Co się dzieje po tym, jak bank kupuje wykluczenie?

17.02.2021
Category: Można Znaleźć

Co się stanie, jeśli dom nie zostanie sprzedany po wykluczeniu?

Proces wykluczenia to niefortunna rzeczywistość dla wielu właścicieli domów. Kiedy osoba fizyczna nie jest w stanie spłacać kredytu hipotecznego, jej pożyczkodawca – zazwyczaj bank – ma prawo do zajęcia nieruchomości i zmuszenia posiadacza kredytu hipotecznego do wyjścia. Po przejęciu nieruchomości najczęstszym następnym krokiem jest próba sprzedaży nieruchomości przez bank na aukcji. W przypadku, gdy nie może tego zrobić, bank sam zazwyczaj kupuje przedmiotową nieruchomość. Mając to na uwadze, przyszli właściciele nadal mogą kupować domy należące do banków. Zrozumienie, jak działa ten proces w celu odkupienia domu przejętego, a także konkretnych szczegółów dotyczących przeniesienia własności do banku, jest cenną wiedzą dla przyszłych nabywców domów.

Jeśli bank zdecyduje się kupić nieruchomość będącą przedmiotem egzekucji, prawdopodobnie ponownie wystawi ją na sprzedaż na wolnym rynku. Odbywa się to dzięki pomocy pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Badanie procesu wykluczenia

W zależności od szczegółowych informacji dotyczących kredytodawcy hipotecznego i kredytobiorcy rozpoczęcie egzekucji prawdopodobnie nie nastąpi, dopóki właściciel domu nie spóźni się z płatnościami o więcej niż trzy miesiące. W przypadku gdy pożyczkodawca zdecyduje się wszcząć postępowanie egzekucyjne, będzie musiał najpierw upewnić się, że obecni najemcy nie mieszkają już w nieruchomości. Odbywa się to poprzez proces eksmisji . Gdy dom zostanie opuszczony, bank prawdopodobnie spróbuje posprzątać nieruchomość w razie potrzeby, aby zapewnić, że będzie ona atrakcyjnym zakupem podczas aukcji.

Zrozumienie aukcji wykluczenia

Aukcje wykluczenia są popularnymi platformami sprzedaży domów po obniżonych cenach. W przypadku, gdy przejęta nieruchomość nie zostanie sprzedana na aukcji bank działający jako pożyczkodawca hipoteczny kupi dom. W tym momencie bank prawdopodobnie spróbuje sprzedać nieruchomość, gdy tylko będzie w stanie, aby uratować wszystko, co tylko może pod względem wartości.

Podobnie jak każda inna osoba decydująca się na sprzedaż nieruchomości, bank wystawi listę przejętego domu za pośrednictwem agenta nieruchomości. Biorąc pod uwagę fakt, że w najlepszym interesie banku jest jak najszybsza sprzedaż nieruchomości, cena przejętego domu często będzie znacznie niższa od rzeczywistej wartości rynkowej. Ponownie należy zauważyć, że bank nie ma żadnego interesu w utrzymaniu nieruchomości. Sprzedaż domu po najlepszej możliwej cenie jest zamierzonym celem po nieudanej aukcji wykluczenia.

Odkupienie przejętego domu

Gdy dom zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż, bank może mieć różne dostępne opcje odzyskiwania utraconych środków od pierwotnego właściciela domu. Po sprzedaży nieruchomości bank odejmie całkowitą wartość sprzedaży od salda pożyczki pierwotnego pożyczkobiorcy. W przypadku, gdy sprzedaż nie pokryje pozostałej części kredytu, bank może być prawnie uprawniony do pozwania poprzedniego właściciela domu o pozostałe środki. Jeśli pytałeś: „Czy będę winien pieniądze po przejęciu? wtedy zrozumienie tych ustaw prawnych jest krytyczne.

Decyzja o podjęciu tego działania przez bank jest jego decyzją. Należy jednak zauważyć, że właściciele domów, którzy zdecydowali się zaprzestać dokonywania płatności wcześniej, mogą być do tego zobowiązani przez prawo w pewnym momencie w przyszłości.

W niektórych sytuacjach bardzo atrakcyjny dom może trafić na aukcję przejęcia i uzyskać cenę znacznie zbliżoną do jego godziwej wartości rynkowej. Niezależnie jednak od konkretnych wyników należy jednak pamiętać, że bank odpowiedzialny za hipotekę będzie nadal próbował sprzedać nieruchomość nowemu, wykwalifikowanemu właścicielowi w trakcie całego procesu przejęcia. Więcej informacji na temat tego procesu można znaleźć na stronach internetowych głównych kredytodawców hipotecznych w całym kraju.

  • NOLO: Oś czasu wykluczenia: Po sprzedaży
  • Manekiny: Zrozumienie procesu wykluczeniaWskaźniki nieruchomości: proces wykluczenia krok po krokuRyan Cockerham to uznany w całym kraju autor specjalizujący się we wszystkich sprawach dotyczących innowacji, biznesu i kreatywności. Jego praca służyła biznesowi, organizacjom non-profit i społeczności politycznej. Prace Ryana były prezentowane w Zacks Investment Research, SFGate Home Guides, Bloomberg, HuffPost i nie tylko.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy