3 miliony pożyczkobiorców miało co najmniej jeden miesiąc zaległości w swoich federalnych pożyczkach bezpośrednich od grudnia 2018 r., Według Federal Student Aid.

Chociaż przestępczość jest powszechna, nie oznacza to, że nie zostaniesz za nią ukarany. Uszkodzenia kredytu i opłaty za opóźnienia są głównymi konsekwencjami braku płatności – ale jeśli nie nadrobisz zaległości, zwrot pensji i podatku może nastąpić, gdy pożyczki staną się niespłacone.

Nie czekaj z podjęciem działań, gdy już stracisz pozycję. Oto, co się stanie, jeśli przegapisz spłatę kredytu studenckiego, a także najlepsze sposoby uniknięcia przyszłych opóźnień w płatnościach.

Konsekwencje braku spłaty kredytu studenckiego

Jeśli Twoje federalne spłaty pożyczki studenckiej są zaległe, oto czego możesz się spodziewać i kiedy:

  • Po 30 dniach. Twój serwisant może rozpocząć naliczanie do 6% nieodebranej płatności jako opłaty za opóźnienie. Na przykład za każdym razem, gdy pominiesz płatność w wysokości 300 USD, możesz zostać obciążony opłatą w wysokości 18 USD.
  • Po 90 dniach. Twój serwisant zwykle zgłasza twoje opóźnienia w płatnościach do biur kredytowych. Opóźnione płatności pozostaną w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat. Może to obniżyć zdolność kredytową nawet o 100 punktów – utrudniając otwarcie karty kredytowej, wynajęcie mieszkania, a nawet uzyskanie planu taryfowego.
  • Po 270 dniach. Twoje federalne pożyczki studenckie staną się niespłacone. Powoduje to potencjalne nowe kary, takie jak koszty poboru, zajęcie wynagrodzenia i zajęcie zwrotu podatku.

Pożyczki prywatne mają wiele takich samych konsekwencji w przypadku nieodebranych płatności, ale nie są one ustandaryzowane jak pożyczki federalne. Na przykład opłata pożyczkodawcy za spóźnienie może stanowić procent Twojej płatności lub stałą opłatę, na przykład 25 USD.

Prywatni pożyczkodawcy mogą zgłaszać opóźnienia w płatnościach po 30 dniach, a niespłacanie pożyczek prywatnych ma miejsce wcześniej – często po 120 dniach – co dodatkowo szkodzi kredytowi. I chociaż prywatni pożyczkodawcy nie mogą pobierać zwrotu podatku w celu ściągnięcia zaległych pożyczek studenckich, mogą pozwać Cię, aby uzyskać dodatkowe uprawnienia do windykacji, w tym zająć Twoje zarobki.

Opóźnione płatności pozostaną w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

Jak uniknąć opóźnień w spłacie kredytu studenckiego

Brak jednej spłaty kredytu studenckiego nie jest katastrofalny, ale będziesz chciał spłacić zaległą kwotę, zanim konsekwencje się nasilą. Najlepszy sposób powrotu na właściwe tory będzie zależeć od tego, dlaczego zostałeś w tyle:

Płatność automatyczna oznacza, że ​​kwota, którą jesteś winien, będzie co miesiąc automatycznie potrącana z Twojego konta rozliczeniowego. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się o spóźnienie, chociaż powinieneś obserwować saldo swojego konta, aby uniknąć potencjalnych kar za debet.

Odpowiadasz za terminowe spłacanie kredytów studenckich – nawet jeśli nigdy nie otrzymałeś rachunku z terminem wymagalności. Jeśli tak się stanie, upewnij się, że osoba obsługująca pożyczki studenckie ma dla Ciebie aktualne informacje kontaktowe.

Nie wiesz, kto jest twoim serwisantem? Zaloguj się na swoje konto StudentAid.gov, aby się dowiedzieć. W przypadku pożyczek prywatnych zwróć się o pomoc do pożyczkodawcy.

Odroczenie kredytu studenckiego jest lepszą opcją, ponieważ rząd płaci odsetki od niektórych federalnych pożyczek studenckich podczas przerwy. Możesz kwalifikować się do odroczenia tylko w określonych przypadkach, np. Jeśli otrzymujesz zasiłek dla bezrobotnych lub inną pomoc stanową lub federalną.

Jeśli nie kwalifikujesz się do odroczenia, prawdopodobnie możesz otrzymać odroczenie kredytu studenckiego. Forbearance pozwala również na wstrzymanie płatności, ale wszystkie odsetki trzeba zapłacić. Ponieważ koszty te mogą się sumować, najlepiej jest skorzystać z wyrozumiałości tylko wtedy, gdy potrzebujesz krótkiej przerwy.

Plany spłaty oparte na dochodach ograniczają płatności federalnych pożyczek studenckich do 10% do 20% Twojego dochodu uznaniowego. Płatności mogą wynosić zaledwie 0 USD, a plany te pozwalają odpuścić wszelkie pozostałe saldo pożyczek po 20–25 latach spłaty.

Plany oparte na dochodach są rzadkością wśród prywatnych pożyczkodawców. Ale niektóre oferują inne plany płatności, które pozwalają płacić mniej, na przykład dokonywanie płatności wyłącznie odsetkowych przez określony czas. Skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby zapytać, jakie opcje są dostępne.

Po zidentyfikowaniu najlepszego rozwiązania skontaktuj się z pożyczkodawcą lub podmiotem obsługującym. Jeśli po raz pierwszy brakowało Ci płatności, poproś o zniesienie wszelkich opóźnionych opłat. Mogą dać ci przerwę, zwłaszcza jeśli planujesz uniknąć dodatkowych spóźnionych spłat kredytu studenckiego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy