Co oznacza cecha popytu w przypadku kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Dowolnym Momencie

Musisz bardzo uważnie podpisywać dokumenty zamykające. W oświadczeniu końcowym znajduje się oświadczenie, które mówi: „Twoja pożyczka ma funkcję na żądanie, którą pożyczkodawca zaznacza jako „tak lub „nie. Przed podpisaniem dokumentu powinieneś zrozumieć, co naprawdę oznacza to oświadczenie.

Funkcja popytu na kredyt hipoteczny

FunkcjaŻądanieoznacza, że ​​pożyczkodawca możezażądaćpożyczki w dowolnym momencie. Oznacza to, żekapitał(pożyczona kwota) ioprocentowaniesą wymagalne w tym czasie. Pożyczkodawca może złożyć to żądanie z dowolnego powodu lub nawet bez powodu.

Istnieją trzy różne funkcje, które należą do kategorii Demand Feature, upewnij się, że dobrze je rozumiesz.

Klauzula przyspieszeniaKlauzula ta pozwala pożyczkodawcy zażądać pełnej spłaty kredytu hipotecznego na dom w przypadku naruszenia umowy. Na przykład, nie spłaciłeś kredytu hipotecznego zgodnie z ustaleniami zawartymi w dokumencie końcowym, przegapiłeś płatność lub w jakikolwiek sposób naruszyłeś umowę z pożyczkodawcą. Zwykle warunki te są zapisane w dokumentach końcowych, więc upewnij się, że zapoznałeś się z nimi i w pełni je zrozumiałeś przed podpisaniem umowy.

Klauzula żądaniaJeśli w Twoich dokumentach zamknięcia klauzula żądania jest zaznaczona „tak, wówczas Twój pożyczkodawca może zażądać pełnej spłaty w dowolnym momencie z dowolnego powodu. Powody te zwykle nie są wymienione w Twojej umowie, więc przedyskutuj je szczegółowo ze swoim pożyczkodawcą, a może oboje znajdziecie na to rozwiązanie.

Klauzula wymagalna w sprzedażyKlauzula ta wymaga od Ciebie pełnej zapłaty w przypadku sprzedaży domu. Oznacza to, że nie możesz po prostu sprzedać domu i przekazać kredytu hipotecznego nowemu nabywcy. Innymi słowy, twój kredyt hipoteczny jest wymagalny, gdy sprzedasz dom, a twój pożyczkodawca nie przyjmie kredytu.

Co należy zrobić, jeśli w klauzuli żądania zaznaczono „Tak?

Nie panikuj, nawet jeśli Twoja pożyczka ma klauzulę żądania, ale upewnij się, że znasz warunki, w których pożyczkodawca może zażądać pełnej spłaty. Przejrzyj weksle w dokumentach zamknięcia, aby ustalić te warunki lub porozmawiaj bezpośrednio z pożyczkodawcą. Dowiedz się, czy jest to ogólna klauzula popytu, co oznacza, że ​​Twój pożyczkodawca może zażądać kredytu hipotecznego w dowolnym momencie lub pożyczkodawca wezwie pożyczkę tylko w przypadku, gdy naruszysz określone warunki umowy.

Na przykład, jeśli klauzula żądania ma zastosowanie tylko w przypadku, gdy nie płacisz swoich miesięcznych płatności w terminie, możesz dołożyć dodatkowych starań, aby być bardziej punktualnym z płatnościami. Lub jeśli sprzedajesz swój dom, musisz najpierw spłacić pożyczkę, zanim przystąpisz do procesu sprzedaży. Lub w najgorszym przypadku pożyczkodawca zmusi Cię do podwyższenia oprocentowania, grożąc, że jeśli się nie zgodzisz, Twoja pożyczka zostanie wezwana. Poznanie tych warunków przed podpisaniem dokumentów końcowych może naprawdę pomóc w prawidłowym postępowaniu z kredytem hipotecznym.

Jeśli uważasz, że nie możesz spełnić żadnego z tych warunków w nadchodzących latach kredytu hipotecznego, powinieneś naprawdę porozmawiać o tym z pożyczkodawcą. Ta klauzula żądająca brzmi przerażająco, ale nie jest zbyt powszechna w Stanach Zjednoczonych. Zaleca się, aby przed podpisaniem umowy w pełni rozumieć terminy używane w kluczowych dokumentach i ich znaczenie. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami w Affiliated Mortgage. Z siedzibą w Rapid City, zostaliśmy również ocenieni jako najlepsza firma hipoteczna w Fargo, Sioux Falls, Phoenix, Billings

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy