Bitcoin dla początkujących: co możesz zrobić z Bitcoinem?

17.02.2021
Category: Możesz Zrobić

Ostatnia aktualizacja 4 września 2020 o 10:11

Co możesz zrobić z bitcoinem? | Terence Zimwara

Dlatego w ostatnim artykule omówiłem niektóre sposoby uniknięcia oszustwa tylko dlatego, że brakuje podstawowej wiedzy na temat zasobów cyfrowych. Nie ma wątpliwości, że jest to szeroki temat i więcej artykułów na ten temat jest w porządku. Jednak w tym artykule odchodzimy od inwestycyjnego aspektu bitcoina do części użytkowej.

W moich poprzednich artykułach konsekwentnie zwracałem uwagę czytelników na wstępne intencje stojące za stworzeniem bitcoina. Pomysł polegał na tym, aby ta innowacja działała jako środek wymiany transakcji internetowych.

Wiele przypadków użycia bitcoinów

Jednak, jak zdamy sobie sprawę, bitcoin to coś innego dla różnych grup ludzi. Na przykład spekulanci i inwestorzy, którzy chcą chronić swoje bogactwo przed inflacją lub dewaluacją waluty bitcoin, są tym narzędziem.

Jednocześnie nieudokumentowani migranci postrzegają bitcoin jako odporny na cenzurę sposób przesyłania pieniędzy, który jest tańszy, wygodny i szybszy niż tradycyjne kanały przekazów. Dla tych, którzy nadal wierzą w założycielskie ideały bitcoina, ten zasób jest bardzo przydatny do dokonywania płatności online, że tak powiem, pieniędzy internetowych.

W tym artykule omówię te przypadki użycia i pokażę, dlaczego ta technologia jest przełomem w dążeniu do zapewnienia ludziom lepszych alternatyw dla walut fiducjarnych. Zaczynamy od bardzo znaczących przypadków użycia – przekazów.

W dzisiejszym świecie, w którym przepaść między bogatymi a biednymi stale się powiększa, miliony ludzi opuszczają swoje kraje urodzenia w poszukiwaniu lepszych możliwości za granicą. Jednak, jak to często bywa, wiele osób wyjeżdżających korzysta z nieformalnych lub niezarejestrowanych punktów wjazdu. Przedostanie się do innego kraju przez nielegalne punkty wjazdu oznacza, że ​​takie osoby nie są uznawane przez kraj przyjmujący.

W rezultacie ci migranci będą mieli trudności z uzyskaniem formalnego zatrudnienia lub prowadzeniem nieformalnych firm. Nawet jeśli to zrobią, czeka ich kolejne poważne wyzwanie, wykluczone z korzystania z niektórych usług tylko z powodu braku rozpoznawalnego identyfikatora. Na przykład nie mogą korzystać z usług takich jak banki ani korzystać z usług zdrowotnych. Ta niemożność korzystania z banków stanowi kolejny problem, niemożność wysłania pieniędzy z powrotem do domu. Dostęp do banków mają tylko osoby posiadające ważne dokumenty tożsamości.

Rozwiązanie prawdziwego problemu migrantów

Jednak ponieważ jest to prawdziwa potrzeba, zostaną znalezione alternatywy, ale mają one wiele wad. Koszt wysyłania pieniędzy nieformalnymi kanałami jest po prostu nieekonomiczny i ryzykowny, ale ponieważ jest to jedyny sposób, migranci nie mają innego wyjścia, jak tylko ponieść koszty i ryzyko. Wyzwanie to jest dość poważne w Afryce, o czym Bank Światowy zauważył w raporcie na temat kosztów przekazów pieniężnych.

W raporcie globalna instytucja finansowa wyraża zaniepokojenie wysokimi kosztami wysyłania pieniędzy. W raporcie wyróżniono Afrykę Subsaharyjską, gdzie średni koszt wysyłania pieniędzy za pośrednictwem kanałów takich jak Western Union czy Moneygram wynosi około 10% lub więcej.

Jak pokazują dane, nie ma znaczenia, że ​​kraje te są sąsiadami; koszt jest zwykle taki sam. Do niedawna nie było realnej alternatywy; zarówno formalne, jak i nieformalne, imigranci nie mają innego wyjścia, jak tylko skorzystać z tych drogich kanałów.

Na szczęście pojawienie się kryptowalut zmienia krajobraz transgranicznych przekazów pieniężnych. W normalnych czasach wysyłanie przekazów pieniężnych za pośrednictwem Bitcoin kosztuje niewiele mniej niż 50 centów za kwotę około 100 USD. Koszt ten jest zwykle taki sam, niezależnie od przeznaczenia środków.

Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i teraz decyduje się na to, przekazując pieniądze do domu. W całej Afryce jest znacznie więcej firm z branży fintech, które tworzą i koncentrują się na rozwiązaniach, które pomagają nawet nielegalnym migrantom w wysyłaniu pieniędzy do ich krajów.

Słusznie, spora liczba firm fintech celuje w Nigerię, która jest jednym z największych rynków dla prawie wszystkiego w Afryce. Jednak inne regiony powoli nadrabiają zaległości. W Afryce Wschodniej podmioty z branży fintech, takie jak Pesabase, zbudowały platformy przekazów pieniężnych, które pomagają migrantom z tych regionów.

W Afryce Południowej pojawiają się nowe firmy typu start-up, które oferują lepszą alternatywę. Na przykład portfel Uhuru firmy Yolft Technology to portfel transakcyjny, który wykorzystuje technologię Stellar Blockchain.

Ta aplikacja pomaga migrantom płacić za media w domu. Aplikacja portfela umożliwia również dokonywanie transakcji nie tylko migrantom z Zimbabwe, ale wszystkim obcokrajowcom mieszkającym w RPA. Ponadto za pomocą tego portfela można teraz wysyłać lub odbierać kryptowalutę Stellar. Nie ma wątpliwości, że w miarę upływu czasu znacznie więcej migrantów będzie migrować do kryptowalut, takich jak te, gdy tylko zdadzą sobie sprawę z tych zalet.

Kupno Ex-Japan za pomocą Bitcoin

Jednak Bitcoin może zrobić więcej, zwłaszcza dla biznesmenów, którzy regularnie zaopatrują się w towary online. Bitcoin staje się rozpoznawany jako metoda płatności na wielu rynkach internetowych. Na przykład rynki takie jak Amazon umożliwiają klientom korzystanie z kart podarunkowych podczas zakupów na platformie. Wiele takich prezentów można zdobyć za pomocą bitcoinów. Oznacza to, że zwykłe ograniczenia, które uniemożliwiają innym dostęp do takich rynków, są eliminowane przez użycie bitcoina.

Jednocześnie japońscy sprzedawcy samochodów używanych akceptują bitcoiny jako środek płatniczy. Zamiast więc przechodzić przez bank, gdy chcesz zapłacić za pojazd, środki można przesłać bezpośrednio do sprzedawcy. Nie ma wątpliwości, że przyniesie to znaczne oszczędności. Bitcoin jest więc czymś więcej niż tylko aktywem spekulacyjnym, a ponieważ zyskuje większe uznanie, rośnie również liczba przypadków użycia.

Terence Zimwara jest entuzjastą kryptowalut i blockchain, pracującym nad zwiększeniem świadomości na temat tych technologii i ich potencjalnego wpływu na nasz styl życia. Możesz się z nim skontaktować pod numerem 263771799901

Artykuły, które możesz chcieć przeczytać

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy