Co możesz zrobić ze stopniem finansowym?

17.02.2021
Category: Przed Złożeniem

Czy jesteś gotowy, aby odkryć swój program studiów?

Świat finansów jest szeroki, obejmujący kariery od bankowości po sprzedaż, a nawet Wall Street. W zależności od rodzaju uzyskanego stopnia finansowego możesz pracować jako analityk kredytowy, doradca finansowy, bankier inwestycyjny lub nawet jako badacz opracowujący nowe modele finansowe. Możesz wiele zrobić ze stopniem finansowym; wszystko zależy od Twoich zainteresowań i liczby lat nauki, które chcesz zainwestować.

Stopień finansowy jest podobny do stopnia z zakresu zarządzania biznesowego, ale ten ostatni koncentruje się bardziej na umiejętnościach interpersonalnych niż na programie studiów z zakresu finansów. Jako student studiów z zakresu finansów dowiesz się o inwestycjach i funkcjonowaniu instytucji finansowych. Dowiesz się również, jak można przelać pieniądze, jak jedną formę pieniądza wymienić na inną, jak handluje się akcjami na Wall Street, jak zarządza się obligacjami rządowymi i korporacyjnymi oraz jak możemy poruszać się po coraz bardziej złożonym labiryncie ekonomicznym.

Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z powyższych punktów lub chcesz lepiej zrozumieć, jak działają pieniądze, jak rosną i jak należy nimi zarządzać, finanse mogą być dla Ciebie dyscypliną edukacyjną.

Doświadczenie finansowe może przygotować Cię do wielu niezwykle praktycznych zawodów. I nic dziwnego, że ci, którzy studiują finanse, często sami zarabiają bardzo imponujące wynagrodzenie.

Jaki rodzaj akredytacji powinien mieć mój program studiów?

. Kolegia i uniwersytety, które uzyskały akredytację, spełniają standardy określone przez organizacje akredytujące. Organizacje te składają się z wykładowców z różnych akredytowanych szkół wyższych i uniwersytetów. Legalne regionalne i krajowe organizacje akredytujące są uznawane przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych (ED). Zazwyczaj Rada Akredytacji Szkolnictwa Wyższego (CHEA) uznaje te same instytucje, chociaż uznanie CHEA nie jest obowiązkowe. Szkoła wyższa lub uniwersytet musi być akredytowana przez akredytora uznanego przez Departament Edukacji, aby jego studenci mogli otrzymać federalną pomoc finansową.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat różnic między akredytacją regionalną i krajową, zobacz Co muszę wiedzieć o akredytacji uczelni?

Co to jest akredytacja regionalna? Akredytacja regionalna jest oznaką wysokiej jakości edukacji; Obejmuje to aktualność programu nauczania, referencje nauczycieli i wiarygodność stopni. Regionalne agencje akredytujące akredytują tylko instytucje na swoim obszarze geograficznym. Sześć regionalnych agencji akredytujących

 • Komisja Szkolnictwa Wyższego Państw Środkowych (MSCHE)
 • New England Commission on Higher Education (NECHE)The Higher Learning Commission (HLC)Northwest Commission on Colleges and Universities (NWCCU)Southern Association of Colleges and Schools Commission on Colleges (SACSCOC)WASC Senior College and University Commission (WSCUC)Aby dowiedzieć się, czy uczelnia wyższa lub uniwersytet z Twojej listy ma lokalną akredytację, sprawdź bazę danych instytucji i programów szkół wyższych Departamentu Edukacji.

  Co to jest krajowa akredytacja? Akredytacja krajowa jest często postrzegana jako mniej rygorystyczny standard niż akredytacja regionalna i jest regulowana przez agencje akredytacji edukacyjnych, które nie są ograniczone przez region lub geografię. Oznacza to, że jedna taka agencja może udzielić akredytacji dowolnej uczelni w USA, która spełnia jej kryteria. Krajowa akredytacja jest powszechna w szkołach zawodowych, religijnych i college’ach nastawionych na zysk.

  Większość uczelni akredytowanych na poziomie regionalnym nie przyjmuje ani nie uznaje punktów ani stopni uzyskanych w szkołach, które nie mają akredytacji regionalnej. Jednak akredytacja krajowa może być użytecznym wskaźnikiem jakości dla studentów odbywających szkolenie zawodowe, edukację opartą na kompetencjach lub inne modele kształcenia, które działają w modelu nastawionym na zysk.

  Aby dowiedzieć się więcej o akredytacji krajowej, zobacz Zrozumienie akredytacji krajowej.

  Aby uzyskać pomoc w bezpiecznym poruszaniu się po sektorze nastawionym na zysk, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem po uczelniach nastawionych na zysk: Co musisz wiedzieć.

  Co to jest akredytacja programowa? Akredytacja programowa potwierdza, że ​​program, wydział lub uczelnia instytucji spełnia standardy agencji akredytacji programowej. Podczas gdy agencje akredytacji programowej często mają jurysdykcję krajową, akredytacja programowa nie jest akredytacją krajową instytucjonalną . W rzeczywistości akredytacja programowa często współistnieje z akredytacją regionalną. W niektórych dyscyplinach dyplom z akredytacją programową może być nawet wymagany do uzyskania licencji lub podjęcia praktyki zawodowej.

  Na przykład osoby zainteresowane stopniami finansowymi powinny również szukać pieczęci ze strony Stowarzyszenia na rzecz Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), które zostało założone w 1916 r. Szkoły mogą być akredytowane przez AACSB Accounting Accreditation lub AACSB Business Akredytacja w zależności od ich koncentracji. Chociaż te dwie usługi akredytacyjne koncentrują się na zapewnianiu legitymacji szkołom zajmującym się odpowiednio księgowością lub biznesem, zgoda AACSB będzie wzbudzać szacunek we wszystkich obszarach sektora finansowego. Szkoły uzyskują taką akredytację, składając wniosek bezpośrednio do AACSB i wykazując odpowiednie fundusze i zasoby, a także dobrze zaokrąglony i aktualny program nauczania.

  Najłatwiejszym sposobem ustalenia statusu akredytacji jest skontaktowanie się z wybraną szkołą lub odwiedzenie strony internetowej którejkolwiek z powyższych agencji akredytacyjnych. Każda z nich zapewnia przeszukiwalną bazę danych akredytowanych instytucji i programów studiów. Możesz również zajrzeć do bazy danych Departamentu Edukacji zawierającej wszystkie uznane akredytatory w ramach jego kompetencji.

  Lub, aby dowiedzieć się trochę więcej o poruszaniu się po trudnym krajobrazie akredytacji, zobacz Akredytacja kolegiów i uniwersytetów: Kto akredytuje akredytorów?

  Jakie są rodzaje stopni finansowych?

  Stopień finansowy, który jest dla Ciebie odpowiedni, w dużej mierze zależy od Twojego obecnego poziomu wykształcenia i aspiracji zawodowych. Chcesz jak najszybciej znaleźć zatrudnienie? Wolisz pracować na arenie zawodowej czy akademickiej? Ile lat chcesz spędzić w szkole i ile pieniędzy chcesz wydać? Odpowiedzi na te pytania umożliwią Ci określenie programu studiów finansowych odpowiedniego do Twoich potrzeb.

  Licencjat z finansówStopień naukowy w dziedzinie finansów wprowadzi Cię w podstawowe zajęcia z finansów. Prawdopodobnie nie dostaniesz wymyślnej pracy na Wall Street po ukończeniu 60 punktów wymaganych do tego programu, ale zdobędziesz podstawowe wykształcenie w szanowanym dwuletnim programie studiów. Ten program jest idealny, jeśli ostatecznie chcesz przenieść się na studia licencjackie. Przed złożeniem wniosku upewnij się tylko, że punkty zdobyte w ramach programu studiów stowarzyszonych są uznawane przez większość czteroletnich szkół prywatnych i publicznych.

  Jakie kursy podejmiesz w programie dla partnerów finansowych?
 • Rachunkowość finansowa
 • InwestycjeWprowadzenie do mikroekonomiiRachunkowość zarządczaPieniądze, bankowość i rynki finansoweZasady finansowaniaLicencjat z finansówUkończenie studiów licencjackich w dziedzinie finansów zwykle trwa co najmniej cztery lata i wymaga co najmniej 120 punktów za zajęcia. Studenci, którzy ukończą studia z zakresu finansów na poziomie licencjata, poznają kluczowe koncepcje bankowości, inwestowania i handlu oraz uzyskają merytoryczny przegląd teorii rynku i różnych konkurencyjnych filozofii ekonomicznych. Ponadto studenci na poziomie licencjackim będą mieli pierwszą okazję do podjęcia specjalistycznych zajęć i niezależnych badań. Dla osób zainteresowanych wykorzystaniem możliwości zarządzania finansami, przywództwa lub badań, tytuł licencjata w dziedzinie finansów jest zazwyczaj najniższym progiem wejścia.

  Jakie kursy z finansów podejmiesz w programie licencjackim z finansów?
 • Zarządzanie bankiem
 • Finanse biznesoweWspółczesne zagadnienia w praktyce finansówAnaliza finansowaZarządzanie finansamiFinanse międzynarodoweWprowadzenie do zarządzania finansamiInwestycjeTeoria zarządzania i organizacjiPieniądze i bankowośćZasady rachunkowości I.Zasady rachunkowości IIZarządzanie ryzykiemAnaliza bezpieczeństwa i wycenaMagister finansówCi, którzy chcą dogłębnie studiować finanse i prowadzić własne badania, często wybierają tytuł magistra. Tytuł magistra finansów nie wyklucza ze stanowisk zawodowych, ale w przeciwieństwie do MBA jest ukierunkowany na szerszy zakres studiów niż materiał o tematyce biznesowej. Niektóre stopnie magisterskie z finansów obejmują również niezależny komponent badawczy, w którym będziesz ściśle współpracować z profesorem doradzającym, aby opracować znaczące, oryginalne badania.

  Jakie kursy finansowe wezmę w programie magisterskim z finansów?
 • Instytucje i procesy audytowe
 • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwaWycena przedsiębiorstwaObliczenie kosztówModelowanie finansoweSprawozdawczość i analiza finansowaGlobalne finanse przedsiębiorstwAnaliza inwestycji i zarządzanie portfelemEkonomia menedżerskaRynki pieniężne i kapitałoweAnaliza ilościowa do podejmowania decyzjiZarządzanie ryzykiemKrótkoterminowe zarządzanie finansamiJaka jest różnica między tytułem magistra finansów a tytułem MBA?Tytuł Master of Business Administration (MBA) jest podobny do Master of Finance, ale bardziej koncentruje się na wiedzy praktycznej wymaganej od osób pracujących w biznesie. MBA to standardowy stopień dla osób, które chcą karierę w przywództwie biznesowym i mogą skupiać się na takich tematach, jak zarządzanie funduszami firmy, sporządzanie długoterminowych prognoz ekonomicznych oraz zrozumienie stale zmieniającego się otoczenia prawnego, przed którym stoją przedsiębiorstwa.

  Doktorat z finansówDoktorat z finansów to zaawansowany stopień naukowy zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy chcą ukończyć rozprawę. Stopień rozpoczyna się od dwóch lat zajęć magisterskich podobnych do materiału studiowanego na poziomie magistra finansów. Tam studenci rozpoczynają pisanie rozprawy, która zwykle zajmuje trzy lata. Osoby zainteresowane opracowaniem materiału badawczego powinny ubiegać się o doktorat, ale ten stopień nie jest dla osób o słabym sercu. Doktoraty często trwają nawet siedem lat. Osoby zainteresowane opracowaniem nowych modeli finansowych, które pomogą przedsiębiorstwom, funduszom hedgingowym i bankom centralnym zrozumieć i ulepszyć modele i praktyki finansowe, powinny rozważyć uzyskanie doktoratu z finansów.

  Jakiego rodzaju licencji lub certyfikacji potrzebujesz?

  Dziedzina finansów jest wyjątkowo otwarta. Ten kierunek studiów może prowadzić do różnych zawodów, z których każdy ma własne certyfikaty. Wymagane poświadczenia będą w dużej mierze zależeć od zawodu, który chcesz wykonywać. Poniżej znajduje się tylko kilka typów licencji, których możesz potrzebować:

  Analityk kredytowy Jak sama nazwa wskazuje, analityk kredytowy określa przybliżoną kondycję finansową potencjalnego kandydata na pożyczkę. We współczesnej gospodarce cały system działa na kredyt, więc określenie, kto jest w stanie spłacić pożyczki, a kto nie, jest niezbędne do utrzymania sprawnego świata finansów. Jeśli chcesz zostać analitykiem kredytowym, musisz przejść przez National Association of Credit Management. Organizacja ta oferuje tytuł Credit Business Associate kandydatom, którzy ukończyli trzy kursy rachunkowości finansowej na poziomie uczelni, sprawozdania finansowe i zaliczenia biznesowe, a także egzamin certyfikacyjny. Po pięciu latach doświadczenia biznesowego możesz również przystąpić do testu w celu uzyskania Certyfikatu Ryzyka Kredytowego Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem.Specjalista ds. Finansów / Specjalista ds. Pożyczek Możliwości dla urzędników ds. Finansów / pożyczek osiągnęły szczyt w szczytowym okresie bańki hipotecznej subprime. Niemniej jednak nadal istnieje znaczne zapotrzebowanie na urzędników ds. Pożyczek, a pełnienie funkcji oficera pożyczkowego daje niezwykle wysokie wynagrodzenie za skromne wykształcenie. Zazwyczaj urzędnicy ds. Finansów lub pożyczek mają tytuł licencjata w dziedzinie finansów i odbywają liczne szkolenia w miejscu pracy. Aby uzyskać certyfikat, potrzeba 20 godzin zajęć, a także zdać egzamin i sprawdzenie przeszłości / zdolności kredytowej. Funkcjonariusze muszą co roku odnawiać swoją licencję, a czasami stany ustanawiają dodatkowe wymagania. Ponadto niektóre grupy, takie jak American Bankers Association i Mortgage Bankers Association, oferują dodatkowe szkolenia. Chociaż to szkolenie nie jest wymagane,jest bardzo zachęcany i może otworzyć dalsze możliwości kariery. Doradca finansowy W pewnym sensie każdy może udzielić porady finansowej. Jeśli jednak chcesz, aby ktoś go posłuchał, będziesz potrzebować pewnych poświadczeń. Chociaż doradcy finansowi mogą potrzebować różnych certyfikatów, w zależności od tego, jakie produkty chcą sprzedawać, najbardziej oczywistą drogą do szacunku jest organizacja Certified Financial Planner Board of Standards. Oferują certyfikat Certified Financial Planner (CFP). Będziesz potrzebować tytułu licencjata w dziedzinie finansów i trzech lat odpowiedniego doświadczenia. Będziesz także musiał przystąpić do kompleksowego egzaminu certyfikacyjnego CFP i zdać egzamin CFP BoardChociaż doradcy finansowi mogą potrzebować różnych certyfikatów, w zależności od tego, jakie produkty chcą sprzedawać, najbardziej oczywistą drogą do szacunku jest organizacja Certified Financial Planner Board of Standards. Oferują certyfikat Certified Financial Planner (CFP). Będziesz potrzebować tytułu licencjata w dziedzinie finansów i trzech lat odpowiedniego doświadczenia. Będziesz także musiał przystąpić do kompleksowego egzaminu certyfikacyjnego CFP i zdać egzamin CFP BoardChociaż doradcy finansowi mogą potrzebować różnych certyfikatów, w zależności od tego, jakie produkty chcą sprzedawać, najbardziej oczywistą drogą do szacunku jest organizacja Certified Financial Planner Board of Standards. Oferują certyfikat Certified Financial Planner (CFP). Będziesz potrzebować tytułu licencjata w dziedzinie finansów i trzech lat odpowiedniego doświadczenia. Będziesz także musiał przystąpić do kompleksowego egzaminu certyfikacyjnego CFP i zdać egzamin CFP BoardBędziesz także musiał przystąpić do kompleksowego egzaminu certyfikacyjnego CFP i zdać egzamin CFP BoardBędziesz także musiał przystąpić do kompleksowego egzaminu certyfikacyjnego CFP i zdać egzamin CFP BoardStandardy sprawności dla kandydatów i specjalistów kwalifikujących się do przywrócenia.

  Aby uzyskać certyfikat, sprawdź 20 najlepszych programów do planowania finansowego z certyfikatem online (CFP). Analityk finansowy The Financial Industry Regulatory Authority (FINRA), ta sama organizacja licencjonująca, która zarządza papierami wartościowymi, wymaga licencji od wielu analityków finansowych. W przeciwieństwie do wielu innych gałęzi przemysłu finansowego, większość licencji związanych z tą dziedziną wymaga sponsorowania przez pracodawcę. Dlatego większość ludzi zmoczy się w branży, zanim zacznie myśleć o zostaniu analitykiem. Bankier inwestycyjny Jeśli chcesz zostać bankierem inwestycyjnym, musisz zarejestrować się jako przedstawiciel banku, dla którego pracujesz, w Urzędzie Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA). Bankierzy inwestycyjni muszą zdać egzamin, aby się zakwalifikować.Mogą również uzyskać dobrowolne certyfikaty, takie jak Chartered Financial Analyst (CFA) od CFA Institute.

  Co możesz zrobić ze stopniem finansowym?

  Jeśli zadajesz sobie pytanie „Co mogę zrobić z dyplomem z finansów? istnieje wiele opcji. Finanse to dziedzina, w której możesz pomóc innym osiągnąć ich cele życiowe, jednocześnie potencjalnie zarabiając znaczną wypłatę. Stopień naukowy w dziedzinie finansów może stanowić bramę do szerokiego spektrum lukratywnych stanowisk, które oferują znaczne możliwości awansu zawodowego. Niektóre możliwe kariery biznesowe i finansowe obejmują:

  Chociaż ta lista nie jest wyczerpująca, stanowi platformę startową do eksploracji ofert pracy, które możesz uzyskać ze stopniem finansowym.

  Jakie wynagrodzenie możesz zarobić na dyplomie z finansów?

  Oczywiście nikt nie jest w stanie z całkowitą pewnością przewidzieć, ile możesz zarobić w finansach. Jednak dane dostępne z Bureau of Labor Statistics stanowią przydatny punkt wyjścia dla niektórych wiodących zawodów finansowych, biorąc pod uwagę średnie roczne wynagrodzenia od 2018 r .:

  Kariera Mediana wynagrodzenia 38 730 $39,570 $40 240 $44 710 $54 440 USD63 040 $69 380 USD70 500 $71 920 $76 220 USD80 180 $85 660 $88.890 $102 880 $127 990 $Czy istnieją profesjonalne stowarzyszenia lub stowarzyszenia finansowe, do których należy dołączyć?

  Ponieważ finanse to tak szeroka dziedzina z tak wieloma niezwykle specyficznymi niszami, będziesz musiał wybrać organizacje zawodowe, które najlepiej odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Poniższa lista jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań możliwości nawiązywania kontaktów, ale w miarę dojrzewania Twoich zainteresowań możesz poszukać bardziej wyspecjalizowanych organizacji:

  Popularne wśród naszych uczniów.

  Wysoce informacyjne zasoby ułatwiające naukę.

  Personel TBSNajlepsze uczelnie online w 2020 rokuDowiedz się o najlepszych uczelniach i uniwersytetach online na rok 2020. Nasze rankingi obejmują programy, które studenci mogą znaleźć tylko w Internecie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Podatnicy Urzędnicy finansowi Księgowi, księgowi i audytorzy Doradcy kredytowi Inspektorzy podatkowi i poborcy podatkowi oraz agenci podatkowi Urzędnicy ds. Pożyczek Ubezpieczyciele ubezpieczeniowi Księgowi i audytorzy Analitycy kredytowi Analitycy budżetowi Eksperci finansowi Analitycy finansowi Osobistych doradców finansowych Aktuariusze Menedżerowie finansowi