10 najbardziej ekskluzywnych kart kredytowych na świecie

17.02.2021

Te karty premium oferują dostęp do niezwykłych przywilejów.

Zaktualizowano 27 kwietnia 2020 r

Nasz wybór dla dostępnej luksusowej karty: Luxury Card Mastercard® Gold Card

Wartość wykupu za przelot lub zwrot gotówki

 • 15 cykli rozliczeniowych początkowej RRSO dla transferów salda to bardzo długie jak na kartę podróżną
 • Zdobądź łatwy 1x punkt za wszystko, co kupiszKorzystaj z Luxury Card Concierge 24/7 za pośrednictwem aplikacji mobilnej
 • Najlepsze karty kredytowe
 • Przelew saldaNagrodyZwrot gotówkiPodróżowaćKarty lotniczeKarty hoteloweKarty 0% APRBrak opłaty rocznej0% opłat zagranicznychZłoto i platynaBiznesStudentZabezpieczone karty
 • American Express
 • Bank AmerykiCapital OnePościgCitiOdkryćKarta luksusowaLista marek od A do ZKalkulator przelewu saldaWprowadź aktualne saldo karty kredytowej i stopę procentową, aby obliczyć potencjalne oszczędności.

  Zarządzanie pieniędzmi w czasie kryzysuCotygodniowe wskazówki wysyłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej

  Warunkiem wstępnym dla tych 10 ekskluzywnych kart jest wysoka wartość netto. W wielu przypadkach członkostwo jest przedłużane tylko za zaproszeniem. Jeśli jednak możesz go otrzymać, będziesz cieszyć się hojnym limitem kredytowym, luksusowymi udogodnieniami podróżniczymi i niestandardową usługą konsjerża. A sama karta może być pożądana, zyskując status dzięki swojej rzadkiej metalowej konstrukcji.

  10 najbardziej ekskluzywnych kart kredytowychOto najbardziej ekskluzywne karty kredytowe:
 • Karta Centurion® firmy American Express
 • Karta rezerwowa JP MorganKarta Dubai First Royale MastercardKarta kredytowa Coutts SilkKarta Visa Infinite Gold Sberbank
 • Eurasian Diamond Card Visa Infinite
 • Wiza Stratus RewardsCzarna karta Merrill Lynch OctaveCzarna karta Santander UnlimitedLuksusowa karta Mastercard® Gold Card 1. Karta Centurion® firmy American ExpressZnana jako Czarna Karta, Centurion® Card firmy American Express jest nieuchwytną i ekskluzywną kartą wydawaną wyłącznie na zaproszenie. Aby otrzymać zaproszenie, musisz wydać i spłacić co najmniej 250 000 USD na swoich kontach Amex w ciągu jednego roku.

  Aby dołączyć do tego ekskluzywnego klubu posiadaczy kart Centurion, musisz wnieść opłatę inicjacyjną w wysokości 7500 USD. A sama karta wiąże się z roczną opłatą w wysokości 2500 USD.

  Karta nie ma ustalonego limitu wydatków i daje dostęp do osobistego concierge, który może spełnić każde życzenie, o jakim tylko marzysz. Oferuje również luksusowe korzyści, których Amex stara się nie reklamować: ekskluzywne traktowanie w najlepszych w swojej klasie poczekalni na lotniskach Centurion, światowej klasy prezenty-niespodzianki, rezerwacje w 1000 najlepszych restauracji na świecie oraz pakiet luksusowych korzyści turystycznych.

  Ekskluzywne bona fidesPoczekalnie Centurion są już ekskluzywne, dostępne tylko dla tych, którzy mogą flashować The Platinum Card® z American Express, The Business Platinum Card® z American Express, American Express Corporate Platinum Card lub Centurion® Card z American Express.

  Ale nawet w tych najwyższej klasy salonach znajdziesz korzyści zarezerwowane tylko dla członków Black Card. Od marca 2019 roku American Express wyeliminował dostęp do salonu Centurion Lounge dla członków przybywających do miejsca docelowego – zasada, która nie dotyczy członków Black Card.

  Wpadasz na międzynarodowe lotnisko w Hongkongu? HK’s Centurion Lounge oferuje ekskluzywną część jadalną dla członków Black Card. Tam będziesz cieszyć się menu przygotowanym przez szefa kuchni Lau Yiu Fai nagrodzonego gwiazdką Michelin, a także premium, bezpłatne wina i szampany.

  2. Karta rezerwowa JP MorganTa karta jest wykonana z palladu, srebrzystobiałego pierwiastka chemicznego, który – wyceniany na 1295 dolarów za uncję – konkuruje cenowo ze złotem. Jest oferowany na zaproszenie tylko głównym klientom JP Morgan, którzy muszą mieć co najmniej 10 milionów dolarów aktywów zarządzanych przez JP Morgan Private Bank.

  Za roczną opłatą w wysokości 595 USD karta ta oferuje nieograniczony dostęp do wybranych saloników lotniskowych, 3x punkty na podróż i posiłki, roczny kredyt na podróż w wysokości 300 USD, kredyt na aplikację Global Entry lub TSA PreCheck oraz pakiet wysokiej jakości zabezpieczeń podróży.

  Otrzymasz całodobowy bezpośredni dostęp do dedykowanego specjalisty ds. Obsługi klienta. Możesz też odetchnąć, dokonując ekstrawaganckich zakupów, ponieważ są one chronione przez 120 dni przed kradzieżą lub uszkodzeniem do 10 000 USD za każde roszczenie.

  Ekskluzywne bona fidesPoprzednia wersja tej karty, Chase Palladium, jest podobno ulubieńcem byłego prezydenta Baracka Obamy.

  3. Karta Dubai First Royale MastercardOsadzona pośrodku diamentem o masie 0,235 karata i obszyta złotem, ta wyszukana karta jest ekskluzywną ofertą Dubai First dla członków rodziny królewskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich i osób zamożnych w regionie.

  Karta jest dostępna tylko za zaproszeniem i możesz nie kwalifikować się, nawet jeśli jesteś bardzo zdrowy. Opłata inicjacyjna wynosi 7000 dirhamów ZEA – około 1900 USD.

  Ma niewiele korzyści, które są standardowe w większości kart kredytowych, co może nie mieć znaczenia dla osób wystarczająco bogatych, aby ją otrzymać. Nie ograniczając limitu kredytowego, podobno mógłbyś kupić jacht dla kaprysu, jeśli chcesz. A dzięki całodobowemu dostępowi do rachunków bankowych jako Royale Lifestyle Management – wraz z dedykowanym menedżerem stylu życia – możesz połączyć się z praktycznie wszystkim, czego chcesz.

  Ekskluzywne bona fidesDubai First nie żartuje sobie z ustawieniem limitu kredytowego dla tej karty. Ibrahim al Ansari, dyrektor generalny firmy, był cytowany przez czołową gazetę ZEA The National :

  „Potrzeby tych klientów są różne. Cokolwiek zechce włożyć [kartę Dubai First Royale Mastercard], transakcja musi przejść. Jeśli klient lubi jacht na wakacjach, powinien móc go kupić.

  4. Karta kredytowa Coutts SilkNależący do Royal Bank of Scotland (RBS) Coutts obsługuje wyłącznie zamożnych klientów. Kwestionariusz dla potencjalnego klienta trafia prosto do biznesu: w pewnym momencie pyta, czy przyniesiesz do Coutts aktywa inwestycyjne o łącznej wartości ponad 1 miliona funtów. Jeśli twoje odpowiedzi na to lub inne pytania okażą się, że nie jesteś wystarczająco bogaty – lub wkrótce się nim nie staniesz – Coutts delikatnie zasugeruje ci wypróbowanie innego banku.

  Jeśli jesteś wystarczająco bogaty, aby zostać klientem Coutts, możesz ubiegać się o kartę kredytową Coutts Silk. Karta nie wiąże się z żadnymi rocznymi ani zagranicznymi opłatami transakcyjnymi i umożliwia wchodzenie do poczekalni lotniskowych na całym świecie za pośrednictwem LoungeKey. Ponadto uzyskasz dostęp do ekskluzywnych wydarzeń i doświadczeń dzięki programowi lojalnościowemu Coutts, a także całodobowej usłudze Coutts Concierge.

  Ekskluzywne bona fidesFirma zalicza brytyjską rodzinę królewską do swoich wybitnych klientów.

  5. Karta Visa Infinite Gold SberbankJeśli czyste złoto nie wystarczy, co powiesz na dorzucenie masy perłowej i 26 diamentów? Karta Visa Infinite, wydana początkowo przez kazachstański oddział Sberbank tylko dla 100 jego najlepszych klientów, kosztuje z góry 100 000 dolarów. Z tych pieniędzy na wybicie karty trafia niespotykane 65 000 dolarów. Pozostałe 35 000 USD jest kierowane na Twoje konto. Oprócz opłaty inicjacyjnej otrzymasz kolejne 2000 USD za roczną opłatę.

  Jeśli otrzymasz kartę, będziesz mieć przyjemność posiadania solidnego złotego symbolu statusu. Skorzystaj z ubezpieczenia na życie i zdrowotne o wartości 250 000 USD, całodobowej usługi konsjerża i osobistego menedżera w Sberbank. Uzyskaj dostęp VIP do luksusowych wakacji i najlepszych pól golfowych na świecie. A jeśli zapomnisz zapłacić rachunek za kartę podczas podróży dookoła świata, możesz spać spokojnie wiedząc, że karta nie ma żadnych opłat za opóźnienia.

  Ekskluzywne bona fidesTa karta ma niezwykłe roszczenie do sławy: jest to pierwsza na świecie karta kredytowa, która według Sberbank jest wykonana wyłącznie ze złota, pereł i diamentów. Nie ma nawet paska magnetycznego.

  6. Eurasian Diamond Card Visa InfiniteKolejna perełka Kazachstanu, Diamentowa Karta Visa Infinite Banku Eurazji to elitarny produkt, o który nie można się ubiegać. Ta efektowna czarna karta ma inkrustowaną złotą ozdobę z 0,02-karatowym diamentem na środku i można ją zdobyć tylko dzięki rekomendacji zarządu banku lub dwóch posiadaczy kart.

  Roczne opłaty za karty wahają się od 150 000 do 450 000 kazachskich tenge – około 395 do 1185 USD – w zależności od salda w Banku Eurazjatyckim. Najlepsze firmy concierge zapewniają, że świat jest na wyciągnięcie ręki, oferując ekskluzywne rezerwacje hoteli, usługi wizowe, prywatne umowy lotnicze, usługi tłumaczeniowe, usługi lokaja i nie tylko.

  Ekskluzywne bona fidesMinimalne saldo potrzebne w Eurasian Bank, aby zakwalifikować się do tej karty, wynosi 15 milionów kazachskich tenge – około 39 500 USD. Ale bank może zaprosić Cię do zostania posiadaczem karty, jeśli jesteś, mówiąc słowami, „klientem o wysokiej pozycji społecznej.

  7. Wiza Stratus RewardsCzule nazywana Białą Kartą, Stratus Rewards Visa jest często postrzegana jako ostateczna karta dla osób zajmujących się odrzutowcami. Aby to uzyskać, potrzebujesz polecenia od istniejącego posiadacza karty lub firmy partnerskiej Stratus Rewards, zanim będziesz rozważał otrzymanie ekskluzywnego zaproszenia.

  Zawiera program nagród, który umożliwia posiadaczom kart podróżowanie prywatnymi odrzutowcami lub lotami czarterowymi. A jeśli chcesz, możesz wymienić swoje nagrody na osobistą konsultację ze znanym ekspertem od stylu życia. Za 1500 USD rocznie karta ta zapewnia dostęp do osobistych usług konsjerża, zniżkowych lotów czarterowych, bezpłatnych usług samochodowych, podwyższenia standardu luksusowego hotelu, wydarzeń specjalnych i ekskluzywnych toreb na prezenty.

  Ekskluzywne bona fidesTa karta jest przeznaczona dla tych, którzy wydają dużo z przyzwyczajenia. Plotka głosi, że aby pozostać członkiem, musisz wydać co najmniej 200 000 $ rocznie na kartę.

  8. Czarna karta Merrill Lynch OctaveWykonana z czarnego metalu i opatrzona logo American Express, Merrill Lynch Octave Black Card to karta przeznaczona tylko na zaproszenie, przeznaczona dla klientów o największej wartości netto amerykańskiego banku. Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 10 milionów dolarów na koncie Merrill Lynch.

  Posiadacze kart płacą 950 USD rocznych opłat i podobno korzystają z takich korzyści, jak brak ustalonego limitu kredytowego, 2,5-krotność punktów na wszystkie kwalifikujące się zakupy, roczny kredyt na podróż w wysokości 350 USD lub członkostwo Delta SkyClub Executive, oszczędności na prywatnych samolotach i dostęp do portierni lotniskowych.

  Ekskluzywne bona fidesMerrill Lynch to firma obsługująca zamożnych klientów. Podobno brokerzy Merrill nie otrzymują wynagrodzenia, jeśli doradzają nowym klientom, którzy przynoszą im aktywa o wartości poniżej 250 000 USD. Chodzi o to, że mają służyć zamożniejszym klientom – tym, którzy mają większy wkład w wyniki firmy.

  9. Czarna karta Santander UnlimitedTa zaniżona czarna karta to produkt, który brazylijska grupa Santander oferuje swoim elitarnym klientom bankowości prywatnej. Krążą pogłoski, że w obiegu jest tylko kilka tysięcy kart.

  Za około 275 USD rocznie karta oferuje wysokie, elastyczne limity wydatków, całodobową usługę concierge, członkostwo LoungeKey, ubezpieczenie podróżne, Mastercard Airport Concierge oraz specjalne doświadczenia w eleganckich hotelach i restauracjach.

  Ekskluzywne bona fidesSantander Unlimited to Mastercard Black. Najbliższym odpowiednikiem w Stanach Zjednoczonych jest Mastercard World Elite.

  Mastercard Black zapewnia elitarnym podróżnym dostęp do ekskluzywnego salonu Mastercard VIP Lounge na brazylijskim lotnisku Guarulhos, znajdującego się w Terminalu 3. Jedynym innym sposobem wejścia jest towarzyszenie posiadaczowi karty.

  10. Luksusowa karta Mastercard® Gold Card Możesz ubiegać się o kartę Luxury Card Mastercard® Gold Card bez zaproszenia, w przeciwieństwie do wielu innych wymienionych przez nas kart. Ma jednak wysoką barierę wejścia, która wynika jedynie z ceny: kosztuje 995 USD rocznie – dwukrotnie więcej niż większość kart podróżnych premium i droższe niż niektóre karty dostępne tylko na zaproszenie.

  Karta pokryta 24-karatowym złotem z przodu zapewnia dostęp do Luxury Card Concierge i dodatkowe korzyści, takie jak globalna dostawa bagażu, transport z szoferem i przedstawiciele lotniska, którzy mogą przyspieszyć odprawę celną. Będziesz także cieszyć się dodatkowymi korzyściami podróżniczymi, takimi jak kredyty lotnicze, dostęp do poczekalni lotniskowych i 100 USD kredytu na aplikację Global Entry lub TSA PreCheck.

  Ekskluzywne bona fidesKonstrukcja tej karty jest tak ekskluzywna, że ​​Luxury Card chroni jej konstrukcję – wypełnioną złotem, stalą nierdzewną i węglem – dzięki 46 światowym patentom.

  Jak wybraliśmy najbardziej ekskluzywne karty na świecieSzukaliśmy kart z kombinacją czynników luksusowych, w tym wysokich kosztów, ekskluzywnego członkostwa, konstrukcji z metali szlachetnych, luksusowych korzyści i wysokich limitów kredytowych.

  Ile kosztują te ekskluzywne karty?Co wyróżnia kartę kredytową?Podobnie jak klienci, którzy je noszą, ekskluzywne karty kredytowe mają wyraźne podobieństwa. Następujące czynniki mogą podnieść status karty i barierę wejścia.

  Wysoki koszt. Niektóre karty są wydawane bezpłatnie członkom o wysokiej wartości netto. Częściej ekskluzywne karty wiążą się z wysokimi rocznymi opłatami w wysokości 1000 USD lub więcej, a niektóre wymagają dodatkowych opłat inicjacyjnych. W skrajnym przypadku karta może kosztować skandaliczne 100 000 dolarów.

  Dostępne tylko dla wybranych. Dostawcy kart utrudniają uzyskanie ekskluzywnych kart, udostępniając ich produkty tylko zaproszonym, wymagając wsparcia od obecnych członków lub nakładając minimalne kwoty inwestycyjne. Aby dołączyć do klubu, musisz mieć możliwość pociągnięcia za sznurki – lub błysnąć wystarczająco dużo pieniędzy, aby wejść do klubu.

  Wykonane z rzadkich materiałów. Ekskluzywna karta kredytowa powinna wydawać się ekskluzywna. Dlatego nie jest wykonany ze zwykłego plastiku, zamiast tego zawiera takie szlachetne metale, jak złoto, tytan czy pallad. Może nawet zawierać inkrustowane diamenty na dokładkę.

  Dedykowana usługa concierge. Zauważysz, że wiele kart na tej liście oferuje typowe funkcje. Na przykład, możesz uzyskać dostęp do poczekalni na lotnisku i punkty podróżne za pomocą powszechnie dostępnych kart kredytowych.

  To, co wyróżnia ekskluzywne karty, to spersonalizowana pomoc. Usługa Concierge jest standardem w przypadku kart podróżnych premium, ale dedykowane usługi concierge – podobnie jak menedżerowie kont wyraźnie przypisani do ciebie – są zarezerwowane dla kart ultrapremium.

  Niezapowiedziane, ekskluzywne profity. Jednym z powodów, dla których nie wiemy zbyt wiele o kartach superelite, jest to, że ich wydawcy lubią to w ten sposób. Jeśli karta premium zapewnia dostęp do najwyższej klasy poczekalni na lotnisku, karta ultrapremium zapewnia dedykowane miejsce w tym salonie. Im mniej opinia publiczna wie o tych przywilejach, tym bardziej są one wyjątkowe.

  Wysokie limity kredytowe. Ekskluzywne karty kredytowe często mają niezwykle wysokie limity kredytowe. Oczywiście twój dostawca może cię odciąć, jeśli twoje wydatki wydają się przekraczać to, na co pozwala twoja wartość netto. Ale jeśli twoje skarby brzmią naprawdę bez końca, bank może pozwolić na dosłownie każdy zakup, jakiego pragnie twoje serce.

  Jak otrzymać zaproszenie na ekskluzywną kartę kredytową?W większości przypadków otrzymanie zaproszenia na ekskluzywną kartę kredytową wymaga dużej wartości netto i doskonałej oceny kredytowej. Być może będziesz musiał być klientem bankowości prywatnej banku wydającego.

  Jeśli chcesz jedną z tych kart, zacznij powoli budować swoje bogactwo. Obejmuje to opanowanie zasad finansowych, takich jak oszczędzanie, inwestowanie i odpowiedzialne korzystanie z kredytu.

  Niezależnie od tego, na jakim etapie Twojej podróży finansowej jesteś, Finder jest tutaj, aby Cię wspierać. Cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą wszystkim, co wiemy. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy się z Twoją ekskluzywną kartą kredytową.

  Porównaj karty kredytowe premiumPoniższe karty zapewniają korzyści premium i możesz o nie ubiegać się bez zaproszenia. Jak zwykle, weź pod uwagę swoją zdolność kredytową i aplikuj tylko o te karty, dla których masz duże szanse na uzyskanie akceptacji.

  Aby uzyskać więcej opcji, odwiedź naszą wyszukiwarkę kart kredytowych, aby porównać ponad 400 kart.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy