7 rzeczy, które musisz wiedzieć o M; T Bank

7 rzeczy, które musisz wiedzieć o M; T Bank
16.10.2020
Category: Musisz Wiedzieć

M&T zachowuje idealną równowagę między „zbyt dużym, by upaść” i „zbyt małym, by mieć znaczenie”.

M&T Bank Corporation (NYSE: MTB) to bank regionalny posiadający 727 oddziałów w całym regionie Mid-Atlantic. Duży, ale nie tak duży, że miesza się z szaleństwami typowymi dla największych banków w kraju, M&T osiąga idealną równowagę między „zbyt dużym, by upaść” i „zbyt małym, by mieć znaczenie”.

Oto siedem rzeczy, które powinieneś wiedzieć o banku M&T, w przypadkowej kolejności.

1. Jest większy niż myślisz

Na dzień 31 grudnia 2012 r. M&T był 30. największym holdingiem bankowym w kraju, z łącznymi aktywami nieco ponad 83 mld USD.

To stawia go tuż za Santander Holdings , hiszpańskim gigantem bankowym, który prowadzi Sovereign Bank w USA, i dwa pola przed Deutsche Bank Trust, amerykańskim oddziałem niemieckiego giganta bankowego Deutsche Bank .

Większy nie zawsze jest lepszy, ale rozmiar – odpowiednio zarządzany – można przekształcić w siłę i zysk.

2. Warren Buffet kocha M&T

M&T jest obecnie 17. największym holdingiem Berkshire Hathaway , z ponad pięcioma milionami akcji wartych 4,18% udziałów w banku. Warren Buffet kocha swoje banki. Wells Fargo (NYSE: WFC) jest obecnie drugim co do wielkości holdingiem Berkshire, a Bank of New York Mellon jest tylko o jedną pozycję nad M&T.

Nie powinieneś kupować żadnej firmy tylko dlatego, że robi to ktoś inny, ale biorąc pod uwagę jego długoterminowy sukces, każda firma, w którą kupuje Buffett, jest warta poważnego spojrzenia.

3. Świetny kwartał

dla M&T W kwartale zakończonym 31 marca 2013 r. Przychody wzrosły o 10,8% rok do roku, podczas gdy zysk netto o 32,8% rok do roku. Jeśli chodzi o dochody, niektóre z największych banków w kraju mają teraz trudności. JPMorgan Chase (NYSE: JPM) odnotował spadek przychodów o 3,87% w pierwszym kwartale.

4. Doskonałe wyniki cen akcji w ciągu ostatniego roku

Akcje w M&T wzrosły o 15,69% w ciągu ostatniego roku. Nawet kolega z regionalnej potęgi PNC Financial (NYSE: PNC) może pochwalić się zwrotem z poprzedniego roku w wysokości 3,15%.

5. Wysoki zwrot z kapitału

Zwrot z kapitału, czyli ROE, daje wyobrażenie o tym, ile zysku firma generuje za pieniądze akcjonariuszy. Po krachu finansowym wszystko na północ od 10% jest solidne.

M&T ma ROE na poziomie 11%. Słynny, wydajny JPMorgan jest tylko nieznacznie lepszy, z ROE na poziomie 11,55%. Goldman Sachs – kolejna ultra wydajna, dobrze naoliwiona maszyna – ma ROE na poziomie 12,4%: coś, do czego M&T może aspirować, ale 11% to więcej niż solidna.

6. M&T wypłaca solidną dywidendę

M&T obecnie wypłaca dywidendę w wysokości 2,8%, co jest bardzo godne szacunku, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wielkość. Giganci JPMorgan i Wells Fargo płacą odpowiednio 3,1% i 3,2%. 2,8% jest solidne, poparte realnym wzrostem przychodów.

7. Wzrost przychodów z bankowości hipotecznej

Wszyscy wiemy, że znajdujemy się w środku boomu mieszkaniowego i chociaż wątpliwe jest, jak długo to potrwa, na razie pożyczki dla kupujących domy to dobry interes. W tym celu, Z przyjemnością informuję, że za pierwszy kwartał 2013 roku M&T zwiększył przychody z bankowości hipotecznej o 66%.

Głupi wynik końcowy

Nie chcę koniecznie charakteryzować banku M&T jako „małego banku, który mógłby”, ponieważ jest daleki od małego. Ale nie będąc jednym z gigantów bankowych w Ameryce, dużo się dzieje, zarówno jako biznes, jak i jako inwestycja. A te dwie rzeczy rzadko występują same.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy