Co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny w Wielkiej Brytanii

17.02.2021
Category: Jaka Jest

Jeśli nigdy wcześniej nie sprzedałeś domu, może to być nieco zagmatwane. Nie martw się, nie jesteś sam! Może się okazać, że podrapiesz się po głowie. Możesz się także zastanawiać co dzieje się z Twoim kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny .

Co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny

data-medium-file = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-to-your-mortgage-when-you-sell-your-house- and-buy-another-300×200.png data-large-file = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-to-your-mortgage-when -you-sell-your-house-and-buy-another.png width = 750 height = 500 src = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/ 09 / Co-dzieje-z-twoim-hipoteką-kiedy-sprzedasz-swój-dom-i-kup-inny.png alt = Co stanie się z twoim kredytem hipotecznym, kiedy sprzedasz swój dom i kupisz kolejny srcset = https://www.bowfin.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/What-happens-to-your-mortgage-when-you-sell-your-house-and-buy-another.png 750w , https://www.bowfin.co.uk / wp-content / uploads / 2019/09 / What-happ-to-your-mortgage-when-you-sell-your-house-and-buy-another-300×200.png 300w, https: //www.bowfin .co.uk / wp-content / uploads / 2019/09 / What-happ-to-your-mortgage-when-you-sell-your-house-and-buy-another-405×270.png 405w izes = ( max-width: 750px) 100vw, 750px >

Co dzieje się z moim kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz swój dom w Wielkiej Brytanii

Kiedy sprzedajesz swój dom, aby kupić inny, spłacany jest kredyt hipoteczny na Twój obecny dom. Twój kredyt hipoteczny jest zabezpieczony na Twojej nieruchomości, co oznacza, że ​​Twój pożyczkodawca nie pozwoli Ci go sprzedać, dopóki kredyt nie zostanie spłacony w całości. Pozwolą jednak na przeniesienie obecnego kredytu hipotecznego do nowego domu pod warunkiem ich zgody.

Kiedy sprzedajesz swój dom, część wpływów ze sprzedaży jest wykorzystywana na spłatę kredytu hipotecznego. Dopóki masz wystarczający kapitał własny w swoim domu, będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy ze sprzedaży, które możesz przeznaczyć na następny zakup.

Ale jeśli nie zarobisz wystarczająco dużo na sprzedaży domu, aby spłacić kredyt hipoteczny, w końcu będziesz musiał uzupełnić ten niedobór i spłacić kredyt hipoteczny, zanim sprzedaż będzie mogła się rozpocząć.

Co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny

Kiedy sprzedasz swój dom, wykorzystasz wpływy ze sprzedaży na pierwszą spłatę kredytu hipotecznego. Dzieje się tak, ponieważ kredyt hipoteczny będzie „ zabezpieczony na Twoim domu.

Zabezpieczony lub tak zwany „ obciążający dom oznacza po prostu, że jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego, Twój pożyczkodawca ma dokumenty prawne, aby upewnić się, że jego pożyczka zostanie spłacona. W rzeczywistości w Wielkiej Brytanii nie możesz sprzedać domu, dopóki kredyt nie zostanie spłacony w całości.

Saldo wpływów ze sprzedaży przy sprzedaży domu może zostać wykorzystane na poczet depozytu na zakup nowego domu. Dzieje się tak, jeśli masz kapitał w swoim domu.

Kapitał własny twojego domu to różnica między godziwą wartością rynkową twojej nieruchomości, pomniejszoną o to, co jesteś winien za swój kredyt hipoteczny i / lub pożyczki zabezpieczone na twoim domu. Kupując kolejny dom, prawdopodobnie będziesz potrzebować nowego kredytu hipotecznego, aby pokryć pełną cenę zakupu.

Rzeczy, o których należy pamiętać, sprzedając dom, aby kupić inny

  1. Okresy karne i kary za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.
  2. Przenoszenie kredytu hipotecznego.
  3. Ujemny kapitał własny.

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

1. Okresy karne i kary za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego czasami oferowane są wysokie oprocentowanie. Ale często w zamian za tak wysokie oprocentowanie pożyczkodawca hipoteczny będzie chciał zablokować cię na pewien okres.

Co znajdziesz, jeśli tak jest w warunkach twojego kredytu hipotecznego, mogą być naliczone opłaty za wcześniejszą spłatę. Te opłaty za wcześniejszą spłatę mogą w niektórych przypadkach być bardzo drogie. Więc bądź bardzo ostrożny, kiedy przychodzisz do sprzedaży domu, że nie jesteś objęty karą hipoteczną.

Prowadzi to jednak do następnego punktu, którym jest sprawdzenie, czy Twój kredyt hipoteczny jest przenośny.

2. Przeniesienie kredytu hipotecznego

Jeśli masz kary na kredyt hipoteczny, spłacając go przed końcem okresu kary, będziesz musiał zapłacić te kary oprócz tego, jaka jest niespłacona hipoteka.

Czy mogę przenieść swój kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?

Jednak sprawdź, czy Twój kredyt hipoteczny jest przenośny. Jeśli tak, możesz mieć możliwość przeniesienia kredytu hipotecznego na inną nieruchomość.

Jeśli można go przenieść, możesz być w stanie przenieść go do nowego domu i uniknąć kar.

Jednakże, chociaż brzmi to jak świetny pomysł, jeśli nowy dom, który kupujesz, jest droższy niż Twój obecny, Twój obecny kredyt hipoteczny może nie wystarczyć, aby umożliwić przeprowadzkę.

Zamiast tego może być konieczne uzyskanie nowego zwiększonego kredytu hipotecznego. Alternatywnie możesz poprosić o doładowanie obecnego kredytu hipotecznego. Co oczywiście będzie podlegać kryteriom kredytowym Twojego pożyczkodawcy.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać podczas przenoszenia lub przenoszenia kredytu hipotecznego, są związane z tym opłaty. Kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj pobierają opłaty za przeniesienie kredytu hipotecznego.

3. Ujemny kapitał własny

Inną kwestią jest to, czy masz ujemny kapitał. Chociaż nie tak wiele domów w Wielkiej Brytanii ma obecnie ujemny kapitał własny, może to nadal mieć wpływ na Ciebie.

Ujemny kapitał własny to sytuacja, w której kwota, którą jesteś winien za swój kredyt hipoteczny, jest większa niż wartość domu, w którym mieszkasz.

Oznaczałoby to, że przychody ze sprzedaży, gdy sprzedajesz dom, nie wystarczą na pokrycie tego, co jest Ci zadłużone z tytułu kredytu hipotecznego.

W tym przypadku to, co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny, nadal będzie musiał zostać spłacony przez Ciebie. Ale musiałbyś uzupełnić różnicę.

Różnica ta będzie stanowić całkowitą kwotę zadłużenia z tytułu kredytu hipotecznego pomniejszoną o wpływy netto ze sprzedaży (tj. Pomniejszoną o wszelkie opłaty pośredników w obrocie nieruchomościami).

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w tym, co dzieje się z Twoim kredytem hipotecznym, kiedy sprzedajesz swój dom i kupujesz inny

Jeśli ten artykuł pomógł w kwestii „ co dzieje się z kredytem hipotecznym, gdy sprzedajesz dom i kupujesz inny udostępnij go w ulubionym serwisie społecznościowym.

Ponadto, jeśli masz jakieś pytania, możesz je również skomentować poniżej. Alternatywnie, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nami na naszej stronie kontaktowej tutaj. Lub dołącz do dyskusji i zadaj pytanie na forum nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy