Biuro transakcyjne kursów w Londynie: jak się włamać i czego się spodziewać w pracy

17.02.2021
Category: Przez Cały

Czy sprzedaż i handel to nadal dobra branża?

Jeśli tak, jakie biurko jest dla Ciebie najlepsze i jak powinieneś do niego rekrutować?

Trudno jest udzielić uniwersalnych odpowiedzi na te pytania, dlatego lubimy przedstawiać różne grupy i pozwalamy Ci zdecydować.

Opublikowaliśmy artykuły na temat akcji i stałego dochodu, ale zawsze chciałem szczegółowo omówić poszczególne biurka w tych obszarach.

I tak jak pomyślałem, czytelnik, który pracuje w dziale handlu kursami w dużym banku w Londynie, dobrowolnie podzieli się swoimi doświadczeniami:

Co to jest punkt sprzedaży kursów?

P: Zanim zaczniemy, czy możesz wyjaśnić, czym zajmuje się „stanowisko do handlu kursami i czym różni się od innych obszarów handlu FICC, takich jak handel kredytami?

Odp .: Większość aktywów, którymi handluje bank, jest podzielona na gotówkę, instrumenty pochodne i egzotyki, i ten sam podział dotyczy panelu wymiany kursów.

„Gotówka oznacza tutaj obligacje skarbowe , podczas gdy „instrumenty pochodne oznaczają swapy na stopę procentową i kontrakty terminowe futures , a „egzotyka oznacza produkty strukturyzowane oparte na stopach, opcjach na swapy i inne.

Spośród nich skupiamy się na tworzeniu rynków obligacji skarbowych i instrumentów pochodnych na stopę procentową.

Obligacje skarbowe to obligacje emitowane przez rządy, takie jak brytyjskie obligacje skarbowe, amerykańskie obligacje skarbowe, denominowane w euro obligacje emitowane przez kraje europejskie oraz australijskie obligacje rządowe (AGB).

W Londynie najczęściej spotykane są obligacje denominowane w EUR i brytyjskie Gilts, choć istnieją również zespoły dla pozostałych.

Instrumenty pochodne na stopę procentową to instrumenty finansowe, których wartość rośnie lub maleje w zależności od zmian stóp procentowych.

Najprostszym rodzajem jest swap „waniliowy na stopę procentową, w ramach którego jedna strona otrzymuje płatności oparte na zmiennej stopie procentowej, a płaci kontrahentowi w oparciu o stałą stopę procentową.

Jeśli otrzymujesz płatności w oparciu o zmienną stopę procentową, masz nadzieję, że LIBOR wzrośnie, więc otrzymasz więcej; jeśli płacisz w oparciu o zmienną stopę procentową, masz nadzieję, że LIBOR spadnie, więc płacisz mniej.

Inne instrumenty pochodne obejmują cap and floor, kontrakty terminowe typu STIRT, Eurostrips, swaptions i opcje call na stopę procentową.

„Tworzenie rynku oznacza zapewnienie płynności klientom, którzy chcą kupować i sprzedawać.

Zobowiązujemy się kupować i sprzedawać cokolwiek od klientów, nawet jeśli nie chcemy pozycji, a następnie odpowiadamy na ryzyko i próbujemy przekształcić je w zyskowną transakcję.

Handel kursami jest bardzo skoncentrowany na makro w porównaniu z obrotem akcjami i obszarami FICC, takimi jak handel kredytami lub zagrożone zadłużenie.

W obrocie kredytami koncentrujesz się na papierach wartościowych, takich jak obligacje korporacyjne i swapy ryzyka kredytowego (CDS), a wiedza o konkretnej firmie („mikro) ma kluczowe znaczenie.

Ale prawie wszystko może wpłynąć na stopy procentowe, więc skupiasz się na „makro w panelu handlu stopami: wzroście gospodarczym, polityce handlowej, inflacji, kursach wymiany i polityce pieniężnej.

Produkty oparte na kursach oferują znacznie większą płynność niż inne rodzaje obligacji, więc stanowiska transakcyjne są tutaj głośne i zajęte.

Kiedy pojawiają się komunikaty o polityce banku centralnego, rozwój sytuacji geopolitycznej lub publikacje danych gospodarczych, aktywność na biurku wzmaga się.

Stawki Rekrutacja i wywiady na platformie handlowej

P: Świetnie, dzięki za ten przegląd.

Czego powinieneś się spodziewać w procesie rekrutacji?

O: Nie określasz z góry biurka, więc wystarczy zgłosić się do działów sprzedaży i handlu w bankach, zwykle począwszy od sierpnia; czasami z góry wybierzesz akcje w porównaniu ze stałym dochodem.

Zazwyczaj w pierwszej rundzie przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną z młodszymi traderami osobiście lub przez telefon, a następnie przeprowadzasz ocenę w centrum oceny, jeśli jesteś w regionie EMEA (lub Superday, jeśli jesteś w Ameryce Północnej).

Handlowcy szukają ludzi zorientowanych technicznie, którzy są zadowoleni z liczb i szybkich decyzji pod wpływem stresu, dlatego na parkiecie jest tak wielu sportowców.

Bardzo ważne jest, aby złożyć podanie wcześnie w Londynie, zwłaszcza jeśli pochodzisz ze szkoły innej niż docelowa.

Networking zdecydowanie „działa, ale istnieją pewne różnice kulturowe.

P: Takich jak?

O: Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych i innych regionach, sieci absolwentów w najlepszych szkołach są bardzo pomocne, ale działają znacznie lepiej w przypadku niedawnych absolwentów (tj. Tych w ciągu 2-3 lat po ukończeniu studiów).

Po kilku latach przynależność do szkoły w Wielkiej Brytanii staje się słabsza niż w USA, więc uczęszczanie na ten sam uniwersytet, co starszy trader, zwykle nie wystarcza.

Handlowcy nie będą mieli czasu na spotkania w godzinach targowych i generalnie nie będą skłonni do spotkań siedzących – więc najlepszym rozwiązaniem jest dążenie do drinków zaraz po pracy, zwłaszcza w czwartkowe wieczory.

W Londynie, Canary Wharf i obszar między stacjami Liverpool St. i Bank to najpopularniejsze miejsca.

P: To brzmi fajniej niż spotkania przy kawie…

Czy po przejściu etapu networkingu są jakieś różnice w rozmowach kwalifikacyjnych w Londynie?

O: Niezupełnie; powinieneś spodziewać się kilku łamigłówek i pytań matematycznych, wielu pytań kompetencyjnych („Dlaczego nasz bank? i „Dlaczego sprzedaż i handel?), a także pytań o trendy rynkowe i pomysły handlowe.

Zwłaszcza w przypadku biur zorientowanych na makro i stałych dochodach, musisz wyrazić jasne poglądy na temat polityki banku centralnego, geopolityki, danych rynkowych i wiadomości.

Znajomość produktów jest również pomocna, dzięki czemu możesz odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego S&T? zadawać to pytanie przekonująco, ale grupy tutaj zmieniają swoje oczekiwania w oparciu o twoje pochodzenie – będą oczekiwać, że ktoś z tytułem MSF będzie wiedział więcej niż ktoś z dyplomem sztuk wyzwolonych.

P: A czego można się spodziewać po centrach oceny naukowo-technicznej?

O: Długie dni! AC dla S&T może czasami trwać od 8:00 do 17:00.

Jak w przypadku każdego AC, przeprowadzisz wywiady ze starszymi specjalistami i wypełnisz indywidualne i grupowe studia przypadków.

Trzy większość badań częsty przypadek są tu gry handlujące prezentacje inwestycyjne grupy oraz indywidualne prezentacje idea handlu.

Dzięki grom handlowym będziesz tworzyć grupy i w każdej turze jedna grupa utworzy rynek, podczas gdy druga grupa będzie kupować i sprzedawać. Otrzymasz również więcej informacji o cenach i zamówieniach w każdej turze.

Zwycięzca ma mniejsze znaczenie niż to, jak grasz – zawsze śledź swoje pozycje i zyski i straty oraz odpowiednio zarządzaj ryzykiem (np. Nie kupuj dużej ilości akcji zakładając, że możesz je łatwo sprzedać).

Zapisz, co robią inni, aby móc podać odpowiednie ceny i przedstawić swoje pomysły bez nadmiernej agresji.

Zwykłe zadanie prezentacji grupowej polega na rekomendowaniu 1-2 inwestycji z zestawu 5-10 firm.

Nie ma „poprawnej odpowiedzi, więc podejmij decyzję szybko, a następnie poświęć większość czasu na nakreślenie prezentacji i przewidywanie pytań, które otrzymasz.

Powinieneś zgłosić się na ochotnika do użytecznego zadania, którego nikt inny nie chce wykonywać (takiego jak mierzenie czasu lub robienie notatek), aby zostać „graczem zespołowym.

Podczas prezentacji staraj się mówić na początku lub na końcu, aby cię zapamiętali i trzymaj się wyznaczonego czasu (zwykle 30 sekund na osobę).

Jeśli obserwujesz dyskusję w grupie, spróbuj wciągnąć innych do rozmowy i nie tylko przez cały czas wyrażaj swoje opinie – rekruterzy lubią widzieć „pokorę.

Dzięki indywidualnej prezentacji otrzymasz informacje rynkowe i badania, a także będziesz musiał zaproponować pomysł na handel.

Ponownie podejmij decyzję szybko i postaraj się o kilka minut prezentacji, abyś mógł poświęcić więcej czasu na odpowiadanie na pytania ankieterów.

W przypadku pomysłów handlowych wielu uczniów nie zastanawia się, jak mogą się zabezpieczyć przed ryzykiem .

To nie musi być dobrym pomysłem zaproponować coś konkretnego, na przykład za pomocą połączenia lub opcje put, bo będziesz prawie zawsze pytali, w jaki dokładnie będzie działać. A jeśli nie zrozumiesz w pełni szczegółów, może to łatwo przynieść odwrotny skutek.

Warto jednak wcześniej przeprowadzić trochę badań na temat możliwych zabezpieczeń, aby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, jeśli ankieterzy zapytają Cię o dany temat.

Na koniec nie mów wszystkim, że ich biurko jest Twoim wyborem nr 1 i nie skupiaj się zbytnio na jednym konkretnym biurku.

Potrzebujesz starszych traderów zza biurka, żeby cię lubili, więc powiedz, że jesteś otwarty na wszystko, nawet jeśli wolisz jeden produkt.

Zawsze możesz powiedzieć, że jesteś bardzo zainteresowany tym, co robi dana osoba i że chciałbyś wiedzieć więcej, ponieważ ludzie na rynkach uwielbiają rozmawiać o swoich rolach.

Na pulpicie transakcyjnym kursów: Dzień z życia

P: Dzięki za to podsumowanie.

Czy możesz przeprowadzić nas przez przeciętny dzień na pulpicie handlowym kursów?

Odp .: Muszę tam być przed otwarciem rynków europejskich, więc przychodzę około 6:30, zaczynam przygotowywać swoje komentarze na poranne spotkanie o 7 rano, wysyłam nasze „topory (transakcje, które chcemy zawrzeć) do sprzedawców, i zaznacz ceny moich obligacji po otwarciu rynku.

Jestem wtedy przy biurku przez prawie cały dzień do 17:00, kiedy rynek jest zamknięty, z wyjątkiem

20 minut na obiad w południe.

Jeśli zatrudnienie w USA spadnie poniżej oczekiwań, EBC wydaje nieoczekiwane ogłoszenie, a Chiny ogłaszają nową umowę handlową, aktywność wzrośnie, a my będziemy bardzo zajęci tworzeniem rynków dla klientów (przed wszystkimi 8 moimi ekranami).

Ale jeśli dzień jest spokojniejszy, bez większych zapowiedzi i niespodzianek, poświęcę więcej czasu na analizy, modelowanie w Excelu i długoterminowe projekty.

To nie jest typ modelowania, który wykonujesz w bankowości inwestycyjnej – jest bardziej do pobierania cen i pozycji oraz tworzenia wykresów i analizy krzywych swapowych (na przykład).

Starsi traderzy rzadko zostają po godzinie 17:30, ale młodsi traderzy często zostają później, aby zakończyć raportowanie zysków i strat oraz raportowanie ryzyka lub inne projekty. Ale nawet oni zwykle wychodzą o 18-19.

P: W jakim stopniu współpracujesz ze sprzedawcami i osobami odpowiedzialnymi za struktury?

Odp .: Jeśli pokryjesz produkty o dużym przepływie, takie jak obligacje rządowe i swapy, będziesz współpracować z siłami sprzedaży.

Na przykład sprzedawca może przyjść do nas i poprosić o cenę za obligację rządową, którą klient chce kupić. Następnie przyglądamy się naszym pozycjom, tym, kim jest klient, aktywnością na rynku, aktualnymi cenami i podajemy wycenę.

Sprzedawca przekazuje następnie tę ofertę klientowi, a klient mówi tak lub nie lub składa kontrofertę.

Jeśli transakcja się powiedzie, sprzedawca potwierdzi i zarezerwuje, a ja zacznę planować kolejne kroki: od razu ją rozluźnić, zatrzymać część lub całość lub kupić coś innego jako zabezpieczenie.

Struktorzy mają zwykle większy kontakt z siłami sprzedaży niż my, ponieważ sprzedawcy zarządzają relacjami z klientami, którzy chcą niestandardowych produktów; handlowcy po prostu wyceniają i realizują transakcje oraz zarządzają ryzykiem.

P: Czy nowe przepisy, takie jak MiFID II, wpłynęły na pracę? A co z automatyzacją?

O: tak; w ciągu ostatniej dekady radykalnie zmienili parkiet.

Przepisy te mają na celu ograniczenie handlu wewnętrznego i nieuczciwego poprzez uczynienie dyskusji między uczestnikami rynku bardziej przejrzystymi, ale niektórzy twierdzą, że zabijają płynność i zmuszają banki do konsolidacji.

Myślę, że w przyszłości banki będą musiały specjalizować się na mniejszej liczbie rynków i ta konsolidacja będzie kontynuowana, ponieważ regulacje faworyzują dużych operatorów zasiedziałych.

To ironia losu, bo regulatorzy chcą wyeliminować instytucje „zbyt duże, by upaść, ale wiele nowych regulacji ma odwrotny skutek, ponieważ zwiększają koszty prowadzenia działalności i zapewniają korzyści dużym bankom, które mogą wykorzystać ich franczyzy.

Evercore zamknęło swoje biuro realizacji europejskich akcji dwa tygodnie po wdrożeniu MiFID II i nadal będziemy widzieć takie historie.

Automatyzacja wpłynęła na wiele części S&T, ale ocenia, że ​​produkty są bardziej złożone, a zatem trudniejsze do zautomatyzowania, więc moje biurko nie widziało jeszcze dużego wpływu.

Ale z pewnością prawdą jest, że banki chcą zatrudniać absolwentów informatyki i szkolić obecnych pracowników, aby zdobyli umiejętności techniczne i programistyczne wymagane do budowy i utrzymania systemów transakcyjnych.

P: Jak przebiega proces awansu w nauce i technice?

Odp .: Po 2-3 latach pracy jako analityk wynagrodzenie i awans są mniej sztywne niż w IB.

Premie zależą od wyników indywidualnych, zespołowych i całego banku, a jeśli będziesz dobrze radzić sobie przez kilka lat, możesz przyspieszyć swoją karierę i wynagrodzenie.

Ale praca jest również dość zmienna – zwłaszcza gdy rynki są niestabilne – a strzały mogą być częste i bezwzględne.

Istnieje ogromny zakres kompensacji i postępu, ponieważ wszystko sprowadza się do wydajności. Star traderzy mogą awansować na szczyt w ciągu 5-10 lat, podczas gdy inni mogą walczyć przez lata i nigdy nie przekroczyć poziomu podstawowego.

Twój tytuł może się zmieniać wraz ze wzrostem, ale w praktyce wszystkie te zmiany to limity ryzyka – chyba że przejdziesz na stronę menedżerską.

Niektórzy handlowcy przechodzą na stanowiska kierownicze, aby zmniejszyć zmienność kariery, a jeśli to zrobią, ich pensje podstawowe zwykle rosną.

Jednak jest również dużo mniej prawdopodobne, że jako menedżerowie otrzymają pakiety premii „star trader, a ich łączne wynagrodzenie może spaść.

Stawki Możliwości wyjścia z platformy transakcyjnej

P: Biorąc to pod uwagę, jak długo utrzymuje się większość traderów kursów? Czy istnieją solidne możliwości wyjścia z czegoś tak wyspecjalizowanego?

Odp .: Rotacja między zespołami w różnych bankach jest dość wysoka i często w ciągu swojej kariery pracujesz w 4-5 różnych bankach.

Handel kursami jest bardzo wyspecjalizowany, więc banki zawsze szukają innych traderów, którzy mają odpowiednie umiejętności; zwykłe firmy i firmy niehandlowe niekoniecznie przywiązują dużą wagę do tych umiejętności.

Niektórzy traderzy odchodzą do funduszy hedgingowych (zwykle globalnych makro) i firm zajmujących się handlem propami, a inni przechodzą na inne biurka, ale te opcje stają się trudniejsze w miarę postępu kariery.

Często zmienia się geografia i przenosi się do Nowego Jorku, Hongkongu lub innego centrum finansowego, ponieważ możesz handlować prawie w każdym miejscu na świecie.

Ale najważniejsze jest to, że jeśli chcesz szerokich możliwości wyjścia, przejdź do bankowości inwestycyjnej lub pracuj raczej w sprzedaży niż na handlu.

P: Biorąc pod uwagę wszystko, o czym rozmawialiśmy, kto byłby odpowiedni do panelu handlu kursami, a kto nie?

O: Dobrze pasowałbyś do panelu handlu kursami, jeśli:

  • Nie przeszkadza ci ryzyko.
  • Możesz pracować w intensywnych środowiskach, komunikując się ze sprzedawcami, klientami i brokerami.Wolisz analizę makro.Wolisz wykonywanie codziennych zadań wykonywanych w szybkim tempie niż długoterminowe projekty.Lubisz matematykę, ale nie na tyle, by być kwantem.Jeśli jesteś bardziej zorientowany na projekty lub chcesz pracować we własnym rytmie, lepiej byłoby, gdybyś opracował strukturę lub zbadał.

    Jeśli nie czujesz się komfortowo z ryzykiem, ale masz świetne umiejętności interpersonalne i całkiem dobrze radzisz sobie z telefonami, lepiej będzie, jeśli masz sprzedaż.

    P: Świetnie. Czy poleciłbyś jakieś książki lub inne zasoby, aby dowiedzieć się więcej o tym obszarze?

    O: Jasne. Niektóre z tych książek są bardzo techniczne, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stawkach, polecam:

    P: Dzięki za poświęcony czas. Dużo się nauczyłem!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy